Слайдер новин

Конституція України? Ні, не чули

Останнім часом ми є свідками численних спроб ухиляння держави від виконання окремих  соціальних зобов’язань перед найбільш незахищеними верствами населення і, зокрема, перед ветеранами. Непоодинокими є і спроби «у законний спосіб», себто шляхом внесення змін у відповідне законодавство, обмежити конституційні права громадян, зокрема тих, що проходили службу в лавах Збройних сил України. І при цьому ані новітніх законотворців, ані уряд не турбує неконституційність ухвалюваних рішень.

От хоча б узяти для прикладу окреме положення пункту 26 розділу VI „Прикінцеві та перехідні положення“ Бюджетного кодексу України”. Воно фактично віддало на відкуп Кабінету Міністрів України пільги,  передбачені Законом України “ „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Тобто, пільги зі статусу обов’язкового до виконання закону перевели на рівень ручного регулювання уряду,  усвідомлюючи неспроможність на цьому рівні у повному обсязі забезпечити належні згідно Конституції України права.

Детальніше...

Яремче курортне місто – чи просто «вигаданий» бренд ?

 

Нещодавно в Яремчанській міській раді відбулася сесія на якій депутати спробували підсумувати свої здобутки, але підсумувати , те чого немає не так легко. За останні роки на Яремчанщині  можна було спостерігати цілеспрямоване руйнування міста та його інфраструктури, а також нехтування  інтересами громад , які входять  до території Яремчанської міської ради   та втрати історичних пам’яток. Всі ці негативні явища призвели до розділу колись самодостатньої Яремчанської громади до утворення трьох ОТГ.

Детальніше...

Що чекає Яремче – транспортний хаб , чи транспортний хаос ?

  

 В українській інфраструктурній  традиції склалася практика у невеликих населених пунктах зупинки громадського автотранспорту облаштовувати будь-де.  Ця не зовсім добра практика  у недалекому майбутньому може спіткати і Яремче, яке невдовзі може стати населеним пунктом без автостанції. Ймовірно тут  автотранспорт буде зупинятися на узбіччях доріг, біля пеньків, під соснами та в інших непристосованих для цього місцях. Не усі яремчанці усвідомили, що у найближчому часі місто обласного значення Яремче  з прилеглими до нього населеними пунктами розділиться на три ОТГ і перестане виконувати функцію адміністративного центру. Усі ці пункти увійдуть до складу Надвірнянського району. За кількістю населення, яке буде налічувати майбутня Яремчанська ОТГ до якої увійде, тільки одне  село Микуличин становитиме біля 10 тисяч осіб. Населені пункти з такою кількістю мешканців підпадають під категорію – селище. З усього видно, що теперішній Яремчанській владі байдуже, що буде з колись курортним містом обласного значення. Нещодавно яремчанців шокувала новина про ліквідацію автостанції в місті Яремче. Даний об’єкт вже декілька місяців зачинений начебто через карантин, а нещодавно з будівлі демонтували  вивіску, а на вікні  з’явилася оголошення про оренду.  

Детальніше...

Уряд відмовляє ветеранам російсько-української війни в базових соціальних гарантіях

 

 ч.5 ст.17 Конституції України гарантує державний  соціальний захист для військовослужбовців.  Однак, на практиці,  Кабінет Міністрів України та Верховна Рада України вдалися до ігнорування цього конституційного припису -  нібито з метою економії коштів державного бюджету. І це -  на 7 році війни з Росією.

Це зумовило розгляд питання соціальних гарантій ветеранам Конституційним Судом України.

27 лютого 2020 року  -  Конституційний  Суд України визнав неконституційною практику ухилення держави від виконання окремих  соціальних зобов’язань перед ветеранами.

Рішенням Конституційного Суду України №3-р/2020 від 27 лютого  було  визнано неконституційним окреме положення пункту 26 розділу VI Прикінцеві та перехідні положення “Бюджетного кодексу України”.

Детальніше...

«По рідному краю» - оповідання , що затамовують подих

Багато розповідей про рід Кисілевських чув з вуст свого дідуся Греко-Католицького священника  о. Степана Кисілевського. Добре пам’ятаю, як він розповідав про свою стриянку  Олену Кисілевську (1869–1956) – видатну письменницю, сенаторку , журналістку, політичну і громадську діячку, організаторку жіночого руху.  Вона народилась у с. Фільварки (Підгорне) Монастириського району Тернопільської області в сім’ї священика Льва Сіменовича. Її чоловіком став  Юліан Кисілевський (1864-1928) – коломийський видавець  книжкової продукції, публіцист. Сім’я  вховала  сина  Володимира та доньку Ганну. Мій дідусь о. Степан розповідав, що  її судилося стати найяскравішою постаттю галицького жіноцтва ХХ століття.  Вона поєднала в собі видатну письменницю, журналістку, політичну і громадську діячку, організаторку жіночого руху. В час Першої світової війни 1914 р. працювала в жіночому комітеті для січових стрільців при організації Червоного хреста.

Детальніше...

ХХ – років Греко-католицькому храму Благовіщення Пресвятої Діви Марії в місті Надвірна

Сьогодні храм Благовіщення Пресвятої Діви Марії в місті Надвірна є не тільки окрасою районного центру, але і духовно-культурним центром. В його стінах відбуваються численні релігійно-культурні заходи.  Але все це стало можливим завдяки докладеним зусиллям декількох поколінь надвірнянців. Споруджувати Храм розпочали ще перед початком другої світової війни. Після виготовлення проекту львівським інженером Леоном Левінським, церковна громада в 1937 році розпочала будівництво нового Храму.  В тому ж  році збудували фундамент Храму, в який була вмурована мармурова таблиця з надписом : «27 вересня 1937 року наріжний камінь освятили єпископ УГКЦ Іван Лятишевський та декан Надвірнянської парафії о. Дмитро Шевчук». І розпочалось будівництво Храму, звели цегляні стіни, але на заваді став спалах другої  світової війни , і першого  вересня 1939 року, будівництво припинилося. Після завешення  війни розпочались переслідування Української  Греко-Католицької  Церкви. Червона окупаційна радянська влада   конфіскувала всі заготовлені ще до війни матеріали і заборонила продовжувати будівництво Храму.  Час йшов, але надвірнянці вірили, що настануть кращі часи і духовну святиню буде споруджено.

Детальніше...

«Це не бізнес…Я це люблю» - фермер з Богородчанщини Михайло Захарчук

«Це не бізнес… Я це люблю!» сміючись говорить фермер з Богородчанщини Михайло Захарчук, проводячи нам - журналістам екскурсію своїм господарством. Він безпомилково називає кілька десятків різновидів птиці і розповідає про їх особливості, ми дізналися чим корисне м’ясо цесарки, що бджоли бувають неагресивними, та для чого декоративні кури. А ще чим цікаві пауліни, фазани і чи важко утримувати страусів. На власній міні-фермі Михайло Захарчук проводить весь свій час, тут все потребує його уваги: майстерня, склади, корівники, де худоби налічується п’ять десятків голів, а ще — свині, вівці і півтори сотні різної птиці.

За більш ніж два роки Михайло Захарчук створив потужне міні-господарство, яке стало виробником такої екологічно-чистої продукції як м’ясо та молоко, про те, як все починалося і чи варто займатися фермерством в Україні читайте в інтерв’ю.

Детальніше...

Quo vadis — Яремче ?

 Нещодавно у Яремчі виник черговий конфлікт  через рішення міськвиконкому, яке після громадського обурення було скасоване сесією Яремчанської міської ради. В прийнятому Яремчанським міськвиконкомом рішенні, йшлося про надання дозволу для встановлення розважальних атракціонів на території міста. Згідно цього рішення однією  з таких відведених ділянок для встановлення атракціонної техніки надавалась ділянка у центрі міста неподалік залізничного вокзалу та приміщення Яремчанської міської ради. Дана ділянка переважно використовується для паркування автомобілів та зокрема транспорту, який здійснює місцеві пасажирські перевезення. Так як  у центральній частині міста Яремча гостро відчувається проблема відсутності паркувальних місць, таке рішення могло привести до транспортного колапсу, але завдяки пильності громади цього вдалося уникнути.

Детальніше...

Михайло Ноняк – про здобутки в період 2014-19 років

 Сотник другої сотні Євромайдану Михайло Ноняк  з 2014 по 2019 роки займав високі державні посади в міністерствах Доходів і зборів та інфраструктури України.  З  2014-16 рік  обіймав посаду Заступника міністра доходів і зборів України , а з 2016 по 2019 очолював Державну службу України з безпеки на транспорті.

На досягненнях України тих років акцентував увагу журналіста газети «Життя Прикарпаття» нині Голова УкрПрофСили Михайло Ноняк.

Детальніше...

Народні депутати України Софія Федина, Микола Княжицький та депутат районної ради Сергій Волошин передали захисні костюми, окуляри та пульсоксиметри медикам Надвірнянщини!

Нещодавно Народна депутатка України Софія Федина  та голова фракції «Європейська Солідарність» у Надвірнянській районній раді Сергій Волошин передали медичні  засоби для надвірнянських медиків.

У короткому  інтерв’ю з головним редактором газети «Життя Прикарпаття» Всеволодом Кисілевським  народна депутатка Софія Федина розповіла, що волонтери та благодійники продовжують допомагати медикам у подоланні коронавірусної інфекції, бо важливо, щоб захищеною була кожна ланка, яка контактує з потенційними хворими. «Складається така ситуація, що в нас лікарі поділені на категорії. З першого погляду виглядає логічно: ті, які працюють з коронавірусними хворими, ті, які працюють на швидких, і ті, які працюють в амбулаторіях.

Детальніше...