У Коломиї відбувся парад мирянських спільнот

На Форумі мирянських організацій Коломийсько-Чернівецької єпархії, який відбувся 9 червня 2012 р.Б. учасники відмітили, що на таких зборах завжди бракує часу для особистого спілкування, спілкування між спільнотами, ділення досвідом, а також і те, що інформація про такі організації, спільноти, рухи залишається недоступною для більшості священиків та вірних, які б, можливо, хотіли заснувати подібні у своїх парафіях. Саме для цих цілей було вирішено провести зібрання під назвою «Парад мирянських спільнот» і відразу ж визначили дату – субота, 27 жовтня 2012 р.Б.

 

Для цього дійства відчинив свої двері нещодавно освячений Катедральний Собор Преображення Христового. Молебнем до Пречистої Діви Марії та Архипастирським благословенням Правлячого Архиєрея Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Миколая Сімкайла розпочав свою роботу «Парад мирянських спільнот».

До участі у ньому зголосилися представники чотирнадцяти спільнот, рухів, організацій з різних куточків єпархії.

А саме:

1. Архибратство святого священномученика Йосафата, смт.Делятин, Надвірнянського р-ну;

2. Братство Святого Нестора, м.Тлумач;

3. Всеукраїнська організація «Українська Молодь Христові», м.Снятин;

4. Єпархіальна організація «Діти Світла», м.Косів;

5. Рух «Матері в молитві» з парафій Коломиї, Косова, Тлумача, Пньова та Надорожньої;

6. Спільнота «Воскресіння», м.Коломия;

7. Спільнота «Дорогою істини», с.Балинці, Снятинського р-ну;

8. Спільнота «Радість Ісуса», с.Кобаки, Косівського р-ну;

9. Спільнота «Світло Вервиці», с.Перерісль, Надвірнянського р-ну;

10. Спільнота «Світло Христової Любові», смт.Заболотів, Снятинського р-ну;

11. Спільнота «Слово Життя», м.Надвірна;

12. Товариство святої Ольги, смт.Делятин, Надвірнянського р-ну;

13. «Рух Чистих Сердець», с.Перерісль, Надвірнянського р-ну;

14. «Сім'я Найсвятішого Серця Ісуса», м.Коломия.

У вступному слові голова єпархіальної Комісії у справах мирян о. Захар Михасюта пригадав, що головною темою Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувся 9-16 вересня 2012 року Божого у м.Вінніпезі (Канада), була «Роль мирян у житті і місії Церкви», і закликав прочитати у спільнотах «Пастирське послання Синоду до мирян» від 15 вересня 2012 р.Б. та роздумати над ним.

Кожна спільнота робила своє представлення: розповідали про історію та життя своїх спільнот, хто підготував стенд з емблемою, хто з фотографіями, а дехто мультимедійну презентацію чи навіть короткий фільм.Всі учасники з цікавістю слухали виступи інших. Плідні розмови та ділення досвідом не переривалися навіть в часі перекуски.

На завершення спільною молитвою всі присутні подякували Богу за Його благословення та ласки, виявлені в «Параді мирянських спільнот» та в житті і діяльності кожної мирянської ініціативи.

Джерело: Єпархіальна Комісія у справах мирян

Share