Папський нунцій поздоровив із Різдвом українською мовою

Чернівці – одне з небагатьох міст Західної України, яке за своє півторарічне перебування в Україні відвідав Посол Папи Римського в Україні архієпископ Томас Едвард Галліксон. 8 січня, на другий день Різдва, він приїхав до столиці Буковини у супроводі митрополита Івано-Франківського Володимира Війтишина та єпископа Коломийсько-Чернівцької єпархії УГКЦ Миколая Сімкайла. І приїхав до головного храму греко-католиків краю – собору Успення Пресвятої Богородиці.

 

Високого гостя вітали на подвір'ї храму і духовенство, і парафіяльний хор, і вся громада. І хоча архієпископ Галліксон володіє кількома мовами, в тому числі, звісно, італійською, вітали Папського нунція його рідною мовою – англійською, адже родом він із США. Колядували парафіяльнйи хор та молодіжне товариство студентів-католиків "Обнова". Настоятель собору отець Валерій Сиротюк подарував архиєпископу Ґалліксону стародавню ікону, на якій зображене хрещення Ісуса Христа. А парафіянин собору, 85-річний пан Павло Пінковський, вручив Папському нунцію дідуха, який зробив власноруч. Звертався до гостя пан Павло англійською мовою, якою добре володіє. Він, до речі, є одним з найстаріших прихожан цього храму, адже ще пам'ятає, як церкву відвідувала відома письменниця Ольга Кобилянська.

В урочистій Божественній Літургії взяли участь багато священиків – як греко-католиців, так і римо-католиків. А по її завершенні Папський нунцій зачитав чернівчанам вітання із Різдвом українською мовою. Опісля архиєпископ зустрівся із місцевими журналістами. Спілкувався італійською, а перекладав отець-доктор Андрій Танасійчук, який віднедавна є священиком у греко-католицькому соборі Чернівців. До цього часу багато років навчався та працював в Італії, і саме там здобув ступінь доктора канонічного права.

- Я в Україні лише з 2011 року, і за цей час мав можливість відвідати небагато міст Західної України, - розповів архієпископ Галліксон. - Український народ має різні культури, але мені дуже подобається працювати саме у вашій країні. Незважаючи на всі роки тоталітарного режиму, ніхто не зумів украсти Різдвяні свята. І сучасний світ, який є секуляризованим, теж не зуміє цього зробити. Тут, в Україні, я відкритий на всі пропозиції і їхатиму, куди запрошуватимуть. Апостольсикй нунцій – це представник Святійшого Отця, Папи Римського. І першим моїм завданням є реалізація місій Папи. Також я маю підтримувати місцеву церкву. Не знаю конкретної ситуації в Чернівцях, але знаю багато прикладів в Україні, коли держава не повертає Церкві її ж майно. Я вірю, якщо держава побачить єдність між громадами, і всі громади будуть просити про це, то держава прислухається.

Довідка: Папський нунцій - це постійний дипломатичний представник Папи Римського в державах, з якими Ватикан підтримує офіційні дипломатичні відносини. З 1985 року Томас Ґалліксон перебуває на дипломатичній службі. Працював у дипломатичних представництвах Святого Престолу в Руанді, Австрії, Чехословаччині, Єрусалимі та Німеччині. Був призначений апостольським нунцієм в Україні 21 травня 2011 року.

Автор: Наталія ФЕЩУК, Газета "Чернівці"

Share