В. Кисілевський : «Поміркованість – це не так вже й погано, але якщо влада хоче показати позитивний результат, то вона повинна діяти рішучіше».

Своїми думками про реформи в державі з кореспондентом  нашої газети поділився відомий прикарпатський журналіст Всеволод Кисілевський.

Якщо поглянути на статистику, то близько 57% українців не готові терпіти матеріальні труднощі, пов'язані з реалізацією реформ в Україні. Так  26,6% просто не вірять в успішність цих змін, а 30,3% вважають, що їхнє матеріальне становище й без того нестерпне. Майже 11% готові терпіти скільки треба, якщо це справді приведе до успіху , а 27,6% готові зносити обмеження лише якийсь час, але недовго.

Всеволод Кисілевський  вважає , що  реформаторські законопроекти не завжди знаходять підтримку у Верховній Раді.  Факт, що  парламент перевантажений тисячами законопроектів, втім лише незначна кількість з них приймаються. Це тільки видима частина айсберга, ключова ж проблема вітчизняної законотворчості поглиблюється, стає на заваді і реформам, і євроінтеграції. У країнах ЄС немає права на прийняття будь-який законопроект, якщо він суперечить нормам права Євросоюзу. Таким чином, європейці захищені від непередбачуваних законотворчих ініціатив. 

 

Угода про асоціацію між Україною та ЄС вимагає імплементації понад 350 директив та регламентів Європейського Союзу, з яких половина має бути впроваджена в законодавство України до 2017 року. Однак у сфері економічного та галузевого розвитку України кількість поданих до ВР законопроектів утричі перевищує кількість актів права ЄС, що підлягають імплементації. До того ж, ці ініціативи неузгоджені між собою та з Угодою. Така ситуація загрожує хаосом: депутати прийматимуть закони, які не відповідають зобов’язанням України, спрямованим на виконання Угоди про асоціацію.
 У Верховній Раді перебуває на розгляді понад 2000 законопроектів, 90% яких спрямовано на внесення змін до чинних законів. Майже 250 законодавчих ініціатив стосується змін до Податкового кодексу України, майже 100 – до Бюджетного кодексу. Понад тисяча законопроектів спрямовані на вирішення питань галузевого та економічного розвитку, майже 400 – правової політики. Для порівняння: у парламенті Польщі перебуває на розгляді 1200 законопроектів, включаючи урядові, у парламенті Великої Британії – 340.


Загалом ситуація щодо реформ виглядає приблизно так:  реформи йдуть,  вони йдуть повільніше, ніж ми того чекали,  вони йдуть нерішуче, тобто найбільш важливі елементи реформ віднесені на майбутнє.  Їхній результат ніяк не відчувають пересічні громадяни.

На думку журналіста, нинішня влада складається з поміркованих політиків, і в проведені реформ їй не вистачає радикалізму.

«Поміркованість – це не так вже й погано, але якщо влада хоче показати позитивний результат, то вона повинна діяти рішучіше», – вважає Всеволод Кисілевський.  

Спілкувалась,

Ніколь Вайт, газета "Життя Прикарпаття"

 

 

Share