В Міністерстві інфраструктури відбулася зустріч з Генеральним директором з мобільності та транспорту Європейської Комісії

В Міністерстві інфраструктури відбулася зустріч з Генеральним директором з мобільності та транспорту Європейської Комісії

16 січня 2017 року, в Міністерстві інфраструктури відбулося підписання Робочої домовленості щодо зближення систем сертифікації (DG MOVE та ДАСУ).З Української сторони на зустрічі були присутні Міністр інфраструктури України  Володимир Омелян, заступник Міністра з питань європейської інтеграції Віктор Довгань, Голова Укртрансбезпеки Михайло Ноняк, Голова Державної авіаційної служби України Олксандр Більчук, член Правління ПАТ «Укрзалізниця» Ремігіуш Ян Пашкевич. Європейську комісію представляли керівники Генерального директорату з мобільності та транспорту (DG MOVE) на чолі з Генеральним Директором Генріком Хололея.

     Під час зустрічі обговорювалися реформи транспортної галузі України та наближення її до європейських стандартів. А також було підписано Робочу домовленість щодо зближення систем сертифікації (DG MOVE та ДАСУ)

 

     Під час обговорення питань щодо подальшої співпраці між Україною та ЄС, формування оновленої транспортної політики та стратегії, імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і розвитку інтегрованих транспортних мереж Голова Державної служби України  з безпеки на транспорті Михайло Ноняк, зокрема, зазначив: «Для якісного розвитку і виконання завдань покладених на Службу, велике значення має можливість отримання цінного досвіду від аналогічних транспортних інспекцій країн Європейського Союзу, які спільно працюють над підвищенням рівня безпеки на автомобільному транспорті, організації державного контролю на цьому виді транспорту, виконання європейських правил і стандартів, застосування санкцій, а також гармонізації українського та європейського законодавства.
      З метою досягнення Україною рівня світових стандартів, що сприятиме прискоренню темпів реалізації потенціалу держави у сфері безпеки на транспорті, а також враховуючи стосунки тісного партнерства і плідної співпраці між різними  країнами, Укртрансбезпекою  постійно здійснюються заходи з підвищення кваліфікації її інспекторів.
     Так, Укртрансбезпекою протягом 2016 року, в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, проведено 3 семінари з підвищення кваліфікації для інспекторського складу на тему «Аналогові та цифрові тахографи, ідентифікація протиправних маніпуляцій з ними, а також кріплення вантажів».
     Зазначені заходи проходили за участю представників Генерального інспекторату дорожнього транспорту Республіки Польща у трьох містах України:  Львів,  Одеса та Київ.
    Також Укртрансбезпекою разом з Мінінфраструктури підготовано та забезпечено подання у грудні 2016 року до Адміністрації Президента України Проект Указу Президента України «Про приєднання України до Міжнародної конвенції про контроль над шкідливими протиобростаючими системами на суднах», який розроблено у рамках імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.
     Сподіваюсь, що позитивне рішення щодо приєднання України до Міжнародної конвенції про контроль над шкідливими протиобростаючими системами на суднах буде прийнято Президентом України найближчим часом.
     Також вважаю за необхідне подякувати представників Європейського Союзу за можливість покращити стан автомобільних доріг України шляхом здійснення ефективного габаритно-вагового контрою.
     За рахунок Європейського Союзу в рамках технічної допомоги передбачені кошти на придбання більше вісімдесяти пересувних мобільних вагових комплексів.
     Укртрансбезпекою розроблено тендерну документацію та здійснено необхідні процедури для проведення відкритих та максимально прозорих торгів. Наразі триває процедура закупівлі.
     Дані пересувні мобільні вагові комплекси мають відповідати європейським стандартам, по суті це має бути мобільним офісом, з усіма необхідними умовами для здійснення інспекторами своїх повноважень.
     Сподіваюсь, що наша робота буде плідною, а співпраця – ефективною
».

Share