Буковинський вертеп 2012

З великим піднесенням, натхненням, ентузіазмом та задоволенням Чернівецьке Товариство українських студентів-католиків „Обнова” цього року принесло жителям Чернівців радісну звістку про народження Христа. Обновлянський Вертеп ставимо вже вп’яте. Ми ретельно готувалися до Різдва Христового, придумали новий сценарій, до складу стандартних персонажів: звіздаря, ангелів, трьох царів, жида, циганок, Ірода, долучили буковинських гуцулів, які надали своєрідного колориту святковому дійству.

Після благословення Преосвященного Владики Коломийсько-Чернівецької єпархії Миколи Сімкайла 8 січня „Обнова” вирушила вулицями і домівками Чернівців. Глядачі з радістю спостерігали за Різдвяним дійством, колядуючи разом з нами. Ми долучилися також до благодійної акції „Колядуємо на Собор”, збираючи різдвяну пожертву наших парафіян для закінчення будівництва Патріаршого Собору в Києві.

Не встигли зчутися, як обновлянська коляда переросла в щедрування. 13 січня з власноруч зробленою зіркою, гарно вбрані: хлопці – в кожухах, дівчата – у барвистих хустках, ми значно відрізнялись від традиційної буковинської переберії – Маланки. Щедрували ми, як у буковинському віншуванні „…від Нового року до Богоявління…”, проте, на цьому не закінчилися наші Різдвяні свята.

22 січня „Обнова” мала радість виступати з Вертепом на етносвяті „Від Різдва Христового до Йордана”, яке відбулось у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури і побуту.

Незабутні враження та море позитивних емоцій досі вирують у наших серцях після всіх святкових дійств. Бажаємо всім долучатися до народних традицій Різдвяних свят, адже колядувати, щедрувати, просто дарувати гарний настрій ближнім – чудовий початок для Нового року!

Автор: Лапушняк Марія для прес-служби єпархії

Share