В Івано-Франківську вже святкують Різдво (Фото)


Новини  Коломиї

В римо-католицькому костелі Христа Царя католики західного обряду вже розпочали святкувати Різдво. Церемонія відбувалася згідно усіх традицій та обрядів, що були в родині Папи Римського Івана-Павла ІІ.

Новини  Коломиї

Ініціатором проведення урочистості стала Барбара Бодзєховська, вчителька, яка приїхала з Польщі. Вона разом з учнями третього класу з Івано-Франківської ЗОШ№3 з польською та російською мовами викладання розучили та виконали для прихожан улюблені колядки покійного понтифіка. Різдвяні традиції, скажімо, у Польщі та Україні дуже подібні.

І це зрозуміло, адже Різдво – це одне християнське свято, яке відзначають згідно двох календарів, григоріанського та юліанського. Перед Різдвом у Польщі постять. Пост називається Адвент і тягнеться він до святої вечері, яка носить назву Вігілія. У костелі виконують цілий різдвяний ритуал. Ставлять дерев’яний будиночок з солом’яною стріхою. Там роблять ясла, в яких повинен знаходиться маленький Ісус.

Новини  Коломиї

По сходах кожен день опускають фігуру новонародженого Христа. А 24 грудня, у святвечір, цю статуетку кладуть у ясла.

Щоб не забирати у прочан можливість святкувати Вігілія у родинному колі, настоятель римо-католицького костелу Христа Царя Базилій Павелко і вирішив провести обряд тижнем раніше.

Дівчатка та хлопчики із українських та польських родин виключно польською мовою розповіли віршики та заспівали колядки. В своїх оповідках діти згадали про те, як майбутній Папа, чув спочатку різноманітні колядки від матері й батька і колядував разом зі своїм братом, а будучи священиком та єпископом у Кракові, колядував зі студентами, і навіть сам придумував куплети до вже відомих колядок.

Новини  Коломиї

«Часто Кароль Войтила ніч перед Різдвом зустрічав надворі, адже, на його думку, так людина ставала ближчою до природи, до тієї ночі, Різдвяної зорі, що засяяла над Вифлиємом» – розповіла пані Бодзєховська.

Після концерту, діти поклали Ісуса в імпровізовані ясла і склали до його ніг свої серця навзнак любові та служіння Господу Богу. Кожен маленький учасник свята отримав від сестер подарунок – фігурку Ісусика у яслях. Після служби та концерту в костьолі у велику залу парафіяльного дому біля костелу прийшли багато дітей та їхніх батьків, які всі разом смакували стравами святого вечора, тими, які готували у родині Кароля Войтили перед Різдвом.

firtka.if.ua

Share