Івано-Франківські семінаристи з колядою здійснили Різдвяний євротур

Під час різдвяних вакацій вокальний гурт Івано-Франківської Духовної Семінарії ім. свщмч. Йосафата «De profundis» на чолі з віце-ректором семінарії прот. Олесем Будзяком, на запрошення Преосвященного Владики Бориса Гудзяка, здійснили мандрівку країнами Європи, з метою голошення доброї новини про народження Божого Сина.Першу парафію, яку вони відвідали була парафія Божого Милосердя у м. Живець (Польща). Там семінаристи колядували для вірних цієї парафії в часі різдвяних свят за Григоріянським календарем. Під час. перебування у Польщі семінаристи відвідали відомі святині цієї країни: м. Вадовіце, місто, де народився св. Іван Павло ІІ, Кальварію Зебжидовську та ін.30 грудня виїхали до Страсбурга (Франція). По дорозі була зупинка у Празі, де семінаристи мали чудову нагоду милуватися красою цього прекрасного міста.31 грудня семінаристи приїхали у Страсбург, де поселилися в о. Івана Дуфанця, який у цьому місті провадить душпастирську опіку для українців, які туди емігрували. Цього дня ввечері молились вечірню та Літургію, дякуючи Госминув і просячи благословення на наступний 2016.

Зустріли Новий рік співом гімну України.

1 січня мали чудову екскурсію Страсбургом, яку проводив п. Дмитро Третьяков, який працює юристом у Європейському суді з прав людини.

3 січня семінаристи молились урочисту недільну Літургію із спільнотою українців Страсбурга. Опісля організували концерт та співали українські пісні під час святкового обіду.

4 січня був останнім днем перебування у Страсбурзі. Тоді гурт відвідав представництво Апостольської Столиці при Раді Європи, Європейський суд з прав людини та приміщення Ради Європи.

5 січня колядники приїхали в місто Ліон. Зранку молились Божественну Літургію, яку очолив о. Олесь Будзяк та о. Андрій Морквас, настоятель місцевої парафії св. Атаназія Великого. Після молитви поїхали до Арсу, містечка, де був парохом св. Іван Марія Віанней, покровитель усіх священиків. Ми мали унікальну можливість молитися і колядувати буля мощей цього святого. У другій половині дня прогулялись красивими вулицями Ліону.

6 січня – Святий вечір провели у Ліоні. Цей день розпочався вечірнею з Літургією святого Василія Великого. Ввечері молилися Велике Повечір'я з Литією, після якої влаштували різдвяний концерт. Опісля споживали святу вечерю разом із парафіяльною спільнотою.

7 січня, в день світлого празника Рождества Христового у храмі св. Атаназія Великого УГКЦ м. Ліон спільно молились утреню та Божественну Літургію, після якої відбувся святковий концерт.

В другій половині дня мали цікаву прогулянку Ліоном, під час якої відвідали багато величних соборів, а також античний амфітеатр.

8 січня зранку приїхали в Париж, де семінаристів радо прийняв Преосвященний Владика Борис Гудзяк, єпископ Паризької Єпархії святого Володимира Великого УГКЦ.  Після Літургії відвідали найвидатніші місця цього чудового міста.

9 січня після ранішніх святкових богослужінь в честь празника первомученика Стефана, семінаристи піднялися на найвидатнішу споруду Парижу - Ейфелеву вежу.

Інформує Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ.

Share