Слайдер новин

Історія одного воїна із сотні тисяч захисників України

Неймовірну історію про героїчний захист нашої країни розповів журналістам редакції газети «Життя Прикарпаття» волонтер, депутат Івано-Франківської обласної ради Сергій Волошин. В розповіді йшлося про перші дні війни та героїчну оборону східних рубежів нашої держави. Головним героєм зворушливої розповіді є наш краянин військовослужбовець ЗСУ  головний сержант другої роти мотопіхотного батальйону Виксюк Роман Васильович , мешканець мікрорайону Дора міста Яремча. Наш журналіст відвідав пана Романа в його домі і записав з ним інтерв’ю.

     Дуже приємно Вас бачити в Яремчі. В редакції газети «Життя Прикарпаття» багато чули  про Вас від нашого волонтера, депутата Івано-Франківської обласної ради Сергія Волошина. Розповідь про те, як Ви відважно боролись з московськими агресорами, схвилювала нас і хочемо просити , щоб ви розповіли нашим читачам , як опинилися на фронті, як захищали Україну?

- Я професійний військовий. Після завершення строкової служби в армії я уклав контракт з ЗСУ і служив у військовій частині в селищі Делятин Надвірнянського району, брав участь в АТО , а пізніше ООС в районі міста Попасна. За вісім років служби в ЗСУ отримав звання головний сержант. Перед початком війни в мене в жовтні 2021 року завершився контракт з ЗСУ, перед укладенням нового контракту я вирішив поїхати додому на Яремчанщину, щоб побути трохи з сім’єю. Бригаду в якій я служив мали виводити на ротацію 15 січня 2022 року, я вирішив дочекатись завершення ротації та призначення постійного місця дислокації, тоді мав укласти новий контракт, десь наприкінці лютого місяця 2022 року і відбути в зону проведення ООС. Варто зазначити, що в напрямках міст Попасна, Золоте, Гірське, вже з 15 лютого розпочались активні обстріли по українських позиціях зі сторони тимчасово окупованих територій, а 24 лютого розпочалась активна фаза війни. Відразу до мене передзвонили та запитали : Васильович ти з нами? Я відразу подався до воєнкомату, далі на полігон у місті Яворів Львівської області і наступного дня на фронт в Луганську область.

Детальніше...

Ексклюзивне інтерв'ю з Надвірнянським міським головою Зіновієм Андрійовичем про життя громади під час війни

Редакція газети «Життя Прикарпаття» спілкуючись з очільником Надвірнянської міської ради Зіновієм Андрійовичем, розмовляли  про те, як змінилося життя в громаді через вторгнення російських військ в Україну.В міського голови ми розпитали  про основні напрямки діяльності органу місцевого самоврядування , зокрема обговорили питання  роботи закладів освіти, культури та медицини, допомоги фронту і переселенцям та функціонування комунальних  підприємств.

 

-         Зіновію Мирославовичу, проінформуйте наших читачів про життя нашої громади  в умовах воєнного стану, чим допомагає фронту ?

   Надвірнянська міська територіальна громада від початку воєнного стану активно допомагає захисникам, не тільки із нашої громади. До нас за допомогою звертаються бійці також із сусідніх громад. Ми їм не відмовляємо, допомагаємо всім що маємо. Для залучення гуманітарної допомоги Надвірнянська міська рада збирає, інформацію про гуманітарні потреби цивільного населення, де тривають активні бойові дії та допомагає загонам бійців територіальної оборони.

Географічно, ми  знаходимося у тилу. Найбільші бої із окупантами ведуться майже по всій території України. Ми є тією територією,  звідки   допомога від волонтерів і цілого світу доставляється у регіони України, які потерпають від агресії окупантів , а також вирушає на передову.

Детальніше...

Літній дитячий християнський табір "Товариства Агапе" у Надвірній

19 липня розпочав свою роботу християнський табір для дітей 2-9 класів , організований товариством Божої любові  «Агапе» під керівництвом отця Романа Григораша. В таборі взяло участь до 25 дітей шкільного віку та 8 вихователів з числа студентів і семінаристів. Приміщення для діяльності табору надала директор клубу НГВУ Наталя Байдак. Табір розпочав свою роботу з  молитви і катехитичної науки. У теплу пору літа діти бавились і відпочивали на березі річки Бистриця  в районі дамба. Вода, повітря, сонце, все це оздоровчий процес для дитячого організму.

Детальніше...

Від шедрівки до всесвітньо визнання – український «Щедрик» мандрує світом уже понад 100 років

Однією з найбільш відомих різдвяних мелодій у світі вважають композицію «Carol of Bells». Насправді це українська народна шедрівка «Щедрик» в музичній обробці Миколи Леонтовича, до якої Петро Вільговський створив англійську версію слів. Микола Леонтович знайшов текст народної щедрівки і написав до нього музику. В основу твору покладена українська щедрівка — пісня добрих побажань, яка виконується в період зимових свят. Композитор Лентович присвятив обробці Щедрика близько 20 років, переписуючи її 5 разів, намагаючись домогтися гармонійного поєднання народного багатоголосся і класичного звучання музичних інструментів. Деякі дослідники вважають, що за основу композитор взяв текст відомої народної пісні, яка, за словами істориків, була придумана ще за часів язичництва. «Прилетіла ластівочка» - звучить на початку щедрівки. Хіба це можливо взимку? Це пояснюють тим, що раніше предки святкували початок нового року навесні, коли птахи і поверталися з вирію.

Детальніше...

Мер Яремча «ОССТОГРАМИВСІ», скоїв ДТП та розбив авто своєї дружини

Міський голова Яремча Андрій Мироняк  близько 20 години 7 жовтня вчинив ДТП  кермуючи  автомобілем Mitsubishi Outlander. За інформацією поліції, посадовець керував автомобілем у нетверезому стані. Аварія сталася поблизу магазину «Апріорі» на вулиці Свободи у Яремче, коли водій автомобіля Mitsubishi Outlander на шаленій швидкості  виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся із Peugeot Partner. 

Першими про аварію у Яремче повідомила прес-служба ДСНС у Івано-Франківській області, зазначивши, що одного з водіїв затисло в авто, тож, щоб його дістати, довелося використати гідравлічне обладнання.

Детальніше...

В Івано-Франківську народний депутат Володимир В'ятрович презентував книгу "Нотатки з кухні "переписування історії"

Кожен свідомий громадянин зобов’язаний знати історію своєї Країни та Народу - правдиву, а не вибілену історію!

Безкомпромісний історик, депутат Верховної Ради України,  мій друг Володимир В‘ятрович 14 жовтня в Івано-Франківську презентував свою книгу «Нотатки з кухні «переписування історії» в культурно-мистецькій локації  Ваґабундо.

Книга написана у трьох площинах: реконструкції минулого, шлях відновлення пам’яті та особиста історія.

Тут зібрані унікальні тексти, знахідки, інтерв’ю про найвизначніші для української незалежності події, які творили революції та визвольні рухи.

Детальніше...

Виборці уповноважили нас представляти інтереси громади, ми зобов’язані бути державниками!

В розпал суперечок та напередодні громадських слухань, прийняв рішення висловити свою позицію стосовно питання продажу земельних ділянок, які є стратегічними для громади.

Насамперед хочу пригадати особам, які набули статусу посадових осіб за присягу, яку вони дали, щоб приступити до виконання обов’язків (ст. 11 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування»):

 «Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді…»

Слова присяги чітко ставлять акцент на службу громаді і ніяким іншим інтересам! Складення присяги передбачає право кожного громадянина взяти звіт з того, хто присягнув на її дотримання!

     На мою думку, маючи у власності майно, перші кроки мають бути націлені на його збереження, ефективне та раціональне використання, що дозволить підвищити цінність та не буде шкодити його якості. Продаж – це крайня міра, крок, який можна робити, якщо ти вже впевнився, що іншого варіанту немає або ж з крайньої необхідності.

Детальніше...

Олександр Гуменюк : « Запорукою успішного розвитку туризму є впровадження системи інноваційного менеджменту »

Сучасні ринкові умови господарювання створюють для більшості підприємців середовище високої конкуренції, яке вимагає від них здатності формувати конкурентні переваги як у сфері виробництва товарів, так і в сфері надання послуг. Отримати кращий результат  можна завдяки впровадженню новацій – суттєво нових методів і засобів здійснення комерційної діяльності.  Аналіз сучасної економічної практики свідчить, що високих результатів у підприємницькій діяльності  можна досягти лише за умови впровадження систематичного і цілеспрямованого новаторства.  Тому в реаліях нашого часу найважливішим завданням є оволодіти знаннями та навиками у сфері інноваційної діяльності. Для нашого Карпатського регіону, одним з ключових напрямків,  є розвиток туристичного –  ринку надання послуг та виробництво супутніх товарів для повноцінного функціонування туристичної галузі економіки нашого краю.

Про потребу впровадження  інноваційних технологій в сфері туристичної діяльності свою думку висловив відомий прикарпатський бізнесмен, депутат Яремчанської міської ради  Олександр Гуменюк.

Детальніше...

Депутат Івано-Франківської обласної ради Сергій Волошин: «Вимагаємо зберегти на Прикарпатті Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім»

Нещодавно в Івано-Франківській обласній раді було прийняте рішення про припинення діяльності Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім», шляхом його ліквідації. Єдина фракція, яка виступила категорично проти цього рішення, була фракція Політичної партії «Європейська Солідарність». Там виховуються і проходять реабілітацію понад 50 дітей.

Депутат Івано-Франківської обласної ради Сергій Волошин висловив свою позицію та думку своїх колег з фракції «Європейська Солідарність» про те, що жодна реформа не повинна проводитися таким чином, щоб погіршити умови перебування та якість життя дітей, адже саме від таких рішень залежить їхнє майбутнє. А в результаті закриття «Теплого дому» діти будуть переведені до  закладів інтернатного типу, умови яких жахливі та наближені до радянських. Варто зазначити і те, що за таке ганебне рішення проголосували депутати від партій, які входять до коаліції більшості  в Івано-Франківській обласній раді, а це свідчить про байдужість до думки та позицій людей, які протестували під стінами ради. Ба більше, це свідчить про байдуже ставлення до майбутнього дітей, які і без цього зростають в соціально важких умовах. Закрадається думка про те, що можливо когось дуже зацікавила будівля закладу та земельна ділянка під нею, а це 5 га.

Детальніше...

Володимир Пасько: Завдяки злагодженій роботі та виваженим рішенням Надвірнянський район сьогодні йде в ногу з часом

22 лютого у залі засідань адмінбудівлі відбулася зустріч голови РДА Володимира Паська із представниками громадськості краю, під час якої він відзвітував про результати роботи виконавчої гілки влади у 2020році.  

 Зазначимо, що звіт голови РДА відбувся відповідно до статті 45 Закону України «Про державну службу».

Зокрема, Володимир Пасько проаналізував роботу РДА у сфері будівництва,  медичній та освітній галузях, екології, стан освоєння коштів цільових субвенцій з державного бюджету та реалізації проєктів регіонального розвитку, кроки, що були вжиті в районі з метою протидії поширення COVID-19, а також поділився враженнями щодо здобутого досвіду роботи на посаді голови.

Програма «Велике будівництво», ініційована Президентом України Володимиром Зеленським у березні 2020 року.  В рамках програми минулого року розпочато роботи з  реконструкції приймального відділення екстреної медичної допомоги КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня». Лікарня отримала 21 пакет Програми медичних гарантій. Фінансування галузі на сьогоднішній день збільшилось до 35,8% за рахунок підписання угоди з НСЗУ.

Детальніше...