Слайдер новин

Депутат Яремчанської міської ради Олександр Гуменюк : «Сфера туризму повинна переформатувати свою діяльність під нові запити клієнтів»

Коронавірусна криза вдарила по туристичній галузі не тільки в Україні , але і в усьому світі. Доволі складна ситуація склалась  з туризмом і на Прикарпатті. Для нашого регіону повне призупинення роботи  туристичної сфери значно відбивається не лише на доходах представників галузі, а й на добробуті всієї громади.  Весь масштаб збитків можна буде оцінити пізніше, оскільки туристичний бізнес повертатиметься в «докарантинні» позиції значно довше, ніж інші сфери економіки.

Детальніше...

Депутат Івано-Франківської обласної ради Сергій Волошин: «Вимагаємо зберегти на Прикарпатті Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім»

Нещодавно в Івано-Франківській обласній раді було прийняте рішення про припинення діяльності Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім», шляхом його ліквідації. Єдина фракція, яка виступила категорично проти цього рішення, була фракція Політичної партії «Європейська Солідарність». Там виховуються і проходять реабілітацію понад 50 дітей.

Депутат Івано-Франківської обласної ради Сергій Волошин висловив свою позицію та думку своїх колег з фракції «Європейська Солідарність» про те, що жодна реформа не повинна проводитися таким чином, щоб погіршити умови перебування та якість життя дітей, адже саме від таких рішень залежить їхнє майбутнє. А в результаті закриття «Теплого дому» діти будуть переведені до  закладів інтернатного типу, умови яких жахливі та наближені до радянських. Варто зазначити і те, що за таке ганебне рішення проголосували депутати від партій, які входять до коаліції більшості  в Івано-Франківській обласній раді, а це свідчить про байдужість до думки та позицій людей, які протестували під стінами ради. Ба більше, це свідчить про байдуже ставлення до майбутнього дітей, які і без цього зростають в соціально важких умовах. Закрадається думка про те, що можливо когось дуже зацікавила будівля закладу та земельна ділянка під нею, а це 5 га.

Детальніше...

Революція Гідності – події, досягнення і не реалізовані сподівання

Невпинно  минає час, надворі вже 2021 рік –  українці  згадують вагомість та масштабність таких історичних  події, як Євромайдан, а згодом і Революції Гідності», яка змінила напрямок розвитку нашої держави. Про події того часу , досягнення та не реалізовані сподівання, свою думку висловив у розмові з журналістом газети «Життя Прикарпаття» сотник другої сотні Євромайдану Михайло Ноняк.

« Найважливіше , що ми отримали  завдяки Революції Гідності, – це те, що українське суспільство заявило про себе як домінуючу силу, яка обрала демократичний розвиток нашої держави та поставила для себе за мету увійти у велику європейську родину, адже Майдан не розділив Україну, а об’єднав її. Революція Гідності виявила неспроможність існуючих на той час інститутів влади відповідати тим вимогам, які визначали європейський вектор розвитку держави.

Детальніше...

Володимир Пасько: Завдяки злагодженій роботі та виваженим рішенням Надвірнянський район сьогодні йде в ногу з часом

22 лютого у залі засідань адмінбудівлі відбулася зустріч голови РДА Володимира Паська із представниками громадськості краю, під час якої він відзвітував про результати роботи виконавчої гілки влади у 2020році.  

 Зазначимо, що звіт голови РДА відбувся відповідно до статті 45 Закону України «Про державну службу».

Зокрема, Володимир Пасько проаналізував роботу РДА у сфері будівництва,  медичній та освітній галузях, екології, стан освоєння коштів цільових субвенцій з державного бюджету та реалізації проєктів регіонального розвитку, кроки, що були вжиті в районі з метою протидії поширення COVID-19, а також поділився враженнями щодо здобутого досвіду роботи на посаді голови.

Програма «Велике будівництво», ініційована Президентом України Володимиром Зеленським у березні 2020 року.  В рамках програми минулого року розпочато роботи з  реконструкції приймального відділення екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня». Лікарня отримала 21 пакет Програми медичних гарантій. Фінансування галузі на сьогоднішній день збільшилось до 35,8% за рахунок підписання угоди з НСЗУ.

Детальніше...

Громадам потрібен свій ! інтерв’ю з кандидатом у народні депутати України по 87 виборчому окрузі Михайлом Ноняком

Пане Михайле, що Вас пов’язує з Прикарпаттям ?

 Я родом з Маняви Богородчанського району. До Надвірної переїхав разом з батьками у дошкільному віці. Тоді мій тато,  інженер за освітою, влаштувався на роботу у комунальних службах міста. Там же працювала і мама.

Мене ж віддали до дитячого садочка «Червона шапочка». Пізніше ходив до дитячого садка «Вогник». Досі, попри те, що минуло більше чверть століття, маю теплі спогади про виховательку Надію Федорівну Оберемок, а також Ірина Федорівна Андрійович. Першими моїми вчителями були: Оксана Василівна Мельничук та Віра Миколаївна Дудік, які  дали мені  перші уроки людяності.

Навчаючись в школі № 1 міста Надвірна,  знайшов перших шкільних друзів, перші дитячі захоплення. Але посеред третього класу довелося повернутися в Маняву, до дідуся і бабусі. І саме  у манявській середній школі, я провчився до 9 класу.

Моїм класним керівником  була Микитюк Ольга Степанівна. Вона навчила нас будувати стосунки у колективі, захищати те, що дороге і не пасувати перед труднощами. Тож і досі при зустрічах з однокласниками згадуємо її з вдячністю.

Після закінчення  вступив на механічний факультет Надвірнянського коледжу, який закінчив після чотирьох років навчання.

-         А як Ви стали тренером з рукопашу-гопака?

-         Я дуже активна людина. Тому з юних років займався спортом. Перевагу надавав таким видам спорту , які потребують  концентрації волі та духу: бокс, карате, рукопаш-гопак. І все ж, найближчими по духу мені були українські види бойових мистецтв: рукопаш-гопак, бойовий гопак.

Детальніше...

Інтерв’ю з головою Переріслянської громади Володимиром Молдавчуком

Пане Володимире, які передумови спонукалиВас прийняти для себе рішення балотуватися на посаду голови Переріслянської громади ?

-         Відверто кажучи рішення було не простим. Я поставив собі мету підвищити рівень умов проживання в нашій об’єднаній громаді. Зараз люди розчаровані діями усіх щаблів влади. Я вважаю, що таку ситуацію можна змінювати, починаючи з місцевої влади. Плекаю надію, що разом з мешканцями  нашої Переріслянської об’єднаної громади та Божою допомогою нам вдасться досягнути значних успіхів. План і бачення того чого хочемо досягти є, залишається повсякденна кропітка праця та поетапна реалізація задуманого.  На даний час роботи зроблено багато. Наприкінці лютого буду звітувати про роботу за 100 днів на посаді голови Переріслянської громади.

Розкажіть будь ласка про свій житєвий шлях ?

-         Родом я з Переросля. Вчився багато. Здобув освіту за декількома напрямками , в галузях : медицини, економіки,  журналістики та юриспруденції. Працював в різних сферах. Був депутатом Надвірнянської районної ради. Все це дало мені досвід і розуміння проблем місцевого самоврядування та шляхів його вирішення. Я постійно проживаю у Перерослі, добре знаю проблеми нашої об’єднаної громади і розумію, як їх можна вирішити.

Детальніше...

Правда МУСИТЬ бути сильною

Пригадалася казка про Правду і Кривду. Пригадуєте: Кривда забрала у Правди одіж, поки та спала, осліпила її, ославила і пустила світом на посміховисько, одягнувшись в її одежу. Змінюються покоління, а Правда все гола і обезславлена. А Кривда жирує.

А чи не набридло? Хто сказав, що так має бути? Доки мусолитимемо Правду на кухнях? Доки Кривда насміхатиметься над нами?

В кого влада – того й сила? Правда ж? Але ж за Конституцією України єдиним джерелом влади є народ. То що джерело обміліло? Чому кожного разу коли приходить час «Ч» , щоб згадати цю норму закону, ми не усвідомлюючи цієї своєї величі, даємо вчергове себе вмовити і хтось за нехитрий продуктовий набір, хтось за шмат дороги, хтось за мізерну посаду а хтось і просто, махнувши від безнадії рукою, віддаємо свою силу, свій голос негідним (бо сподобався, бо гарно говорив, бо пообіцяв….)

Детальніше...

«Головне – щоб влада діяла для людей…» - Ланчинський селищний голова Надія Данилюк

Ланчинська об’єднана громада одна з найбільших та спроможних громад у Надвірнянському районі. За підсумками місцевих виборів з підтримкою в 33 % громаду очолила 35-річна Надія Данилюк від ВО «Свобода», яка до того працювала секретарем Ланчинської селищної ради. Про перспективи розвитку, пріоритети роботи та першочергові кроки на посаді поспілкувалися безпосередньо з новообраною головою Надією Романівною.

-         Надіє Романівно, Ви здобули 33% підтримки, як Ви завоювали такий рівень довіри?

Перш за все хочу щиро подякувати жителям Ланчинської громади за виявлений кредит довіри, за те, що незважаючи на загрозу COVID-19, вони прийшли на виборчі дільниці, виконали свій громадянський обов‘язок та обрали місцеву владу. Завдяки підтримці краян, на виборах, зі значним відривом, я обійшла своїх конкурентів, здобувши перемогу. Завоювати таку довіру було нелегко, але люди захотіли позитивних змін і побачили у мені ту людину, яка їм зможе ті зміни дати. На сьогодні у мене крім величезної відповідальності з’явилися і нові повноваження, і колосальні можливості, які я впевнено використаю для розвитку громади.

Детальніше...

Куди заведе Яремчанську ОТГ новий міський керманич ?

 

В переважній більшості  ОТГ на Прикарпатті перші установчі сесії  станом на 10  грудня  2020 року  відбулися. Новообрані ради обрали керівні органи та утворили постійні депутатські комісії і розпочали роботу  над підготовкою найголовнішого фінансового документу – бюджету  2021.  Але, нажаль, така продуктивність роботи не притаманна яремчанському органу місцевого самоврядування. В Яремчі все, як завжди, повільно без належного інформування громади. На офіційному сайті Яремчанської міської ради  спочатку з’явилося коротке повідомлення про те , що 3  грудня  2020 року о 10.00 годині  в приміщенні будинку культури міста Яремче  відбудеться  перша  сесія міської ради  восьмого скликання.

Детальніше...

Надвірнянський боксер Василь Ткачук здобув срібну медаль на чемпіонаті Європи з боксу

Нещодавно завершився чемпіонат Європи з боксу серед молоді в Чорногорії. Наш земляк,  студент Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника, надвірнянець Василь Ткачук став срібним призером чемпіонату Європи з боксу серед молоді. В Українській федерації боксу дали високу оцінку спортивному досягненню нашого спортсмена , – «Дякуємо нашому спортсмену за потужний виступ. За характер. Фінальний бій був взагалі космос! Попереду у цього бійця яскраве майбутнє!», – на офіційному сайті федерації.  

Про свої враження та про проведення європейських змагань розповіли журналісту газети «Життя Прикарпаття» тренер та директор СДЮСШОР спорткомплексу профкому ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» Тарас Вінтоняк і сам срібний призер Чемпіонату  Європи 2020 Василь Ткачук , спортсмен молодіжної збірної України у ваговій категорії  вище 91 кг.

Детальніше...