Новим Папою Римським став архиєпископ Буенос-Айреса кардинал Бергольйо (поновлюється, фото, біографія)

Хорхе Марио Бергольо

Новим Папою Римським став аргентинець кардинал Хорхе Маріо Бергольйо, архиєпископ Буенос-Айреса.Про це щойно оголосив кардинал-протодиякон Римсько-католицької церкви Жан-Луї Торан з балкону Собору св. Петра. Він промовив знамениту латинську формулу "Habemus papam" (У нас є Папа) і оголосив, хто був обраний новим Вікарієм Христа. Також кардинал-протодиякон повідомив, що новобраний Папа прийняв папське ім'я Франциск.

 

 Новий Папа був обраний на другий день Конклаву під час п'ятого голосування, про що "сповістив" годину раніше білий дим з комена Сикстинської каплиці, де проходив Конклав. Це 266-й Папа в історії Римо-католицької церкви і, очевидно, - перший Папа неєвропеєць.

 

Папа Франциск І вважається представником консервативного напрямку, бо виступав проти абортів, евтаназії, одностатевих шлюбів.

 Новообраному Папі Римському 76 років.

Хорхе Маріо Бергольйо народився 17 грудня 1936 року в Буенос-Айресі в родині італійського емігранта, залізничного робочого. Молодший з п'яти дітей. Отримав диплом техніка-хіміка. Навчався в семінарії Вілья-Девото в Буенос-Айресі. Вступив у орден єзуїтів 11 березня 1958 року. Викладав літературу, філософію і теологію у трьох католицьких коледжах Буенос-Айреса. Вільно говорить італійською та німецькою мовами.

 13 грудня 1969 року Бергольйо був висвячений на священика. Призначений професором теологічного факультету в коледжі Сан-Мігель в аргентинській столиці. У 1970-ті роки посідав різні посади в єзуїтському ордені Аргентини.

 Папа римський Іоанн Павло II звів Бергольйо в кардинали на консисторії від 21 лютого 2001 року у Ватикані.

Після смерті Папи Римського Іоанна Павла II, Бергольйо був викликаний до Ватикану для участі в папському Конклаві 2005 року як кардинал-вибірник.

 

Share