Митрополит Володимир Війтишин відвідав Тлумач

9 січня, на празник первомученика архідиякона Стефана, на запрошення Тлумацького декана о. мітрата Павла Дутчака Митрополит Івано-Франківський Архієпископ Володимир Війтишин відправив Архієрейську Службу Божу у храмі Пресвятої Трійці м. Тлумача. Колись він 13 років очолював Тлумацький деканат УГКЦ, а також під його керівництвом будувався цей величний храм.

У Божественній Літургії разом з Митрополитом Володимиром спів служили ігумен монастиря отців Василіян із с. Закерничне о. Василь, брати-монахи, що прибули з ним та місцеві священики УГКЦ.

У вщерть наповненому храмі з духівництвом спільно молилися керівники районної та міської влад, миряни УГКЦ та гості міста. Тлумачани радо вітали високого гостя, а Митрополит з теплотою згадував проведені роки життя і праці в Тлумачі, про далекі нелегкі часи виходу з підпілля УГКЦ, духовне та національне піднесення нашого краю. Він висловив сподівання, що тлумачани і надалі будуть берегти одвічні цінності, розвивати в собі християнські чесноти, спільно молитися за кращу долю українського народу.

Парох отець Павло Дутчак щиро подякував високому гостю від себе особисто і від усіх мирян за уділене Архієрейське благословення та великий вклад в зміцнення і розбудову УГКЦ.

У виконанні церковного хору звучали різдвяні колядки, а вдячні Богові схвильовані тлумачани проводжали свого Митрополита. Адже на їхніх очах відбулася велика історична подія: вперше за вісім століть від заснування міста їх відвідав такий високий духовний провідник.

Цього ж дня в селі Тарасівка, Тлумацького району, біля церкви Покрови Пресвятої Богородиці Митрополит Володимир освятив новозбудовану капличку та місце для будівництва дзвіниці. До речі, на початку 90-х років

він був парохом у цьому селі і служив у пристосованому тісному приміщенні старенької каплички, бо церкви в селі ніколи не було. З Божою допомогою за сприяння колишнього декана Володимира Війтишина та численних меценатів за короткий час було збудовано прекрасний храм.

Автор: Оксана Базар, вихователь Тлумацької ЗОШ для прес-служби єпархї

Share