Слайдер новин

Ресторан-музей “Гуцульщина” – оновлення до вимог часу Олександр Гуменюк депутат Яремчанської міської ради, ресторатор : «Непомітно залишай помітний слід»

Місто Яремче -  перлина Карпат з чудовими краєвидами та природнім ландшафтом. Кожного року  місто відвідує безліч туристів, серед яких чимало іноземців. Вони споглядаючи на багатство краси гірської природи поряд бачать гуцульську архітектуру як старинну так і сучасну. Саме на основі побаченого у них формується думка про нас та наш край.  Однією з візитівок Яремча вважається ресторан-музей “Гуцульщина”, який вібрав в себе  найкращі традиції гуцульської архітектури. Цей заклад споруджений  у 1959 році за проектом Івана Бондарчука. Дерев’яна будівля зведена без жодного цвяха. Зовнішнє оформлення та інтер'єри вирізняються  різьбою по дереву. У малому залі натуральна дров'яна піч, облицьована старовинними косівськими кахлями. Стіни прикрашають гуцульські топірці-бартки та інші предмети народного побуту.   Столи сервірують посудом, виготовленим за майстрами косівської кераміки. Ресторан пропонує відвідувачам традиційні страви гуцульської кухні, вечорами виконують народну музику. 

Детальніше...

Михайло Ноняк: «Події 2013-2014 років хоч і були трагічними, але зовсім не марними. Адже вони дали великий поштовх до розвитку України. І зараз головне завдання – не зупинятися»

21 листопада виповнилось вісім років, як в Україні з Євромайдану розпочалася Револцюція гідності. Наш журналіст поспілкувався з сотником 2-ї сотні Самооборони Майдану  Михайлом Ноняком , який безпосередньо творив українську Революцію гідності. Запитавши у нього про його бачення тих подій .

 - Михайле Васильовичу, що принесла Революція Гідності українцям та чи виправдала вона їх сподівання?

  Велике краще бачиться на відстані. Так само і з оцінками Революції Гідності: її важливість в історії України можна оцінити тільки з часом. А час тільки підтверджує: події 2013-2014 років хоч і були трагічними, але зовсім не марними. Адже вони дали великий поштовх до розвитку України. І зараз головне завдання – не зупинятися.

Детальніше...

Сергій Волошин: ми зобов’язані спрацювати на випередження для збереження санаторно-курортної служби в області

Санаторії «Сніжинка» у Яремче та «Смерічка» у Ворохті, які підпорядковуються обласній раді, ризикують залишитися без фінансування до кінця року.

Про це повідомив депутат Івано-Франківської обласної ради від «Європейської Солідарності» Сергій Волошин, повідомляє пресслужба партії.

За його словами, наразі відсутні кошти на утримання санаторіїв на листопад-грудень 2021 року. Немає чітких програм розвитку санаторіїв на наступні роки. “Помічаємо порушення цілісності, системності надання медичної допомоги, незрозуміло, хто сьогодні відповідає за відбір дітей, що потребують санаторно-курортного лікування. Також немає розуміння, які саме нозології (хвороби) сьогодні потребують санаторного-курортного лікування. Регіон втрачає статус лікувально-оздоровчого в цілому”, – говорить Волошин.

Детальніше...

Мер Яремча «ОССТОГРАМИВСІ», скоїв ДТП та розбив авто своєї дружини

Міський голова Яремча Андрій Мироняк  близько 20 години 7 жовтня вчинив ДТП  кермуючи  автомобілем Mitsubishi Outlander. За інформацією поліції, посадовець керував автомобілем у нетверезому стані. Аварія сталася поблизу магазину «Апріорі» на вулиці Свободи у Яремче, коли водій автомобіля Mitsubishi Outlander на шаленій швидкості  виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся із Peugeot Partner. 

Першими про аварію у Яремче повідомила прес-служба ДСНС у Івано-Франківській області, зазначивши, що одного з водіїв затисло в авто, тож, щоб його дістати, довелося використати гідравлічне обладнання.

Детальніше...

В Івано-Франківську народний депутат Володимир В'ятрович презентував книгу "Нотатки з кухні "переписування історії"

Кожен свідомий громадянин зобов’язаний знати історію своєї Країни та Народу - правдиву, а не вибілену історію!

Безкомпромісний історик, депутат Верховної Ради України,  мій друг Володимир В‘ятрович 14 жовтня в Івано-Франківську презентував свою книгу «Нотатки з кухні «переписування історії» в культурно-мистецькій локації  Ваґабундо.

Книга написана у трьох площинах: реконструкції минулого, шлях відновлення пам’яті та особиста історія.

Тут зібрані унікальні тексти, знахідки, інтерв’ю про найвизначніші для української незалежності події, які творили революції та визвольні рухи.

Детальніше...

Ексклюзивне інтерв’ю. Актуальні запитання до начальника управління освіти Надвірнянської міської ради Тетяни Дзем’юк

Нещодавно набув   чинності  новий закон “Про повну загальну середню освіту” .  Відбулись зміни в організації навчальних процесів в об’єднаних громадах. Проведено конкурси та за їх результатами призначено керівників навчальних закладів. Свої корективи у навчальний процес вніс і  COVID. Про виклики часу та реформи в освітній галузі в інтерв’ю нашому журналісту розповіла начальник  управління освіти Надвірнянської міської ради  Тетяна Дзем’юк.

 Тетяно Михайлівно,  сьогодні актуальним є питання  національно-патріотичного виховання дітей.  Як цей процес проходить в закладах освіти?  

 Виховання свідомих громадян країни, формування у них почуття національної гідності та патріотизму, відповідальності за майбутнє України  набуло першочергового значення для кожного з нас. Упродовж року проведено заходи,  приурочені  Дню українського козацтва та  Збройних Сил України, Дню Героїв, Дню пам’яті та примирення,  вшанування пам’яті в’язнів, розстріляних органами НКВС-НКДБ у тюрмах Західної України та ін.

Учні, педагоги активно включились у волонтерську діяльність на допомогу нашим захисникам.

Змістовні, інформаційно наповнені виховні заходи спрямовані на виховання в учнів глибокої поваги до минулого свого народу,  героїв сьогодення, які на Сході України відстоюють мир ціною власного життя.

Детальніше...

Олександр Гуменюк , депутат Яремчанської міської ради : « Україна демократична держава і ми повинні керуватися не емоціями , а розумом та верховенством права …»

Наша країна обрала демократичний шлях розвитку, задекларувала прихильність до європейських цінностей. Право приватної власності у розвинутих демократичних країнах є одним з наріжних каменів та базових правових основ гарантованих державою своїм громадянам. Якщо говорити про громадські слухання щодо схвалення  продажу земельних ділянок комунальної власності , які знаходяться в історичному куточку Яремча , і безпосередньо прилягають до водоспаду «Пробій»,  то на мою думку  по даному питанню має бути прийняте рішення у відповідності до норм чинного Законодавства України у сфері земельних відносин.

Детальніше...

Виборці уповноважили нас представляти інтереси громади, ми зобов’язані бути державниками!

В розпал суперечок та напередодні громадських слухань, прийняв рішення висловити свою позицію стосовно питання продажу земельних ділянок, які є стратегічними для громади.

Насамперед хочу пригадати особам, які набули статусу посадових осіб за присягу, яку вони дали, щоб приступити до виконання обов’язків (ст. 11 ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування»):

 «Усвідомлюючи свою високу відповідальність, урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді…»

Слова присяги чітко ставлять акцент на службу громаді і ніяким іншим інтересам! Складення присяги передбачає право кожного громадянина взяти звіт з того, хто присягнув на її дотримання!

     На мою думку, маючи у власності майно, перші кроки мають бути націлені на його збереження, ефективне та раціональне використання, що дозволить підвищити цінність та не буде шкодити його якості. Продаж – це крайня міра, крок, який можна робити, якщо ти вже впевнився, що іншого варіанту немає або ж з крайньої необхідності.

Детальніше...

Великоднє

Земляки, відколи українці прийняли Христа, ці передвеликодні дні маємо для того, щоб в скорботі і покорі, без зайвого пафосу та метушні, проаналізувати своє життя, зрозуміти, чого хочемо, куди йдемо, щоб  відкинути все несправжнє і непотрібне і очищеними, оновленими рухатися далі, дотримуючись заповідей воскреслого Христа.

Для нас з Вами цьогорічний період Великоднього посту був особливим, бо підготував нам велику спокусу. Для когось вона виявилася кількома сотнями гривень, отриманими за голос, які вже встигли потратити, не відчувши при цьому значного покращення ані свого матеріального стану, ані добробуту власної родини. Для інших це була надія  отримати посаду, примарні привілеї кар’єрного росту, а чи просто можливість втриматися на своєму робочому місці. Хтось наче б то мав намір зробити добру справу, піклуючись про благі справи для громади, як то дорога до школи; міст, без якого пів села в період, коли піде велика вода, буде відрізано від решти; опалення для церкви.

Детальніше...

Олександр Гуменюк : « Запорукою успішного розвитку туризму є впровадження системи інноваційного менеджменту »

Сучасні ринкові умови господарювання створюють для більшості підприємців середовище високої конкуренції, яке вимагає від них здатності формувати конкурентні переваги як у сфері виробництва товарів, так і в сфері надання послуг. Отримати кращий результат  можна завдяки впровадженню новацій – суттєво нових методів і засобів здійснення комерційної діяльності.  Аналіз сучасної економічної практики свідчить, що високих результатів у підприємницькій діяльності  можна досягти лише за умови впровадження систематичного і цілеспрямованого новаторства.  Тому в реаліях нашого часу найважливішим завданням є оволодіти знаннями та навиками у сфері інноваційної діяльності. Для нашого Карпатського регіону, одним з ключових напрямків,  є розвиток туристичного –  ринку надання послуг та виробництво супутніх товарів для повноцінного функціонування туристичної галузі економіки нашого краю.

Про потребу впровадження  інноваційних технологій в сфері туристичної діяльності свою думку висловив відомий прикарпатський бізнесмен, депутат Яремчанської міської ради  Олександр Гуменюк.

Детальніше...