У Коломийсько-Чернівецькій єпархії вшанували 120-літній ювілей Патріарха Йосифа Сліпого

Молитвою, роздумами над жертвенним життям, духовною та патріотичною піснею і музикою, поезією вшанували 120-річчя народження Патріарха Йосифа Сліпого 17 лютого у Коломиї.

Святочну академію провели у Народному домі міста за участю духовенства, інтелігенції, представників міської і районної влади та всіх, хто прийшов вшанувати ювілейну річницю Ісповідника віри.

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії Миколай (Сімкайло) молитовно розпочав пам’ятний літературно-музичний вечір та ознайомив присутніх із Пастирським посланням Синоду єпископів Української Греко-Католицької Церкви з нагоди ювілею Патріарха Йосифа Сліпого.

Відзначаючи 120-річчя народження Патріарха Йосифа, дякуймо Всемилостивому Богові за дар його особи та ісповідництва, які є великим скарбом не лише для нашої Церкви і українського народу, а й для всієї Вселенської Церкви. Гаряче заохочуймо вірних нашої Церкви молитися за прославу слуги Божого Йосифа (Сліпого), як рівно ж брати участь у святкових заходах, запланованих Церквою та органами державної влади на цей ювілейний рік”, - сказав Архієрей.

Єпарх зазначив особливе відношення слуги Божого Йосифа і владики Павла (Василика), першого єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії, які спільно страждали за Церкву та український народ у Мордовських таборах.

Владика Павло допомагав Патріархові у в’язниці, а пізніше у 1992 році очолив процесію перезахоронення праху Ісповідника віри Йосифа із собору Св. Софії у Римі до крипти собору св. Юра у Львові. Єпископа Павла під час цієї пам’ятної процесії супроводжував ще тоді священик о. Миколай та о. Григорій Сімкайли.

З історичною доповіддю про Україну та її великого сина - Патріарха Йосифа виступив живий свідок його жертвенного життя о. Зеновій Карась. Священик порівняв постать Предстоятеля УГКЦ у підпіллі з старозавітними патріархами і пророками. “Таких освічених і глибоко духовних людей як Патріарх Йосиф я не зустрічав. У ньому все було прекрасне”, - розповідає священик.

Про служіння духовенства та особливість покликання священика у світлі праць і життя Патріарха розповів о. мітрат Василь Мельничук, протосинкел єпархії. “У священстві він бачив фундамент розвитку Церкви та народу”, - сказав священнослужитель.

Опісля хорові колективи Коломиї: хор “Просвіта” з церкви Св. Йосафата, хор собору Св. Архістратига Михаїла та хор катедрального собору Преображення Христового виконували духовні та патріотичні пісні.

Потішили своїми творами присутніх тріо бандуристок “Калинове Гроно”, міський симфонічний оркестр, читанням поезії - Захар Новицький та Микола Мотрук. Завершився духовний захід молитовним гімном “Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни”.

Автор: о. В. Перцович, прес-секретар єпархії

Share