Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович вимагає скасування підняття тарифів на вуличне освітлення

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович вимагає скасування підняття тарифів на вуличне освітлення

Надвірнянський  міський голова  Зіновій Андрійович звернувся до Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України з ініціативою вжиття заходів через ситуацію щодо підняття тарифів на електроенергію, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів.  Сьогодні 03.01.2017 року в Івано-Франківську пройшли позачергові збори регіонального відділення Асоціації міст України за участю голови Івано-Франківського РВ АМУ Руслана Марцінківа, виконавчого директора Юрія Стефанчука, регіональних консультантів, міських голів Прикарпаття, зокрема міського голови м.Надвірна Зіновія Андрійовича. Під час зборів було обговорено питання збільшення витрат на оплату електроенергії, в тому числі на вуличне освітлення та електричний транспорт.

 

Без попереднього обговорення з Асоціацією міст України, органами місцевого самоврядування, не враховуючи економічних показників, без попередження, після прийняття місцевих бюджетів, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг зробила черговий «Новорічний подарунок». Відповідно до постанови НКРЕКП від 15.12.2016 за №2210, вартість електроенергії, яка використовується для вуличного освітлення розраховуватиметься за єдиним роздрібним тарифом, а це означає, що з січня 2017 року електроенергія для міського транспорту має подорожчати на 45%, а оплата вуличного освітлення зросте на 40%.

Надвірнянський міський голова обурений такою постановою НКРЕКП, оскільки вважає, що до освітлення населених пунктів у нічний час потрібно й надалі застосовувати диференційований підхід. На засіданні Івано-Франківського РВ АМУ Зіновій Андрійович висловив свою активну позицію щодо скасування даної постанови, адже в січні 2017 року в порівнянні з січнем 2016 року вартість електроенергії для вуличного освітлення збільшиться фактично в 5 разів, що матиме додаткове навантаження на міський бюджет.

Станом на 2004 рік вартість електроенергії за 1 кВт складала 0,05 грн. згідно постанови №1030 від 22.10.2004 року. В 2008 році згідно постанови №199 від 21.02.2008 року вартість електроенергії на вуличне освітлення розраховувалась за єдиним роздрібним тарифом із застосуванням коефіцієнта 0,25 і складала 0,52 грн. за 1 кВт. 28 грудня 2015 року НКРЕКП прийняла постанову  №3141, яка передбачає зростання у 2,4 рази (з 0,25 до 0,6) коефіцієнта до загального тарифу на електроенергію, що призвело до зростання  видатків на вуличне освітлення у 2,5 рази не тільки м.Надвірна, а й інших населених пунктів (вартість електроенергії склала 1,15 грн.). Після прийняття постанови №3141 від 28.12.02015 року Надвірнянська міська рада підтримала звернення Асоціації міст України щодо призупинення дії вищевказаної постанови. Враховуючи цю ситуацію міський голова Зіновій Андрійович у березні 2016 року звернувся до голови Асоціації міст України Віталія Кличка, представників Івано-Франківського регіонального відділення АМУ, до народного депутата України Юрія Дерев’янка,  до всіх народних депутатів України від Прикарпаття з проханням звернутись до відповідних органів державної влади щодо скасування даної Постанови. Відповідне звернення було підтримане на сесії Надвірнянської міської ради від 01.04.2016 року.

Після прийняття Постанови від 15.12.2016 за №2210 вартість електроенергії розраховується за єдиним роздрібним тарифом (прирівняним до промислових підприємств) і склала 2,43 грн. за 1 кВт. Враховуючи таку ситуацію, сьогодні потрібно або відключати місто в нічний час (з 00.00 до 6.00 год.), або додатково відшукати в міському бюджеті Надвірної 1 млн. 200 тис. грн. для того, щоб освітлювати місто у звичному режимі, який діяв до цього часу (з настання сутінків до ранку). Прийняття даної Постанови призведе  до відмови від вуличного освітлення міст і сіл і, як наслідок, – зростання злочинності і соціальної напруги у суспільстві.

Враховуючи те, що Україна експортує електроенергію, прийняття такої постанови НКРЕКП є незрозумілою і неприйнятною.  Це – вимивання коштів з міських бюджетів в кишені  «енергетичних» олігархів. Крім того, ті кошти, які необхідно винайти додатково на оплату електроенергії на вуличне освітлення, могли б бути направлені на садочки, школи, розбудову інфраструктури міста, ремонт доріг, благоустрій населених пунктів тощо. Ця ганебна постанова нищить розвиток і розбудову мереж вуличного освітлення міста, внаслідок чого не тільки Надвірна, а й інші міста і села можуть поринути в пітьму, що в свою чергу призведе до погіршення криміногенної ситуації.

Так, заслухавши інформацію міського голови м.Надвірна Зіновія Андрійовича, учасники зустрічі зачитали звернення, до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, голови Верховної Ради Андрія Парубія та президента Петра Порошенка з проханням скасувати постанови і вжити заходів щодо встановлення обгрунотованих тарифів.

Зіновій Андрійович зазначив, що звернення, яке сьогодні приймуть, не дасть ніякого результату, і висловив ініціативу зустрічі з головою Асоціації міст України Віталієм Кличко та Володимиром Гройсманом з вимогою скасувати постанови НКРЕКП. «Ми налаштовані рішуче і готові до кардинальних дій», – наголосив міський голова м.Надвірна.

Учасники зборів одностайно схвалили звернення до керівництва органів центральної влади з вимогою скасувати постанови НКРЕКП щодо підвищення тарифів на електроенергію для вуличного освітлення та електричного транспорту, оскільки вважають їх такими, які гальмуватимуть розвиток місцевого самоврядування.

Наступним кроком щодо врегулювання даної ситуації має стати зустріч на рівні керівництва держави з представниками Асоціації міст України для скасування вищевказаної постанови.

Прес-служба Надвірнянської міської ради

Share