13 грудня відбудеться проголошення Івано-Франківської Митрополії

13 грудня 2011 року до Івано-Франківська прибуває Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженіший Святослав (Шевчук) з нагоди піднесення Івано-Франківської Єпархії УГКЦ до гідності Архиєпархії, утворення Митрополії та введення на престол Кир Володимира Війтишина – Митрополита Івано-Франківського.

8 грудня у конференц-залі готелю «Станіславів» відбулася прес-конференція присвячена майбутній церковній події за участю владики Володимира Війтишина, єпарха Івано-Франківського, єпископа-емерита Софрона Мудрого, ректора Івано-Франківської теологічної академії, о. мітрата д-р Олега Каськіва, протосинкела єпархії, та о. мітрата Володимира Чорнія, канцлера єпархії.

«Ця історична подія є дуже важливою для Івано-Франківщини і нашого міста Івано-Франківська. Ми готуємося до прийняття статусу митрополії. Для Церкви і для нас всіх це є відповідально. Наша ціла Церква має ще одну митрополію, яка буде однією з чотирьох на Україні, її осідок буде в Івано-Франківську. Внутрішньо це нам допоможе краще спільно працювати на теренах нашої митрополії, і духовенству і вірним», – зазначає Архієрей.

Владика Софрон висвітлив історичний розвиток церковної структури – митрополії, яка є адміністративним урядом, що охоплює єпархії. «Бо кожна митрополія має одну або більше єпархій. У нашому випадку ми маємо єпархію – Коломийсько-Чернівецьку. Митрополит має головно чувати над єпархіями, візитувати, напоминати, оживлювати», – сказав єпископ-емерит.

Про права і обов’язки митрополита згідно канонічного (церковного) права розповів о. д-р Олег Каськів. Вплив митрополії пошириться на всю Івано-Франківську та Чернівецьку області. Територіально це буде найбільша митрополія у Західній Україні, бо має в своїй опіці дві області.

Далі експерт канонічного права відзначив, що проголошення митрополії має на меті підняття не так юридичного статусу єпархії, як духовного.

«Митрополія створена не для того, щоб поділити обов’язки чи владу, а навпаки – зміцнити структуру Церкви. Митрополит має більше обов’язків, тому що він наглядає як за своєю єпархією, тобто Івано-Франківською, так і за іншою, що є Коломийсько-Чернівецькою. Митрополит відслідковуватиме всі дисциплінарні моменти, має утворити Митрополичий трибунал, скликатиме Митрополичий синод, який творитиме нові закони, що будуть врегульовувати питання діяльності Церкви на Прикарпатті і Буковині. Також митрополит отримає право висвячувати, інтронізувати єпископів своєї митрополії, має обов’язок дбати про детальне і ретельне дотримання віри», – сказав о. Олег.

Також було відзначено, що митрополит має право втручатися у діяльність іншої єпархії тільки у тому випадку, коли єпископ занедбав певні напрямні роботи, а в іншому випадку – ні.

«Наші єпархії – це всі ми вірні, і ми доросли до того, що можемо зараз себе називати митрополією. На даний час ми маємо дві єпархії, вповні сформовані усі структури, навчальні заклади, маємо багато людей, які здобували освіту за кордоном, мають докторати, ліцензіати», – сказав о. Володимир Чорній. Також священик вказав заслугу підпільних священиків і тих, які були до 1946 року – «сьогодні як вінець цього є митрополія».

На прес-конференції також говорилося, що митрополія підносить статус кожного вірного, оскільки ми будемо належати до митрополії.

Як уже наголошувалося раніше, створенням нових митрополій УГКЦ прямує до затвердження патріаршого устрою, і слушність цих старань визнається Апостольським Престолом.

Урочиста Божественна Літургія з нагоди проголошення Івано-Франківської митрополії розпочнеться 13 грудня в 11.00 год. у катедральному соборі Святого Воскресіння м. Івано-Франківська.

Автор: о. В. Перцович, прес-секретар Коломийсько-Чернівецької єпархії

Share