Владика Миколай взяв участь у проголошенні Тернопільсько-Зборівської митрополії

22 грудня у катедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці Тернополя під час Архиєрейської Літургії Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) проголосив створення Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ.

Першим Митрополитом Тернопільсько-Зборівським став владика Василь (Семенюк), єпарх Тернопільсько-Зборівський.

На урочисте проголошення митрополії прибуло 25 архиєпископів, митрополитів, єпископів з України та з-за кордону, у тому числі Архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський нунцій в Україні, та приблизно 200 священиків. Серед присутніх відзначаємо і участь владики Миколая (Сімкайла), єпарха Коломийсько-Чернівецького.

За словами Глави Церкви, ми стали свідками справді історичної події не лише Тернополя – цього митрополичого осідку, а й усієї нашої Церкви.

«Саме сьогодні, у храмовий празник цього архикатедрального собору, так Господь зволив, щоб саме вперше в історії ми впровадили першого митрополита і архиєпископа новоствореної Тернопільсько-Зборівської митрополії», – сказав Блаженніший Святослав у проповіді.

Створення Тернопільсько-Зборівської митрополії владика Василь назвав «важливою подією для Подільського краю і міста Тернополя, яке піднесено до гідності митрополичої катедри». Він підкреслив, що створення нових митрополій є важливим етапом зрілості УГКЦ. На його думку, це свідчить насамперед про поступові та зважені кроки в напрямі Патріархату. Митрополит Тернопільско-Зборівський також подякував усім, хто причетний до цієї події. «Я сьогодні хочу подякувати найперше Господу Богу, Пресвятій Богородиці, прославленій у Зарваницькій чудотворній іконі, а також Синоду Єпископів УГКЦ. Складаю подяку Святішому Отцеві Венедикту XVI за благословення рішення Синоду в особі Апостольського нунція в Україні Архиєпископа Томаса Едварда Галліксона. А особливу подяку хочу скласти Главі і Отцю нашої Церкви – Блаженнішому Святославу», – сказав владика Василь.

Питання про створення Тернопільської єпархії порушували в 40-х роках ХІХ століття, однак цей намір здійснити не вдалося. Тернопільська єпархія створена 1993 року. Її першим єпархом був світлої пам’яті Владика Михайло (Сабрига). У 2000 році відбулася реорганізація Тернопільської єпархії в Тернопільсько-Зборівську.

Тернопільська земля славиться Марійськими чудотворними місцями, серед яких найбільш відомі Зарваниця і Почаїв. На Тернопільщині народилися визначні діячі УГКЦ: ісповідник віри Патріарх Йосиф (Сліпий), блаженні священномученики Григорій (Хомишин), Микита (Будка), Ізидор (Борецький), Іван (Прашко) та багато інших.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ

Довідка: Синод Єпископів УГКЦ прийняв рішення створити три нові митрополії: Львівську, Івано-Франківську і Тернопільсько-Зборівську. До складу Львівської митрополії ввійшли: Львівська архиєпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії; до Івано-Франківської митрополії – Івано-Франківська та Коломийсько-Чернівецька єпархії; до Тернопільсько-Зборівської – Тернопільсько-Зборівська та Бучацька єпархії. Першими митрополитами новостворених митрополій стали: Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, Владика Володимир (Війтишин), Єпарх Івано-Франківський.

В УГКЦ тепер є сім митрополій. Крім новостворених, ще однією митрополією УГКЦ в Україні є Києво-Галицька митрополія, яку очолює Блаженніший Святослав; до її складу входять: Київська архиєпархія, Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати. До УГКЦ належать також Перемишльсько-Варшавська митрополія у Польщі, Філадельфійська митрополія у США та Вінніпезька митрополія у Канаді.


Share