Слайдер новин

В умовах воєнного стану ми оперативно працюємо щоб забезпечувати життєдіяльність Надвірнянської громади та безпеку надвірнянців

ЖКГ

  1. Комунальні служби працюють в штатному режимі, здійснюється постачання води, електроенергії та газу. У межах можливостей працюють комунальні служби.

Громадський транспорт працює за розкладом (в умовах воєнного стану).

Місто  працює і  забезпечує роботу критичної інфраструктури.

Доводжу до вашого відома, що Надвірнянською міською радою спільно з відділом Національної поліції та територіальною обороною планується проведення перевірок підвальних приміщень на предмет їх доступності. У випадку виявлення закритих підвальних приміщень міською радою будуть вживатись заходи примусового порядку (зривання замків).

Також в громаді розміщені тематичні Борди подяки ЗСУ та про Божий захист у Надвірнянській громаді на рекламо-носіях.

Я обіцяв громаді, що всі Борди із нецензурною лексикою будуть заклеєні! Вони заклеєні, а деякі просто зірвані!

Наші захисники кажуть, не знають звідки, але у них є якісь незвичайні сили.

Так, сили є, бо з нами Господь, адже наш народ стає на коліна і молиться. Перемога буде зовсім скоро. Ми сильні разом! З нами Бог!

 

Територіальна оборона

  1. Сформовані добровольчі загони самооборони. Цілодобово здійснюється посилене патрулювання по всіх мікрорайонах громади: критичні об’єкти, вулиці, спальні райони міста. Наше завдання – захистити кожного жителя громади! Блок-пости збудовані, протитанкові їжаки готові, координація по гумінатарній допомозі налагоджена!

    Детальніше...

Від шедрівки до всесвітньо визнання – український «Щедрик» мандрує світом уже понад 100 років

Однією з найбільш відомих різдвяних мелодій у світі вважають композицію «Carol of Bells». Насправді це українська народна шедрівка «Щедрик» в музичній обробці Миколи Леонтовича, до якої Петро Вільговський створив англійську версію слів. Микола Леонтович знайшов текст народної щедрівки і написав до нього музику. В основу твору покладена українська щедрівка — пісня добрих побажань, яка виконується в період зимових свят. Композитор Лентович присвятив обробці Щедрика близько 20 років, переписуючи її 5 разів, намагаючись домогтися гармонійного поєднання народного багатоголосся і класичного звучання музичних інструментів. Деякі дослідники вважають, що за основу композитор взяв текст відомої народної пісні, яка, за словами істориків, була придумана ще за часів язичництва. «Прилетіла ластівочка» - звучить на початку щедрівки. Хіба це можливо взимку? Це пояснюють тим, що раніше предки святкували початок нового року навесні, коли птахи і поверталися з вирію.

Детальніше...

Ексклюзивне інтерв’ю з Олександром Кушликом

Бюджет, надходження, витрати, функціонування ради —  в інтерв’ю голови бюджетної комісії Надвірнянської районної ради Олександра Кушлика

Голова постійної депутатської комісії Надвірнянської районної ради  з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, взаємодії з громадами, комунальної власності транспорту та регуляторної політики  , голова фракції «Слуга народу» Олександр Кушлик, помічник-консультант народного депутата Василя Вірастюка  в ексклюзивному інтерв`ю газеті «Життя Прикарпаття» розповів про формування районного бюджету , надходження, витрати, функціонування ради та діяльність новообраного народного депутата у 87 виборчому окрузі.

-      Пане Олександре розкажіть коротко про себе та вашу представницьку місію в Надвірнянщині ?

         Я народився в Івано-Франківську, після завершення навчання у школі вступив в Івано-Франківське медичне училище, далі був призваний на службу в армію. Після служби в Збройних Силах України працював у медичному університеті. Згодом здобув економічну освіту в Прикарпатському університеті імені В.Стефаника. Так, що за фахом медик та економіст. А, що стосується вашого запитання про Надвірнянщину то у 2020 році за поданням Івано-Франківської обласної партійної організації « Слуга народу» був обраний депутатом Надвірнянської районної ради . В раді я очолюю фракцію « Слуга народу» та обраний головою постійної депутатської комісії Надвірнянської районної ради  з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, взаємодії з громадами, комунальної власності транспорту та регуляторної політики. У 2021 році після довиборів народного депутата у 87 виборчому окрузі, призначений помічником-консультантом народного депутата Василя Вірастюка .

Детальніше...

Олександр Гуменюк – про аспекти узгодження бюджетних планів зі стратегією розвитку територіальних громад

Наприкінці минулого року місцеві територіальні громади рішеннями своїх рад ухвалили бюджети на 2022 рік. Але як правильно збалансувати місцеві бюджети. Про це наш журналіст розпитував у депутата кількох скликань Яремчанської міської ради Олександра Гуменюка.

Олександре Зотовичу, що собою представляє бюджет територіальної громади ?

Бюджет територіальної громади  є фінансовим документом, який перебуває у сильній залежності з усіма сферами життєдіяльності територіальної громади: з одного боку, він залежить від процесів, що відбуваються, а з іншого – впливає на них. Для досягнення оптимального  результату потрібне системне підпорядкування бюджетного планування цілям, які визначає орган місцевого самоврядування.Бюджетне планування повинно відповідати планам з стратегічного розвитку територіальних громад.Стратегічне бюджетне планування має враховувати пріоритети та завдання, визначені у стратегії розвитку громади та мають бути орієнтовані на виконання річних програм соціально-економічного розвитку.

Детальніше...

Ресторан-музей “Гуцульщина” – оновлення до вимог часу Олександр Гуменюк депутат Яремчанської міської ради, ресторатор : «Непомітно залишай помітний слід»

Місто Яремче -  перлина Карпат з чудовими краєвидами та природнім ландшафтом. Кожного року  місто відвідує безліч туристів, серед яких чимало іноземців. Вони споглядаючи на багатство краси гірської природи поряд бачать гуцульську архітектуру як старинну так і сучасну. Саме на основі побаченого у них формується думка про нас та наш край.  Однією з візитівок Яремча вважається ресторан-музей “Гуцульщина”, який вібрав в себе  найкращі традиції гуцульської архітектури. Цей заклад споруджений  у 1959 році за проектом Івана Бондарчука. Дерев’яна будівля зведена без жодного цвяха. Зовнішнє оформлення та інтер'єри вирізняються  різьбою по дереву. У малому залі натуральна дров'яна піч, облицьована старовинними косівськими кахлями. Стіни прикрашають гуцульські топірці-бартки та інші предмети народного побуту.   Столи сервірують посудом, виготовленим за майстрами косівської кераміки. Ресторан пропонує відвідувачам традиційні страви гуцульської кухні, вечорами виконують народну музику. 

Детальніше...

Михайло Ноняк: «Події 2013-2014 років хоч і були трагічними, але зовсім не марними. Адже вони дали великий поштовх до розвитку України. І зараз головне завдання – не зупинятися»

21 листопада виповнилось вісім років, як в Україні з Євромайдану розпочалася Револцюція гідності. Наш журналіст поспілкувався з сотником 2-ї сотні Самооборони Майдану  Михайлом Ноняком , який безпосередньо творив українську Революцію гідності. Запитавши у нього про його бачення тих подій .

 - Михайле Васильовичу, що принесла Революція Гідності українцям та чи виправдала вона їх сподівання?

  Велике краще бачиться на відстані. Так само і з оцінками Революції Гідності: її важливість в історії України можна оцінити тільки з часом. А час тільки підтверджує: події 2013-2014 років хоч і були трагічними, але зовсім не марними. Адже вони дали великий поштовх до розвитку України. І зараз головне завдання – не зупинятися.

Детальніше...

Сергій Волошин: ми зобов’язані спрацювати на випередження для збереження санаторно-курортної служби в області

Санаторії «Сніжинка» у Яремче та «Смерічка» у Ворохті, які підпорядковуються обласній раді, ризикують залишитися без фінансування до кінця року.

Про це повідомив депутат Івано-Франківської обласної ради від «Європейської Солідарності» Сергій Волошин, повідомляє пресслужба партії.

За його словами, наразі відсутні кошти на утримання санаторіїв на листопад-грудень 2021 року. Немає чітких програм розвитку санаторіїв на наступні роки. “Помічаємо порушення цілісності, системності надання медичної допомоги, незрозуміло, хто сьогодні відповідає за відбір дітей, що потребують санаторно-курортного лікування. Також немає розуміння, які саме нозології (хвороби) сьогодні потребують санаторного-курортного лікування. Регіон втрачає статус лікувально-оздоровчого в цілому”, – говорить Волошин.

Детальніше...

Мер Яремча «ОССТОГРАМИВСІ», скоїв ДТП та розбив авто своєї дружини

Міський голова Яремча Андрій Мироняк  близько 20 години 7 жовтня вчинив ДТП  кермуючи  автомобілем Mitsubishi Outlander. За інформацією поліції, посадовець керував автомобілем у нетверезому стані. Аварія сталася поблизу магазину «Апріорі» на вулиці Свободи у Яремче, коли водій автомобіля Mitsubishi Outlander на шаленій швидкості  виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся із Peugeot Partner. 

Першими про аварію у Яремче повідомила прес-служба ДСНС у Івано-Франківській області, зазначивши, що одного з водіїв затисло в авто, тож, щоб його дістати, довелося використати гідравлічне обладнання.

Детальніше...

В Івано-Франківську народний депутат Володимир В'ятрович презентував книгу "Нотатки з кухні "переписування історії"

Кожен свідомий громадянин зобов’язаний знати історію своєї Країни та Народу - правдиву, а не вибілену історію!

Безкомпромісний історик, депутат Верховної Ради України,  мій друг Володимир В‘ятрович 14 жовтня в Івано-Франківську презентував свою книгу «Нотатки з кухні «переписування історії» в культурно-мистецькій локації  Ваґабундо.

Книга написана у трьох площинах: реконструкції минулого, шлях відновлення пам’яті та особиста історія.

Тут зібрані унікальні тексти, знахідки, інтерв’ю про найвизначніші для української незалежності події, які творили революції та визвольні рухи.

Детальніше...

Ексклюзивне інтерв’ю. Актуальні запитання до начальника управління освіти Надвірнянської міської ради Тетяни Дзем’юк

Нещодавно набув   чинності  новий закон “Про повну загальну середню освіту” .  Відбулись зміни в організації навчальних процесів в об’єднаних громадах. Проведено конкурси та за їх результатами призначено керівників навчальних закладів. Свої корективи у навчальний процес вніс і  COVID. Про виклики часу та реформи в освітній галузі в інтерв’ю нашому журналісту розповіла начальник  управління освіти Надвірнянської міської ради  Тетяна Дзем’юк.

 Тетяно Михайлівно,  сьогодні актуальним є питання  національно-патріотичного виховання дітей.  Як цей процес проходить в закладах освіти?  

 Виховання свідомих громадян країни, формування у них почуття національної гідності та патріотизму, відповідальності за майбутнє України  набуло першочергового значення для кожного з нас. Упродовж року проведено заходи,  приурочені  Дню українського козацтва та  Збройних Сил України, Дню Героїв, Дню пам’яті та примирення,  вшанування пам’яті в’язнів, розстріляних органами НКВС-НКДБ у тюрмах Західної України та ін.

Учні, педагоги активно включились у волонтерську діяльність на допомогу нашим захисникам.

Змістовні, інформаційно наповнені виховні заходи спрямовані на виховання в учнів глибокої поваги до минулого свого народу,  героїв сьогодення, які на Сході України відстоюють мир ціною власного життя.

Детальніше...