Найважливіші питання єпархії обговорили на деканальних зборах у Коломиї

12 грудня у приміщенні ординаріату Коломийсько-Чернівецької єпархії відбулися деканальні (протопресвітерські) збори. Священики-декани розглянули ряд питань із життя парохій та єпархії вцілому. Головна увага приділялася практичній стороні впровадження стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року, беручи за основу концепцію "Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом".

 Митрофорний протопресвітер о. Іван Бойко від імені всіх деканів привітав з іменинами Правлячого Архієрея Миколая (Сімкайла) з наступаючим празником і побажав міцного здоров'я на нелегкій архіпастирській ниві.
Протосинкел єпархії митрофорний протопресвітер о. Василь Мельничук розповів про робоче засідання координаторів реалізації Стратегії розвитку УГКЦ і вказав на певні напрацювання. Зокрема, що стосується утворень на парафіяльному рівні пасторальної та економічної ради. Головною метою такої дорадчої структури є напрацювання особливих підходів до різних вікових категорій вірян, щоб краще могти доносити Слово Боже до кожної людини.

Було вирішено акцентувати увагу духовенства і мирян на опрацювання нового видання КатехизмуУкраїнської Греко-Католицької Церкви"Христос – наша Пасха", залучення і поширення його у парафіяльному вжитку.Тут подано офіційний текст віровчення і книга розкриває особливість богословської традиції УГКЦ, спираючись на Святе Письмо, спадщину Отців Церкви та Отців УГКЦ, рішень Вселенських та Помісних Соборів, богослужбових творів, агіографії та іконографії.

Ще раз наголошено про застосування парафіяльних вісників, де періодично мають бути поміщені ключові новини Церкви, тут же повідомлення з єпархії та з життя парафії. Також біля кожного храму єпархії, на видному місці,має бути встановлений розпорядок Богослужінь.

Катехитичне служіння при парафіях – це питання також стало доволі обговорюваним і всі ствердили необхідність цієї особливо важливої справи. Для цього було вирішено випрацьовувати фінансові можливості для забезпечення такого служіння.

Владика Миколай розповів про пріоритетність на новий 2013 рік у допомозі на завершення будівництва храмів єпархії на Буковині. Архієрей склав подяку протопресвітерам за служіння у 2012 році.

Судовий вікарій о. Володимир Прокіпчук розповів про видання нового документу – Наказу №100/2 від 12.12.2012 р.Б., метою якого є запобігти укладанню неправосильних та незаконних подружь, підкреслити цінність подружнього вузла та щоб з глибокою свідомістю та відповідальністю благословляти та укладити подружжя.

Оголошено про збори всіх капеланів єпархії, яке відбудеться 18 грудня у приміщенні ординаріату єпархії о 12.00 годині. Про економічний стан справ у єпархії розповів митрофорний протопресвітер о. Микола Романенчук.
Буковинський вікарій митрофорний протопресвітер о. Валерій Сиротюк підняв питання проведення реколекцій для дружин священиків. Ініціативу було підтримано і нового 2013 року буде проведено такі духовні науки.

Довідка: протопресвітер (декан) – це пресвітер (священик), який стоїть на чолі округи, що складається з багатьох парафій, щоб там від імені єпархіяльного єпископа сповняти завдання, визначені правом (кан. 276 – § 1). *CensureBlock* єпархія нараховує двадцять деканатів (округів) та один вікаріат (Чернівецький) на території Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Автор: о. В.Перцович, прес-секретар єпархії

 

Share