В одному із сіл Івано-Франківщини відзначали столітній ювілей місцевої церкви

В одному із сіл Івано-Франківщини відзначали столітній ювілей місцевої церкви. У Богослужінні та урочистостях з цієї нагоди взяла участь місцева громада та депутати місцевих рад, які привітали отця Святослава та парафіяльну громаду Дубовиці зі славним ювілеєм, нагадала про ту тернисту дорогу, яку пройшла УГКЦ.

 

"Більше 50 років, – наголосила у вітальному слові депутат райради, – українська греко-католицька церква, яка до Другої світової війни мала величезний вплив на Західній Україні, налічувала більше 2300 парафій, 3,6 мільйона вірних, понад 2300 священиків, була у підпіллі. Духівників переслідували, ув'язнювали, вивозили в усі куточки колишнього СРСР, але вони і на засланні проводили Богослужіння, виконували обряди. Символом вірності церкві і пастві був митрополит Йосиф Сліпий, який навіть після 18-річного заслання продовжував боротьбу за волю церкви. Сто років ваші прадіди, діди й батьки берегли цей храм Божий. І не тільки храм, а й нашу віру, мову, наш український дух. Саме завдяки таким одержимим людям і постала незалежна Україна. А тепер мусимо зробити все, щоб вона стала ще й українською, щоб ми і наші діти та онуки були господарями на цій землі".

Після щедрих побажань дубовицькій громаді Оксана Тебешевська передала отцеві Святославові та директорові місцевої школи Іванні Григорівні Хемій подарунки від свободівці Калущини – молитовники для молоді, відеофільми з українськими релігійними і патріотичними піснями та українські книжки для дітей.

http://firtka.if.ua

Share