Зіновій Андрійович: «Виконання доручень громади – першочергове завдання голови міста»

 

Зіновій Андрійович обіймає посаду Надвірнянського міського голови майже 10 років. За ці роки місто неабияк змінилося. За цей час впроваджено чимало проектів, зокрема відновлено центральний міський парк імені Івана Франка, пішохідний міст через річку Бистрицю Надвірнянську, розпочато роботи з відновлення улюбленого місця відпочинку надвірнянців - міської  зони відпочинку,  парку  імені Назарія Яремчука.

У самому місті зроблено чимало в плані відновлення інфраструктурних елементів: вимощено бруківкою тротуари, прибудинкові території, відновлено декілька вулиць, які знаходяться на балансі міста. Важливим фактором таких успіхів є залучення коштів обласного бюджету. Так Надвірнянська міська рада протягом всього періоду дії програми Івано-Франківської обласної ради, спрямованої на розвиток громад, активно брала участь у написанні проектів та подавала їх на конкурс. Результат не забарився: міська рада стала переможцем у десяти конкурсах протягом 2012-2014 років. Завдяки цьому було залучено близько мільйона гривень з обласного бюджету. Важливим аспектом стало також планування роботи на перспективу: напрацьовано генеральний план міста, який на даний час проходить експертизу і після цього буде затверджений депутатським корпусом Надвірнянської міської ради, розроблено план відновлення дорожнього покриття вулиць міста та облаштування прибудинкових територій; міський голова має напрацювання щодо реконструкції   центральної та відновлення історичних частини міста зі збереженням їх автентичної архітектури. Про досягнення та амбітні плани на майбутнє розповів Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович.

 

-            Зіновію Мирославовичу, назвіть три найвагоміші досягнення за час Вашого  перебування на посаді Надвірнянського  міського голови.

 

-         У розрізі останніх років хочу наголосити , що у 2006-2007 роках були проблеми в комунальній господарці нашого міста, у першу чергу це проблеми з кредиторською заборгованістю КП «Надвірнаводоканал». Надвірнянці пам’ятають, як у 2006 році місто потерпало від нестачі води у водопроводах. Тоді вода подавалась дві години вранці і одну годину ввечері. Борги цього комунального підприємства складали 350 000 гривень. Першим моїм кроком стало підписання договору поруки, і протягом двох наступних років з бюджету міста нам вдалося сплатити заборгованість. Це дало поштовх до змін у комунальному підприємстві: було проведено конкурс та призначено нового керівника, який і досі належним чином виконує свої обов’язки. Важливим досягненням вважаю те, що у травні 2007 року я, виконуючи свою передвиборчу програму, у співпраці з депутатським корпусом міськради забезпечив у Надвірній цілодобове постачання води. На сьогоднішній час ми дотримуємось обраного курсу на цілодобове безперебійне водопостачання. Одним з досягнень є те, що вода у нас проходить знезараження за допомогою бактерицидних ламп.Це новітні технології, і якість води відповідає усім нормам. Але поряд з досягненнями є і певні проблеми: дорожчання енергоресурсів, паливно-мастильних матеріалів, які є основними складовими тарифів на водопостачання і водовідведення. Тому КП «Надвірнаводоканал» регулярно бере участь у різних конкурсах, стає переможцями грантів і таким чином залучає додаткові кошти для модернізації обладнання та надання якісних послуг населенню. Другим досягненням є добре налагоджена робота комунальних служб. Ще у 2006 році я проаналізував стан комунальних підприємств і разом з депутатами міськради визначив для себе першочерговим завданням те, що комунальні служби, які є основою господарки нашого міста, повинні надавати якісні та економічно обґрунтовані послуги населенню. У цьому напрямку зроблено багато: комунальні підприємства «Надвірнакомунсервіс», ЖРЕБ, «Надвірнянський житловик» повноцінно виконують свої функції, чим і забезпечують порядок в місті та його європейський вигляд. На мої каденції керівника міста випали природні катаклізми, повені, підтоплення 2008 , 2010 та травня  2014 року. На ліквідацію наслідків були залучені кошти не тільки міського бюджету, але й обласного та державного.

Міська рада підійшла комплексно до вирішення проблеми берегоукріплення: капітально було укріплено правий берег річки Бистриця Надвірнянська від вулиці Корольова через міську зону відпочинку та вздовж вулиці Набережної, Річної до автомобільного моста в напрямку Богородчан.

Відповідаючи на ваше запитання, все ж не можу обрати три найвагоміші досягнення, адже їх безліч. Ми кожного дня ми вносимо позитивні зміни у  життя нашого міста.

 

 

-          Спілкуючись з надвірнянцями, я дійшов висновку, що мешканці міста Вас підтримують і покладають на Вас великі сподівання. У разі обрання Вас головою на новий термін, якими будуть ваші перші кроки?

 

- 22 вересня 2015 року я був зареєстрований кандидатом на посаду Надвірнянського міського голови. Моєю метою є продовжити всі починання, закладені у минулі роки. Разом з оновленим депутатським корпусом та за підтримки громади міста маю на меті реалізовувати програму дій, спрямовану на європейський розвиток міста, впровадження новітніх технологій у роботі наших комунальних підприємств. Основну увагу буду звертати на відновлення дорожнього покриття вулиць комунальної власності нашого міста, а також продовжимо облаштовувати прибудинкові території. Будемо активно брати участь у відновлені автошляхів державної форми власності, що пролягають через наше місто. Також у планах маю спільними зусиллями громади, депутатів новообраної міськради збудувати сміттєсортувальну лінію, яка стане вирішенням проблеми твердих побутових відходів та забезпечення відповідного екологічного стану в місті. У санітарно-охоронній зоні підприємства «НафтохімікПрикарпаття» ми знайшли ділянку площею дев’ять з половиною гектарів та виготовили пакет документів для Міністерства екології України, розробили дорожню карту, виготовили державний акт на земельну ділянку, зробили проектно-кошторисну документацію, виконали техніко-економічне обґрунтування та провели експертизу сміттєво-сортувальної лінії. Впровадження такої лінії дасть нам змогу зменшити захоронення побутових відходів, адже вторинна сировина, яка буде розділятися на сортувальній лінії, орієнтовно складатиме 50 відсотків від початкового об’єму сміття, завезеного на сортувальну лінію. Відсортована вторинна сировина буде здаватись на спеціалізовані приймальні пункти, а кошти будуть спрямовані на реалізацію природоохоронних заходів.

Уже зараз зроблено перші кроки щодо розширення міського кладовища. Плануємо долучити до нинішнього ще 5 гектарів землі. Пакет необхідних документів уже виготовлено.

Маємо розроблений план щодо продовження укріплення берегів  річок на території міста. Звісно, це вимагає чималих фінансових затрат, але ми залучаємо для вирішення цього великі промислові підприємства міста, які надають нам допомогу. На сьогоднішній день належне функціонування міста забезпечує незаполітизована  команда однодумців, яка опирається на громаду міста. 

-         Зіновію Мирославовичу, місто потребує розширення. На якій стадії розробка нового генплану міста?

-          З 2010 року міська рада розробляє новий генеральний план міста. Чинний був затверджений ще 1975 року. Створена робоча група, і за час її роботи ми пройшли кілька погоджувальних етапів щодо затвердження нового генплану. Тепер генплан проходить останню експертизу в Києві і  2015 року буде винесений на розгляд сесії міської ради та,сподіваюсь, затверджений. Новий генплан дасть нашому місту унікальну можливість розвиватися. Згідно з ним місто збільшить свою площу на 70 відсотків.

-          Кількість депутатів в новообраній міськраді становитиме 26. Це значно менше, ніж  минулого скликання. На Вашу думку, як це позначиться на роботі ради?

- У виборче законодавство Верховною Радою України було внесено зміни, які передбачають, що кількісний склад депутатів ради залежить від кількості виборців. Відповідно до нового закону, кількість депутатів Надвірнянської міської ради скоротилась з 38 до 26. Я вважаю, що ефективна робота депутатського корпусу залежить не від кількості , а від фаховості й активності кожного обранця, бажання працювати для добра громади. Я сподіваюсь, що новообрані депутати міськради також будуть фахівцями і працюватимуть на благо громади нашого міста.

 

        - Дякую за відверту розмову. Хочу побажати Вам перемоги на виборах у жовтні 2015 року, наснаги до праці та втілення Ваших планів для добра нашого міста!

Спілкувався Всеволод Кисілевський,

член Львівської обласної НСЖУ

Share