Слайдер новин

Олександр Гуменюк : «Ми не можемо сьогодні собі дозволити витратити жодну бюджетну гривню неефективно чи неекономно»

В умовах воєнного стану надзвичайно важливим є забезпечення оперативного, належного та безперервного виконання місцевих бюджетів. Сьогодні місцеві фінансові органи та головні розпорядники коштів стикаються з важкими викликами, пов’язаними з війною. Кожне рішення, кожна вказівка – мають бути особливо зваженими та чітко підкріпленими нормами законодавства, що інтенсивно змінюється. Про виклики часу та підготовку до прийняття головного фінансового документу  Яремчанської міської ради на 2023 рік , наш журналіст розмовляв з депутатом Яремчанської міської ради Олександром Гуменюком.

« Ми не можемо сьогодні собі дозволити витратити жодну бюджетну копійку неефективно чи неекономно.  На мою думку майбутній бюджет Яремчанської громади спрямований на  економне та раціональне використання коштів.  Варто скоротити видатки, які не принесуть ефекту економії у майбутньому, розглянути заходи, що призведуть до економії коштів. Щоб заходи спрямовані на ощадливе використання бюджетних коштів Яремчанської міської ради  не стали гаслами, вони мають бути конкретним планом дій. 

Детальніше...

Михайло Ноняк : стаття українських генералів – «мудрий», «вчасний», «правильний», «знаковий» текст, який «демонструє підготовку України до масштабних планів у найближчі місяці і роки»

Вже зараз зрозуміло, що бойові дії у війні України з росією будуть перенесені на 2023 рік. На другому році війни ЗСУ за певних умов можуть звільнити головний плацдарм росіян – Крим. Однак для перемоги над ворогом Україні потрібно отримати або виробити ракетну зброю середньої дальності, з можливістю вражати територію росії на глибину до 2000 км – таку, як зараз вражають російські ракети. Про це йдеться в статті на сайті за підписом головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного і першого заступника голови Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони і розвідки генерал-лейтенанта Михайла Забродського.

Детальніше...

"ІВАНО-ФРАНКІВСЬКГАЗ ЗБУТ" вимагає у надвірнянської пенсіонерки гроші за надуманим приводом

 Три місяці поневіряннь, дзвінків з неправомірними вимогами та ходінь по кабінетах Надвіврнянського відділення газозбуваючої компанії організували безвідповідальні посадові особи під орудою директора  підприємства "ІВАНО-ФРАНКІВСЬКГАЗ ЗБУТ" Пилипіва Юрія  Миколайовича пенсіонерці з Надвірної. Причина, цього кричущого випадку несправедливості, банальна – посадові особи вище згаданого підприємства самовільно приписали 1000 кубічних метрів газу, які пенсіонерка не використовувала,  і виставили рахунок на майже 8 тисяч гривень.

Детальніше...

Історія становлення Державного прапора України

Щороку українці в переддень святкування Дня Незалежності України відзначають День Державного прапора. Багато українців прагнуть знати історію становлення одного з найголовніших символів країни. Отже, перші згадки про український прапор з  поєднанням синього і жовтого кольорів  з’явилося на гербі Львова. Тоді  король Данило Галицький подарував місту герб із зображенням жовтого лева на блакитному тлі. Подія  датована 1256 роком.  Також золотий і синій колір використовували на гербі Галицько-Волинського князівства і ці кольори присутні на гербах місцевої знаті, князів та шляхтичів. Прапори козаків Запорізької Січі також часто мали поєднання елементів синього та жовтого, особливо починаючи з XVIII століття. Поєднання синього і жовтого кольорів має на наших землях глибоке коріння. Згадаймо, приміром, славнозвісну Грюнвальдську битву 1410 року, в якій об'єднані сили слов'ян і прибалтійських народів розгромили німецьких залізних рицарів. У цій битві взяли активну участь і представники українського народу. Польський історик Ян Длугош зазначає, що хоругва Львівської землі "мала на прапорі жовтого лева, що ніби дереться на скелю на синьому фоні ", а хоругва Перемишлівської землі "мала на прапорі жовтого орла з двома головами, оберненими однаково в різні боки на синьому фоні".

Детальніше...

Amnesty International опублікувала звіт про війну в Україні, який викликав критичну оцінку

4 серпня Amnesty International, неурядова правозахисна організація зі штаб-квартирою в Лондоні, опублікувала звіт, в якому серед іншого звинуватила українських військових у недотриманні міжнародного гуманітарного права. Зокрема, у бойових діях у межах населених пунктів, що в організації вважають порушенням законів війни. Висновки АІ стали подарунком російській пропаганді і спричинили грандіозний скандал. З критикою оцінок Amnesty International виступила українська влада та правозахисники. До них приєдналися окремі західні колеги. Головна претензія до звіту – викладені у ньому випадки ставлять на один щабель російських окупантів та українських оборонців.  

Детальніше...

Історія одного воїна із сотні тисяч захисників України

Неймовірну історію про героїчний захист нашої країни розповів журналістам редакції газети «Життя Прикарпаття» волонтер, депутат Івано-Франківської обласної ради Сергій Волошин. В розповіді йшлося про перші дні війни та героїчну оборону східних рубежів нашої держави. Головним героєм зворушливої розповіді є наш краянин військовослужбовець ЗСУ  головний сержант другої роти мотопіхотного батальйону Виксюк Роман Васильович , мешканець мікрорайону Дора міста Яремча. Наш журналіст відвідав пана Романа в його домі і записав з ним інтерв’ю.

     Дуже приємно Вас бачити в Яремчі. В редакції газети «Життя Прикарпаття» багато чули  про Вас від нашого волонтера, депутата Івано-Франківської обласної ради Сергія Волошина. Розповідь про те, як Ви відважно боролись з московськими агресорами, схвилювала нас і хочемо просити , щоб ви розповіли нашим читачам , як опинилися на фронті, як захищали Україну?

- Я професійний військовий. Після завершення строкової служби в армії я уклав контракт з ЗСУ і служив у військовій частині в селищі Делятин Надвірнянського району, брав участь в АТО , а пізніше ООС в районі міста Попасна. За вісім років служби в ЗСУ отримав звання головний сержант. Перед початком війни в мене в жовтні 2021 року завершився контракт з ЗСУ, перед укладенням нового контракту я вирішив поїхати додому на Яремчанщину, щоб побути трохи з сім’єю. Бригаду в якій я служив мали виводити на ротацію 15 січня 2022 року, я вирішив дочекатись завершення ротації та призначення постійного місця дислокації, тоді мав укласти новий контракт, десь наприкінці лютого місяця 2022 року і відбути в зону проведення ООС. Варто зазначити, що в напрямках міст Попасна, Золоте, Гірське, вже з 15 лютого розпочались активні обстріли по українських позиціях зі сторони тимчасово окупованих територій, а 24 лютого розпочалась активна фаза війни. Відразу до мене передзвонили та запитали : Васильович ти з нами? Я відразу подався до воєнкомату, далі на полігон у місті Яворів Львівської області і наступного дня на фронт в Луганську область.

Детальніше...

Ексклюзивне інтерв'ю з Надвірнянським міським головою Зіновієм Андрійовичем про життя громади під час війни

Редакція газети «Життя Прикарпаття» спілкуючись з очільником Надвірнянської міської ради Зіновієм Андрійовичем, розмовляли  про те, як змінилося життя в громаді через вторгнення російських військ в Україну.В міського голови ми розпитали  про основні напрямки діяльності органу місцевого самоврядування , зокрема обговорили питання  роботи закладів освіти, культури та медицини, допомоги фронту і переселенцям та функціонування комунальних  підприємств.

 

-         Зіновію Мирославовичу, проінформуйте наших читачів про життя нашої громади  в умовах воєнного стану, чим допомагає фронту ?

   Надвірнянська міська територіальна громада від початку воєнного стану активно допомагає захисникам, не тільки із нашої громади. До нас за допомогою звертаються бійці також із сусідніх громад. Ми їм не відмовляємо, допомагаємо всім що маємо. Для залучення гуманітарної допомоги Надвірнянська міська рада збирає, інформацію про гуманітарні потреби цивільного населення, де тривають активні бойові дії та допомагає загонам бійців територіальної оборони.

Географічно, ми  знаходимося у тилу. Найбільші бої із окупантами ведуться майже по всій території України. Ми є тією територією,  звідки   допомога від волонтерів і цілого світу доставляється у регіони України, які потерпають від агресії окупантів , а також вирушає на передову.

Детальніше...

Літній дитячий християнський табір "Товариства Агапе" у Надвірній

19 липня розпочав свою роботу християнський табір для дітей 2-9 класів , організований товариством Божої любові  «Агапе» під керівництвом отця Романа Григораша. В таборі взяло участь до 25 дітей шкільного віку та 8 вихователів з числа студентів і семінаристів. Приміщення для діяльності табору надала директор клубу НГВУ Наталя Байдак. Табір розпочав свою роботу з  молитви і катехитичної науки. У теплу пору літа діти бавились і відпочивали на березі річки Бистриця  в районі дамба. Вода, повітря, сонце, все це оздоровчий процес для дитячого організму.

Детальніше...

Від шедрівки до всесвітньо визнання – український «Щедрик» мандрує світом уже понад 100 років

Однією з найбільш відомих різдвяних мелодій у світі вважають композицію «Carol of Bells». Насправді це українська народна шедрівка «Щедрик» в музичній обробці Миколи Леонтовича, до якої Петро Вільговський створив англійську версію слів. Микола Леонтович знайшов текст народної щедрівки і написав до нього музику. В основу твору покладена українська щедрівка — пісня добрих побажань, яка виконується в період зимових свят. Композитор Лентович присвятив обробці Щедрика близько 20 років, переписуючи її 5 разів, намагаючись домогтися гармонійного поєднання народного багатоголосся і класичного звучання музичних інструментів. Деякі дослідники вважають, що за основу композитор взяв текст відомої народної пісні, яка, за словами істориків, була придумана ще за часів язичництва. «Прилетіла ластівочка» - звучить на початку щедрівки. Хіба це можливо взимку? Це пояснюють тим, що раніше предки святкували початок нового року навесні, коли птахи і поверталися з вирію.

Детальніше...

Мер Яремча «ОССТОГРАМИВСІ», скоїв ДТП та розбив авто своєї дружини

Міський голова Яремча Андрій Мироняк  близько 20 години 7 жовтня вчинив ДТП  кермуючи  автомобілем Mitsubishi Outlander. За інформацією поліції, посадовець керував автомобілем у нетверезому стані. Аварія сталася поблизу магазину «Апріорі» на вулиці Свободи у Яремче, коли водій автомобіля Mitsubishi Outlander на шаленій швидкості  виїхав на зустрічну смугу, де зіткнувся із Peugeot Partner. 

Першими про аварію у Яремче повідомила прес-служба ДСНС у Івано-Франківській області, зазначивши, що одного з водіїв затисло в авто, тож, щоб його дістати, довелося використати гідравлічне обладнання.

Детальніше...