У Яремчі забіяк у камуфляжі умиротворяють святим хрестом

У Яремчі забіяк у камуфляжі умиротворяють святим хрестом У Яремчі забіяк у камуфляжі умиротворяють святим хрестом

Дурість… Усього сім літер, а скільки біди! Без сумніву - це велика сила в руках  невігласів та дикунів.  Звідки вона береться? Від сатани, а поширюється через віровідступників, хоч і хрещених. Їхня  жадоба до марнославства та зверхності над іншими затьмарює їм розум та призводить до ганебних вчинків, які мали місце 27 квітня 2017 року на сесії Яремчанської міської ради.

На сесійному засіданні головував, якщо можна так сказати про відсутність будь-яких дій, секретар Яремчанської міської ради Володимир Губарчук, представник ПП «Воля». Посадовець, порушуючи Регламент Яремчанської міської ради та нехтуючи розпорядження про скликання сесії в  частині, де конкретно зазначений час її початку з попередньо оприлюдненим порядком денним, надав можливість особам у камуфляжі, зокрема своєму однопартійцю Володимиру Мандині, у грубій формі звинуватити  депутата міської ради Юрія Карпіна в інакомисленні, висловленні думки, яку вони не поділяють і яка з їхнього пункту бачення є хибною. У Яремчі забіяк у камуфляжі умиротворяють святим хрестом

Йшлося про спорудження пам’ятника Небесній сотні, який місцева влада, не вивчивши належним чином думку мешканців Яремчанщини, задумала встановити на місці знищеного меморіалу Карпатського рейду. Багато мешканців Яремчанщини, за нашими даними, вважають, що попередньо обране місце для вшанування пам’яті Небесної сотні з етичних міркувань невідповідне  для такої шляхетної мети. Зовсім недавно на запропонованому місці стояв пам’ятник червоним окупантам, які воювали з нашими героями - вояками УПА, спалювали наші церкви, насаджували нам комуністичну ідеологію антихриста та чинили терор відносно українців.

 

Колись у Римській імперії був звичай: якщо місце носило в собі негативну енергетику, то його переорювали, щоб ніщо не нагадувало про колишню славу ворога. Хіба не краще місце, яке нагадує про злочини радянської армії, роки переслідувань і терору та про часи комуністичного іга, залишити в спокої, облаштувати квітник та висадити червоні маки? Це європейська практика, адже мак є символом та нагадуванням про трагічні сторінки історії людства. Споруджувати на цьому місці пам’ятник героям Небесної сотні, які поклали свої життя за європейські цінності, за людську гідність, є, як мінімум, не етично.

Варто зауважити, що в більшості міст Прикарпаття пам’ятники Небесній сотні вже давно стоять. Люди покладають квіти, молоде покоління закарбовує в пам’яті подвиг героїв Революції Гідності. Але це, на жаль, не про Яремче. Немає єдності в громаді, відсутня навіть мінімальна толерантність, не те що сприйняття іншої думки, інколи дуже слушної. Власне було запропоновано подумати над вибором місця для спорудження пам’ятника, його вартості та способу збору коштів. А натомість «незгодного» хотіли облити зеленкою просто в сесійній залі. За іронією долі виконати цю ганебну місію мав сусід депутата, якому в останню мить вистачило розуму не піддаватися на політичні інтрижки представників ПП «Воля», які тільки сварять людей і розколюють громаду.

Ось що написав Юрій Карпін у спільноті «Наше Яремче»: «Я висловив свою думку: пам’ятник Небесній сотні у Яремчі має бути, але не там і не за півмільйона. Я підтримав ідею досвідченого архітектора Ігоря Петришина про місце для пам'ятника Небесній сотні в Яремчі, і так, я не готовий підтримати його фінансування коштом міського бюджету в розмірі 500 тис. грн.
На одній із комісій молоді амбітні архітектори презентували проект пам'ятника Небесної сотні – їхнє бачення. Але ж не обов'язково правильне... Після виступив колишній головний архітектор міста, який запропонував розмістити пам’ятник на фасаді Музею етнографії та екології Карпатського краю, зі сторони пам'ятника Борцям за волю, де вже є алея Небесної сотні. А територію і бетонну конструкцію стели запропонував залишити резервною для громади, для нових проектів. Як на мене, зважаючи на подальший розвиток міста та інтересів майбутніх поколінь, ідея правильна. Якщо відкинути всі "за" чи "проти", а подивитися, куди може розвиватися місто, де можуть бути не готелі, ресторани чи МАФи, а інші соціальні й культурні об’єкти, то варіантів дуже мало. Місто обмежене колією, дорогою, зоною КНПП та приватними територіями. 
Крім того, я працюю в бюджетній комісії і володію інформацією про дефіцит бюджету в кілька мільйонів. Саме тому вважаю, що такий масштабний проект пам'ятника зараз є дороговартісним і не для сьогоднішнього бюджету. Більшість пам'ятників Небесній сотні будувалися коштом меценатів. Місто має надати дольову участь, а решту - кожен із нас має долучитися до пам'яті про Героїв. А ще пам'ять вимірюється не розмірами монументів:у кожного з нас в душі має жити вічна пам'ять про тих, хто загинув…

… Хлопці, ветерани АТО, яремчанці, мої земляки ворохтянці, татарівський осередок, думайте самі за себе! Нас зводять і накручують один проти одного, використовують це для досягнення власних егоїстичних цілей. …Сьогодні я, завтра може бути хтось інший на моєму місці. Точно знаю, що ні я, ні мої колеги-депутати жодним чином не образили пам'ять тих, хто поліг за Україну, і честь тих, хто живий. І пам'ятаймо, сьогодні війна ще не закінчена, завтра може бути так, що ми будемо в одному окопі прикривати один одного! »

У відповідь на численні звинувачення, які мали б викликати лише осуд в усіх, хто їх чув, було сформовано конкретні роз’яснення, але аргументи не влаштували осіб у камуфляжній формі, і вони перейшли до рукоприкладства, зчинивши штурханину в сесійній залі. Розбороняти кинулись колеги-депутати, присутні в залі. Тільки секретар Яремчанської міської ради Володимир Губарчук спокійно спостерігав за дійством із високої трибуни. Жодної реакції не було і від представника поліції, який на той момент знаходився в сесійній залі.  У мене закралась думка, що це, можливо, була спланована акція з метою очорнити депутата з іншої партії. І саме тут пригадалася мені одна з минулорічних сесій, коли розглядалось питання про низький рівень компетентності секретаря Яремчанської міської ради. Тоді Юрій Карпін розкритикував діяльність Володимира Губарчука, висловивши глибоке розчарування його некомпетентними діями, хоча раніше й підтримав його кандидатуру на посаду секретаря. Цього разу бездіяльність Володимира Губарчука нагадувала провокування напруженої ситуації, а далі - повну відсутність реакції на протиправні дії, що мали місце в сесійній залі. Виглядало так, наче це була відповідь на минулорічні зауваження про  некомпетентність, політичну заангажованість, низький рівень роботи секретаря ради. Усе це схоже на старозавітні постулати «око за око, зуб за зуб», що дико звучить у наш час, особливо після Революції Гідності. Хочу вірити, що все це не так, адже, коли Володимира Губарчука  було обрано секретарем  Яремчанської міської ради, він заявив: «Я дякую за висловлену мені довіру. Ми повинні об’єднатися та спільно працювати на благо яремчанської громади. Партія "Воля" завжди виступає за справедливість та відкритість. Це основне моє завдання як секретаря міської ради, тому двері мої будуть завжди відчинені для кожного мешканця Яремчанщини".  Тепер «шило з мішка вилізло», і виборці побачили справжнє єство окремих представників «Волі». Вони діють, як підбурювачі, створюючи напругу в суспільстві,  переслідують партійні популістські інтереси та не гребують особистими інтересами, як це було у випадку з призначенням на посаду радника Яремчанського міського голови дружини Володимира Губарчука, а далі, оминаючи конкурс, переведення її на посаду головного спеціаліста у міськвиконком. І справді, схоже, що секретар так хоче працювати на благо громади, що залучає всю свою сім’ю.

Але повернімося до головного ганебного сесійного дійства, коли невстановлені особи, порушуючи всі етичні норми, накинулись на депутата і спровокували штовханину та безлад у сесійній залі. На щастя, у той трагічний момент на сесії був отець Мирослав Бойко - настоятель храму Івана Хрестителя УГКЦ , який, піднявши руки вгору до Господа Бога, Святим Хрестом заспокоїв дебоширів. Після спільної молитви в залі запанував спокій, але конструктивної роботи не було. Сесію перервали, оголосили про продовження її на другому засіданні, про час якого секретар пообіцяв повідомити згодом.

Дуже хочеться вірити, що продовження сесії буде конструктивним, і нікому з присутніх не знадобиться травматолог і стоматолог…

Всеволод Кисілевський

 

 

 

Share