Слайдер новин

Quo vadis — Яремче ?

 Нещодавно у Яремчі виник черговий конфлікт  через рішення міськвиконкому, яке після громадського обурення було скасоване сесією Яремчанської міської ради. В прийнятому Яремчанським міськвиконкомом рішенні, йшлося про надання дозволу для встановлення розважальних атракціонів на території міста. Згідно цього рішення однією  з таких відведених ділянок для встановлення атракціонної техніки надавалась ділянка у центрі міста неподалік залізничного вокзалу та приміщення Яремчанської міської ради. Дана ділянка переважно використовується для паркування автомобілів та зокрема транспорту, який здійснює місцеві пасажирські перевезення. Так як  у центральній частині міста Яремча гостро відчувається проблема відсутності паркувальних місць, таке рішення могло привести до транспортного колапсу, але завдяки пильності громади цього вдалося уникнути.

Детальніше...

Михайло Ноняк – про здобутки в період 2014-19 років

 Сотник другої сотні Євромайдану Михайло Ноняк  з 2014 по 2019 роки займав високі державні посади в міністерствах Доходів і зборів та інфраструктури України.  З  2014-16 рік  обіймав посаду Заступника міністра доходів і зборів України , а з 2016 по 2019 очолював Державну службу України з безпеки на транспорті.

На досягненнях України тих років акцентував увагу журналіста газети «Життя Прикарпаття» нині Голова УкрПрофСили Михайло Ноняк.

Детальніше...

Народні депутати України Софія Федина, Микола Княжицький та депутат районної ради Сергій Волошин передали захисні костюми, окуляри та пульсоксиметри медикам Надвірнянщини!

Нещодавно Народна депутатка України Софія Федина  та голова фракції «Європейська Солідарність» у Надвірнянській районній раді Сергій Волошин передали медичні  засоби для надвірнянських медиків.

У короткому  інтерв’ю з головним редактором газети «Життя Прикарпаття» Всеволодом Кисілевським  народна депутатка Софія Федина розповіла, що волонтери та благодійники продовжують допомагати медикам у подоланні коронавірусної інфекції, бо важливо, щоб захищеною була кожна ланка, яка контактує з потенційними хворими. «Складається така ситуація, що в нас лікарі поділені на категорії. З першого погляду виглядає логічно: ті, які працюють з коронавірусними хворими, ті, які працюють на швидких, і ті, які працюють в амбулаторіях.

Детальніше...

Гуцульське село Микуличин бореться за право створити власну громаду

 

Громада села Микуличин , яке входить до території Яремчанської міської ради  кілька разів організовувала акції протесту і вимагала створення власної ОТГ без об’єднання з містом Яремче. В  січні жителі Микуличинської громади перекривали дорогу, вимагаючи почути думку щодо об’єднання. На громадських слуханнях  де обговорювалось дане питання діючий Яремчанський міський голова, мешканець села Микуличин  Василь Онутчак невпевнено підняв руку в присутності односельчан за утворення окремої Микуличанської громади.  У свої чергу сільський голова Микуличина Василь Скірчук стверджує, що у січні бюджет села складав 11 мільйонів гривень. Якщо створили б Микуличинську ОТГ, то ця цифра збільшилась би до 16 мільйонів.

Детальніше...

Про виклики сьогодення в актуальному інтерв’ю з головою Надвірнянської районної ради Іваном Гурмаком: «Найголовніше – здоров’я і добробут мешканців Надвірнянщини»

В період введення карантинних заходів робота органів місцевого самоврядування зосередилася на боротьбі з коронавірусною пандемією COVID-19. Однак, не коронавірусом єдиним живе країна, тож проблемні питання господарки району дають про себе чути. Голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак в ексклюзивному інтерв’ю про виклики сьогодення поспілкувався з журналістами Надвірнянщини.

-        Як оцінює нинішні виклики, спричинені поширенням  орона вірусног інфекції? Чи справилися медики Надвірнянщини спільно з керівництвом району із так званою «першою хвилею» пандемії COVID-19?

Відверто, цих три місяця були доволі складними в тому плані, що як медики так і представники влади вперше стикнулися з таким невидимим ворогом як COVID-19. Звісно готувалися до найгіршого розвитку подій, адже у всьому світі доволі неоднозначна ситуація. Готували додаткові ліжкомісця, працювали над пошуком коштів для закупівлі необхідних засобів індивідуального захисту для наших медичних працівників. Перш за все прагнули захистити медиків, адже в їхніх руках наші життя. Дякувати Богу якщо це була перша хвиля  орона вірусног пандемії то я можу відповісти так ми з нею справилися, спільно медики, влада і громада району.

Детальніше...

Законодавчі ініціативи народного депутата України Зіновія Андрійовича

Хоча в Україні триває карантин, робота народних депутатів України не зупинялася.  Які важливі  законотворчі ініціативи були прийняті у травні місяці розповів   Зіновій Андрійович.

Як проходить робота під час карантину у Верховній Раді України? Що помінялось?

Так, карантин поклав перед усіма нами нові «бар’єри», однак за допомогою сучасних технологій зав’язку ми маємо можливість ефективно провадити свою роботу. Практично кожного дня у нас проходять різнопланові наради в режимі «online». Що стосується роботи у самій Верховній Раді України, то усі законопроекти ми приймали так би мовити «під куполом». Однак, відчувається різниця коли ти спілкуєшся і переконуєш опонента «в живу» і коли це потрібно робити  на відстані. Чесно кажучи, мені більше подобається перший варіант. 

Детальніше...

Михайло Ноняк: аналізуємо, робимо висновки, акумулюємо сили

        

Михайле Васильовичу, сьогодні Україна  фактично перед загрозою дефолту. І причина цього далеко не коронавірус, адже ще станом на 1 січня 2020 року на загальному казначейському рахунку у нас було на 68% менше коштів, ніж 1 січня 2019 року. Цікавить Ваша думка з цього приводу, як людини, яка має значний управлінський досвід.

-        Так, дійсно, економіка зараз у плачевному стані. Але не це найстрашніше. Страшно те, що  у людей, які сьогодні уповноважені українцями приймати рішення, немає чіткої візії куди рухатися, немає стратегічного мислення і зрозумілого алгоритму прийняття управлінських рішень.

 

-        Що саме Ви маєте на увазі?

Детальніше...

Зміни до Держбюджету - 2020 несуть загрозу для спроможності місцевих громад!

13 квітня 2020 року, Верховна Рада України під час позачергового засідання  підтримала зміни до державного бюджету на 2020 рік. За проголосувало  - 249 депутатів, проти - 98, утримались – 16.

Законопроєкт №3279-Д (від 11.04.2020 року) був розроблений у зв’язку із необхідністю вивільнення фінансового ресурсу на формування Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками. Необхідність формування фонду в обсязі 64,7 млрд. гривень спричинила скорочення ряду бюджетних програм, в тому числі і тих, що стосуються органів місцевого самоврядування.

Детальніше...

Під час боротьби з пандемією потрібно зберегти спроможність громад – народний депутат України Зіновій Андрійович

Нещодавно народний депутат України від 87 виборчого округу, Зіновій Андрійович взяв участь в онлайн-платформі «Громади Прикарпаття в умовах пандемії», організованою Івано-Франківським відділенням Асоціації міст України.

Під час відеоконференції  питання розгляду проєкту змін до держбюджету -2020. Нагадаємо, 30 березня законопроєкт №3276 про внесення поправок до державного бюджету парламентарі відправили на доопрацювання. Однак чи не найважливіший розділ у проєкті – Фонд боротьби з гострою респіраторною недугою COVID-19. Основні питання: за рахунок чого він буде наповнюватись і як вплине на місцеве самоврядування?

«В цей непростий час ми повинні навпаки підтримувати бюджети місцевих громад, надавати їм допомогу, адже власне за ці кошти медики мають змогу закуповувати необхідне обладнання, медикаменти, засоби протиепідемічного захисту та проведення інших заходів  для боротьби з COVID-19. Окрім того, працівники місцевих рад вирішують і інші питання життєдіяльності територій, зокрема це стосується роботи комунальних служб, сфер надання послуг, соціального захисту» – наголошує народний депутат України, Зіновій Андрійович.

Детальніше...

Михайло Ноняк: «Україні є що втрачати. Українське суспільство наразі перебуває на стадії усвідомлення важливості здобутків Революції Гідності»

Події Революції Гідності продемонстрували здатність українців  до самоорганізації та створення дієвих інструментів громадянського суспільства. В результаті перемоги Майдану відбулася суттєва зміна влади у персоналіях, проте вплив олігархів на суспільно-політичні та економічні процеси залишився значним. Висловити свою думку про події 2014 року та їх вплив на розвиток нашої країни на сьомий рік після Революції Гідності редакція газети «Життя Прикарпаття»  попросила  сотника другої сотні Євромайдану (2013-14 рр.), заступника Міністра Міністерства доходів і зборів України (2014-16 рр.), Голову Державної служби України з безпеки на транспорті (2016-19 рр.), а тепер Голову   Всеукраїнської Профспілки військових, працівників правоохоронних органів та учасників бойових дій Михайла Ноняка.

Детальніше...