Інтерв’ю з начальником управління соціального захисту населення Надвірнянської РДА Гундяком Ярославом Володимировичем

 Інтерв’ю з начальником управління соціального захисту населення  Надвірнянської РДА Гундяком Ярославом Володимировичем

Управління соціального захисту населення Надвірнянської  районної державної адміністрації є структурним підрозділом районної державної адміністрації, що утворюється головою адміністрації, підзвітним і підконтрольним голові державної адміністрації та відповідно Департаменту соціальної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Начальник управління соціального захисту населення Надвірнянської РДА Гундяк Ярослав Володимирович  відповів на запитання нашого журналіста щодо роботи установи.

-          Ярославе Володимировичу,  останнім часом спостерігається збільшення отримання різних видів адресних соціальних виплат, з чим вона пов’язана?

  - У зв’язку зі зростанням ціни на природний газ, електроенергію та через спрощення методики нарахування збільшилася кількість звернень за призначенням субсидій для  відшкодування витрат  на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та твердого палива. Станом на перше березня 2016 року кількість звернень на отримання субсидій сягнула більше 20 тисяч. 

                          

-          Що сьогодні відбувається із наданням пільг на оплату житлово-комунальних послуг з урахуванням сукупного доходу сім’ї?

- Відповідно до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 389, управлінням соціального захисту населення визначено право на отримання пільг особам, яким пільги надаються залежно від доходу, на наступний шестимісячний період з урахуванням того, що розмір доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу становить 1930 гривень.

Станом на 01.03.2016 відновлено пільги на житлово-комунальні послуги 8294 громадянам (учасникам війни, членам сімей загиблих(померлих) ветеранів війни, дітям війни, багатодітним сім’ям, пенсіонерам, які раніше працювали в закладах культури, освіти, охорони здоров’я у сільській місцевості і селищах міського типу й проживають у них).

-          Які категорії громадян підпадають під визначення малозабезпечені?

- Малозабезпечені сім’ї - це сім’ї, які з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Прожитковий мінімум для  сім’ї розраховується для кожної сім’ї залежно від її складу відповідно до Закону України “ Про прожитковий мінімум ” для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї визначається відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги. Для призначення державної соціальної допомоги як малозабезпеченій сім’ї враховуються доходи всіх членів сім’ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців, що передують місяцю звернення за призначенням соціальної допомоги.  

-          Скільки в районі осіб із числа  переміщених із районів проведення АТО?

            - Станом на 1 березня 2016 року на території Надвірнянського району проживає 136 внутрішньо переміщених осіб. З них 33 пенсіонери, 8 інвалідів, 60 осіб працездатного віку та 35 дітей.  

-          Чи приділяється особлива увага переселенцям із зони АТО і в чому саме вона полягає?

- При взятті на облік внутрішньо переміщених сімей з тимчасово окупованої території (Крим) чи районів проведення АТО на кожну сім’ю заповнюється інформаційно-реєстраційна картка, у якій зазначаються потреби сім’ї (забезпечення житлом для тимчасового проживання, роботою, влаштування дітей до закладів освіти, медичні послуги, психологічна допомога, правова допомога), визначається потреба у наданні гуманітарної допомоги.

Наприклад,  9 внутрішньо переміщеним особам надано житло для тимчасового проживання; до центру зайнятості протягом 2015 року звернулося 37 осіб, з них 17 було працевлаштовано; у закладах освіти району навчається 25 дітей з внутрішньо переміщених сімей: у дошкільних навчальних закладах – 3 дітей, у загальноосвітніх навчальних закладах – 22 дітей, у коледж НТУ переведено для продовження навчання 1 студента з АР Крим та 2 студентів із зони АТО; надаються медичні послуги; управлінням юстиції району надається безкоштовна правова допомога.

 Внутрішньо переміщеним особам надається гуманітарна допомога: одяг, взуття, предмети гігієни та продукти харчування. У районі функціонує банк вживаного одягу.

Також таким особам надаються роз’яснення з питань пенсійного забезпечення та державної  допомоги (управлінням соціального захисту населення продовжено виплату державної  допомоги 18 внутрішньо переміщеним громадянам, а 49 сімей отримують щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг; управлінням Пенсійного фонду взято на облік для продовження виплати пенсій 40 внутрішньо переміщених громадян).

-          Чи реалізовуються в районі програми підтримки учасників АТО та їхніх сімей ?

- Виконано програму підтримки сімей загиблих у районах проведення АТО, поранених та учасників АТО на 2014-2015 роки, загальний обсяг фінансування якої становив 703,6 тис. грн. Так за два роки за кошти районного бюджету було виплачено: одноразову грошову допомогу 1 сім’ї загиблого та 27 пораненим по 5,0 тис. грн. кожному, 279 учасникам АТО - по 1,0 тис. грн. кожному; 50,0 тис. грн. виділено сім’ї загиблого Анатолія Гаркаленка (позивний «Морячок»);  проведено виплату на придбання дров 66 учасникам АТО по 1,5 тис. грн. кожному; 23,5 тис. грн.  виділено для виплат на дітей 3 сім’ям загиблих; крім того, 49 учасникам АТО з вересня 2015 року надано пільги на газ  та електропостачання в розмірі 50% від нарахованих платежів у межах соціальних норм.

18 лютого поточного року рішенням районної ради затверджено районну Програму підтримки сімей загиблих у районах проведення АТО, поранених та учасників АТО на 2016-2019 роки. Обсяг фінансування Програми становить 300,0 тис. грн.  щорічно. Ця сума буде збільшена після уточнення бюджету за перше півріччя. Крім вищевказаних виплат, у цій Програмі передбачено надання грошової допомоги на розроблення проекту землеустрою щодо виділення земельної ділянки учасникам АТО.

- У зв’язку зі збільшенням онкологічних захворювань, особливо серед дітей, чи надається яка-небудь підтримка сім’ям з онкохворими дітьми?

- Для забезпечення соціальної підтримки сімей, у яких виховуються онкохворі діти управління соціального захисту населення розробило Програму соціальної підтримки сімей з онкохворими дітьми на 2016-2020 роки. Фінансування Програми передбачається здійснювати за рахунок коштів районного та міського бюджетів, а також інших джерел (спонсорські, благодійні), які не заборонені чинним законодавством.

Ця Програма була затверджена на сесії районної ради, яка відбулася 18 лютого 2016 року. Розпорядженням РДА від 01.03.2016 № 58 затверджено склад комісії, а також Положення про комісію, яка створена для розгляду звернень сімей з онкохворими дітьми щодо надання їм одноразової грошової допомоги на лікування та покращення життєвого рівня. Така допомога надаватиметься на підставі письмового звернення одного з членів сім’ї до голови комісії та за умови надання відповідного переліку документів. На 2016 рік для фінансування Програми з районного бюджету виділено 120 тис. грн.

 

- Дякую за розмову та вичерпні відповіді на запитання, що турбують суспільство.

Розмову провела Ніколь Вайт

 

Share