Новий храм УГКЦ освятили на Тлумаччині

2 грудня у с.Грушка Тлумацького деканату відбулося освячення новозбудованої церкви Перенесення мощей Святого Миколая. Чин освячення звершив Преосвященний Миколай (Сімкайло), єпарх Коломийсько-Чернівецький, при участі декана Тлумацького о. мітрата Павла Дутчака і духовенства деканату. На святі, яке стало особливою радістю для громади УГКЦ, були присутні віряни УАПЦ с.Грушка та гості з навколишніх сіл, які спільно молились під час освячення і вітали наполегливу та жертвенну працю греко-католиків.

 

Владика Миколай привітав вірян села з такою історичною подією і відзначив жертводавців грамотами.

За історичними відомостями церква у селі Грушка була збудована у 1922 році. У часі війни храм, що знаходився у центрі села, був знищений вогнем.На цьому місці звели пам'ятник погиблим на війні та могилу січовим стрільцям.

Опісля безбожна більшовицька влада заборонила відправляти Богослужіння, які проводились у будинку, де колись проживав священик.

Під час виходу з підпілля УГКЦ у с.Грушка була зареєстрована громада УАПЦ, яка збудувала собі храм.Впродовж двох років греко-католицька громада села відправляла свої Богослужіння на вулиці під хрестом могили січових стрільців, а потім у пристосованому приміщенні колишньої контори колгоспу. Всі ці роки назрівала думка збудувати новий храм.

У 2004 році владика-коадютор Коломийсько-Чернівцької єпархії, теперішній Митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин), освятив наріжній камінь і хрест під будівництво церкви. Розпочали збір коштів і підготовку до будівництва храму, яке продовжувалось вісім років силами громади УГКЦ під керівництвом Федора Гуменюка.

Значний вклад у будівництво святині вклали вихідці із с.Грушка, так звана діаспора із США, Канади, Англії, а також при підтримці ОДА, РДА і участі жертводавців села. Слід відзначити, що громада УГКЦ не є чисельною. На даний час це більше 40 дворів, а також люди, які проживають за межами села і працюють у м.Івано-Франківську та інших містах. Свою лепту у будівництво вклало агропідприємство "Штерн-Агро", яке находиться на території сільської ради села.

Церква збудована поруч із місцем, де згоріла стара церква. Очевидно, що така Божа воля, щоб святе місце благословилося новим храмом і стало духовною окрасою центральної частини с.Грушка. Місцевий священик о. Ігор Плетенчук склав подяку владиці Миколаєві за освячення і всім, хто прилучився до збудування нового храму.

Автор: о. Ігор Плетенчук для прес-служба єпархії

 

Share