Йордан в Івано-Франківську (фото)

19 грудня на головній площі Івано-Франківська біля міської ратуші відбувся екуменічний молебень, на якому священнослужителі освятили воду. Участь у заході взяли представники міської влади й громадськість обласного центру. Творчі колективи привітали франківців колядками й віншуваннями.

Мешканці міста переконані, що сааме 19 січня на Йордан вода має особливі властивості й якщо вірити у це, то обов’язково можна оздоровитися.

Також люди загадували бажання й прикрашали монетами хрест, який вчора на Площі виготовили із льоду. Кажуть, бажання обов’язково збудеться, якщо загадувати його із позитивними думками. Також в цей день у всіх містах і селах, святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.

Дехто схильний вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює в воду під час обряду. Проте ця думка є помилковою, оскільки не завжди у воду занурюють срібний хрест, а використовують дерев'яний чи з будь-якого металу, а вода все одно роками не псується.

Всеволод Кисілевський

west-info.if.ua

Share