Слайдер новин

Зіновій Андрійович: «НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД КОЖНОГО З НАС»

30 років Незалежності. Це багато чи мало для країни та її людей? Однозначно - це  добрий привід для того, щоб  підсумувати та проаналізувати пройдений шлях. Про це і говоримо з Надвірнянським міським головою Зіновієм Андрійовичем.

Незалежність особистісна і державна. З чого вони починаються і в якій площині знаходиться точка перетину цих понять ?

Кожне з цих понять є частиною тривалого процесу становлення - особистості,  народу,  всієї країни. І, звісно, здобуття незалежності- це переломний і  водночас кульмінаційний момент для кожного громадянина та всієї нації загалом.

Проте, окрім зовнішньої незалежності, є ще особистісна, внутрішня свобода, яка починається із вільної думки і власної рішучості в процесі прийняття рішень.  І тут ми говоримо не лише про можливість вибору, але й про особисту  відповідальність за  цей вибір, дії та вчинки.

Детальніше...

Ексклюзивне інтерв’ю. Актуальні запитання до начальника управління освіти Надвірнянської міської ради Тетяни Дзем’юк

Нещодавно набув   чинності  новий закон “Про повну загальну середню освіту” .  Відбулись зміни в організації навчальних процесів в об’єднаних громадах. Проведено конкурси та за їх результатами призначено керівників навчальних закладів. Свої корективи у навчальний процес вніс і  COVID. Про виклики часу та реформи в освітній галузі в інтерв’ю нашому журналісту розповіла начальник  управління освіти Надвірнянської міської ради  Тетяна Дзем’юк.

 Тетяно Михайлівно,  сьогодні актуальним є питання  національно-патріотичного виховання дітей.  Як цей процес проходить в закладах освіти?  

 Виховання свідомих громадян країни, формування у них почуття національної гідності та патріотизму, відповідальності за майбутнє України  набуло першочергового значення для кожного з нас. Упродовж року проведено заходи,  приурочені  Дню українського козацтва та  Збройних Сил України, Дню Героїв, Дню пам’яті та примирення,  вшанування пам’яті в’язнів, розстріляних органами НКВС-НКДБ у тюрмах Західної України та ін.

Учні, педагоги активно включились у волонтерську діяльність на допомогу нашим захисникам.

Змістовні, інформаційно наповнені виховні заходи спрямовані на виховання в учнів глибокої поваги до минулого свого народу,  героїв сьогодення, які на Сході України відстоюють мир ціною власного життя.

Детальніше...

Михайло Ноняк : « Працюємо над теорією, щоб втілити у практику»

 

 23 липня відбулась всеукраїнська науково-практична конференція " Перспективи республіканізму в Україні та політико-правові трасформації" проведена спільно з Асоціацією українських правників , Всеукраїнською профспілкою військових, працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій , Київським національним університетом будівництва і архітектури  та Ужгородським національним університетом.

Конференція мала досить незвичний для української науки і вже відносно традиційний для західної - міждисциплінарний характер, поєднавши розгляд феномену республіканізму через призму політичної науки та права.

Сьогодні в Україні фактично відсутній науковий дискурс щодо політичної філософії республіканізму та її фактичного впливу на політико-правові трансформації.  Доповідачі наголошували на потребі  розпочати процес активного наукового дослідження феномену республіканізму та його впливу на становлення Верховенства права в Україні.

Детальніше...

Олександр Гуменюк : « Сьогодні незалежна Україна – запорука вільного розвитку держав і народів Європи та головна перешкода для російського імперіалізму»

Невдовзі Україна відзначатиме День незалежності – державне свято на честь ухвалення у 1991 році Акту проголошення незалежності України. Свою думку про цю історичну подію висловив у розмові з журналістом газети « Життя Прикарпаття»  депутат Яремчанської міської ради Олександр Гуменюк.

«На мою думку відродження  суверенної України відіграло вирішальну роль у розпаді СРСР та остаточному руйнуванні комуністичної тоталітарної системи. Це стало початком відліку нового етапу розвитку демократичної сучасної Української держави. Сьогодні незалежність України – запорука вільного розвитку держав і народів Європи і головна перешкода для російського імперіалізму, якому для розгортання потрібне поглинання України, її матеріальних та людських ресурсів.

Детальніше...

Надвірнянська громада на етапі становлення

Інтервю з керуючим справами Надвірнянського міськвиконкому Олегом Антонюком ( на сірому фоні)

 Приводом для розмови з керуючим справами Надвірнянського міськвиконкому Олегом Антонюком є повсякденна праця та виконання посадових обов’язків , а також напрямки роботи якими опікується наш співрозмовник.  Тож редакція газети « Життя Прикарпаття»  скористалися нагодою,  поговорити про роботу, кар’єру, успіхи.

– Пане Олеже, давайте для початку з’ясуємо для читачів: чим, власне, займається на роботі керуючий справами?

  • Насамперед, керуючий справами виконавчого комітету є посадовою особою місцевого самоврядування, який діє та здійснює свої повноваження згідно Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні" та “Про службу в органах місцевого самоврядування” та забезпечує  стабільність та наступність у діяльності виконавчого комітету, організацію поточної роботи, пов'язану із здійсненням повноважень. На мене покладено ряд управлінських функцій, а саме: організація  роботи апарату виконавчого комітету Надвірнянської міської ради, а це – виконання покладених на апарат завдань із правового, організаційного, матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності виконкому;  забезпечення взаємодії між структурними підрозділами виконавчого комітету, органами виконавчої влади; правове, організаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності виконавчого комітету, консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, комісій. Також до моєї компетенції належить планування роботи виконавчого комітету, доведення до виконавців рішення виконкому та розпоряджень міського голови та координація роботи ряду відділів Надвірнянської міської ради:   організаційного , технічного та інформаційного забезпечення, господарського забезпечення, сектору кадрової роботи.

    Детальніше...

Ігор Писклинець : «Наше завдання закласти фундамент розвитку Надвірнянської громади на роки наперед», – заступник Надвірнянського міського голови

Чим живе Надвірнянська  територіальна громада, як йде процес становлення громади, що планує місцева влада, та на що спрямовуватиме  ресурси й зусилля. Про це розповів заступник Надвірнянського міського голови Ігор Писклинець.

-      Ігоре Дмитровичу, вам за свою професійну карєру довелося працювати , як у органах виконавчої гілки влади, так і в органах місцевого самоврядування. Розкажіть про роки роботи на різних посадах і як нагромаджений досвід допомагає вам працювати заступником Надвірнянського міського голови ?

В органах влади я працюю з квітня 2005 року, коли після Помаранчевої Революції, демократичні сили сформували органи влади на всіх рівнях. Маю досвід роботи в органах виконавчої влади: заступником голови Надвірнянської районної державної адміністрації (2005-2007 роки), головою Надвірнянської районної державної адміністрації (2007-2010 роки); короткий період роботи у Верховній Раді України помічником-консультантом Народного депутата України (травень 2010 – грудень 2010 року), та в органах місцевого самоврядування: заступником голови Надвірнянської районної ради  (2010-2020 роки) та заступником Надвірнянського міського голови (грудень 2020 – по даний час).

Детальніше...

Олександр Гуменюк , депутат Яремчанської міської ради : « Україна демократична держава і ми повинні керуватися не емоціями , а розумом та верховенством права …»

Наша країна обрала демократичний шлях розвитку, задекларувала прихильність до європейських цінностей. Право приватної власності у розвинутих демократичних країнах є одним з наріжних каменів та базових правових основ гарантованих державою своїм громадянам. Якщо говорити про громадські слухання щодо схвалення  продажу земельних ділянок комунальної власності , які знаходяться в історичному куточку Яремча , і безпосередньо прилягають до водоспаду «Пробій»,  то на мою думку  по даному питанню має бути прийняте рішення у відповідності до норм чинного Законодавства України у сфері земельних відносин.

Детальніше...

Виборці уповноважили нас представляти інтереси громади, ми зобов’язані бути державниками!

В розпал суперечок та напередодні громадських слухань, прийняв рішення висловити свою позицію стосовно питання продажу земельних ділянок, які є стратегічними для громади.

Насамперед хочу пригадати особам, які набули статусу посадових осіб за присягу, яку вони дали, щоб приступити до виконання обов’язків (ст. 11 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування»):

 «Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді…»

Слова присяги чітко ставлять акцент на службу громаді і ніяким іншим інтересам! Складення присяги передбачає право кожного громадянина взяти звіт з того, хто присягнув на її дотримання!

     На мою думку, маючи у власності майно, перші кроки мають бути націлені на його збереження, ефективне та раціональне використання, що дозволить підвищити цінність та не буде шкодити його якості. Продаж – це крайня міра, крок, який можна робити, якщо ти вже впевнився, що іншого варіанту немає або ж з крайньої необхідності.

Детальніше...

Великоднє

Земляки, відколи українці прийняли Христа, ці передвеликодні дні маємо для того, щоб в скорботі і покорі, без зайвого пафосу та метушні, проаналізувати своє життя, зрозуміти, чого хочемо, куди йдемо, щоб  відкинути все несправжнє і непотрібне і очищеними, оновленими рухатися далі, дотримуючись заповідей воскреслого Христа.

Для нас з Вами цьогорічний період Великоднього посту був особливим, бо підготував нам велику спокусу. Для когось вона виявилася кількома сотнями гривень, отриманими за голос, які вже встигли потратити, не відчувши при цьому значного покращення ані свого матеріального стану, ані добробуту власної родини. Для інших це була надія  отримати посаду, примарні привілеї кар’єрного росту, а чи просто можливість втриматися на своєму робочому місці. Хтось наче б то мав намір зробити добру справу, піклуючись про благі справи для громади, як то дорога до школи; міст, без якого пів села в період, коли піде велика вода, буде відрізано від решти; опалення для церкви.

Детальніше...

Олександр Гуменюк : « Запорукою успішного розвитку туризму є впровадження системи інноваційного менеджменту »

Сучасні ринкові умови господарювання створюють для більшості підприємців середовище високої конкуренції, яке вимагає від них здатності формувати конкурентні переваги як у сфері виробництва товарів, так і в сфері надання послуг. Отримати кращий результат  можна завдяки впровадженню новацій – суттєво нових методів і засобів здійснення комерційної діяльності.  Аналіз сучасної економічної практики свідчить, що високих результатів у підприємницькій діяльності  можна досягти лише за умови впровадження систематичного і цілеспрямованого новаторства.  Тому в реаліях нашого часу найважливішим завданням є оволодіти знаннями та навиками у сфері інноваційної діяльності. Для нашого Карпатського регіону, одним з ключових напрямків,  є розвиток туристичного –  ринку надання послуг та виробництво супутніх товарів для повноцінного функціонування туристичної галузі економіки нашого краю.

Про потребу впровадження  інноваційних технологій в сфері туристичної діяльності свою думку висловив відомий прикарпатський бізнесмен, депутат Яремчанської міської ради  Олександр Гуменюк.

Детальніше...