Сергій Волошин – Лицемірною і фальшивою виглядає спроба повернення Саакашвілі до України, а не до Грузії

Сергій Волошин  – Лицемірною і фальшивою виглядає спроба повернення Саакашвілі до України, а не до Грузії

На початку вересня на державному кордоні України можна було знімати фільм з доволі динамічним сюжетом про те, як екс-грузин та екс-українець Міхеіл Саакашвілі намагався прорватись на «рідну землю». 

Варто зазначити , що колишньому очільнику Одеської обласної державної адміністрації для прибуття до Львова з території Польщі залишалося лише купити квиток на літак, адже всіма іншими видами транспорту він скористався. Пішов не правовим шляхом і незаконно перетнув український кордон.  Ситуація набула широкого розголосу. Новини про неї не переглядав хіба що ледачий. Думки з цього приводу розділились, але більшість експертів вказують на політичне замовлення і незаконність таких дій, як зі сторони М.Саакашвілі, так і його прихильників.

 

Наша редакція поцікавилась думкою з цього приводу у депутата Надвірнянської районної ради , представника БПП Сергія Волошина.

«Для об’єктивного аналізу пригадаймо хронологію подій та правові наслідки. Указом Президента України у липні 2017-го року Саакашвілі  позбавили громадянства. На сайті Глави держави Указ не опублікований, проте офіційне підтвердження такого факту було  як в заявах Адміністрації Президента, так і в заявах Державної міграційної служби.Законність або ж незаконність цього кроку міг встановити лише суд. Проте судового рішення про скасування чинності Указу на момент в’їзду Саакашвілі до нашої держави немає. Тому все залишається в силі. Насправді Саакашвілі вже давно міг оскаржити указ Президента у Вищому адміністративному суді України через своїх адвокатів, але не став цього робити, розраховуючи на шоу. Спектакль не вдався – постраждали інтереси звичайних людей.

Що б там не розповідав Саакашвілі, але він міг законно перетнути державний кордон винятково як іноземець, або ж особа без громадянства, біженець, чи той, хто потребує додаткового чи тимчасового захисту, притулку в Україні. Такі дії екс-очільника Одещини  в мене викликають занепокоєння.

Саакашвілі порушив Закон і незалежно від обставин повинен відповідати за свій злочин, - заява генпрокурора Юрія Луценка дає однозначну оцінку.

Лицемірною і фальшивою виглядає спроба повернення до України, а не до Грузії, де Саакашвілі давно очікують для розгляду у суді по кількох кримінальних справах. Якщо хоч половина реформ, якими він хвалився, у правоохоронній системі Грузії правда,  – Саакашвілі нічого боятися, його виправдають,  якщо він не винен. Існує конституційний принцип недоторканості кордону.  І якщо на нього хтось зазіхає, то яка різниця,  чи це терористи на Сході, чи нелегали на Заході ? В даній ситуації політичної вигоди поодиноких політиків щодо законів та підміна їх власним его – не що інше, як прояв справжнього «патріотизму», - підсумував сказане депутат Надвірнянської районної ради , представник БПП Сергій Волошин.

Спілкувалась Ніколь Вайт,

газета «Життя Прикарпаття»

 

Share