На Надвірнянщині освячено реставрований храм

В неділю 4 грудня, на празник Введення в храм Пречистої Діви Марії, Преосвященний владика Миколай (Сімкайло) завітав до парохії Св. вкмуч. Варвари с. Битків Пнівського деканату.

Цей день став визначним в історії громади, оскільки владика Миколай освятив реставрований храм, який був побудований ще 1923 року. Спочатку храм належав римо-католицькій громаді, але нещодавно церкву передали греко-католицькій громаді. Весь процес відбувався за згодою і порозумінням з ієрархією Римо-Католицької Церкви.

Стараннями місцевої громади і адміністратора о. Володимира Чорноокого за нецілий рік вдалося відремонтувати занепалий храм.

На Божественній Літургії владика Миколай звернувся до всіх присутніх: “В цей святковий і величний празник Введення в храм Пречистої Діви Марії приходимо, щоб отримати дари Божі, які зможемо черпати і надалі в цій криниці Божих ласк, яку сьогодні посвятили».

Пов’язуючи зміст проповіді з євангельським читанням про милосердного самарянина, Архієрей сказав: „В нинішній час, вважаючи нашу державу демократичною, не знаходимо багато людей, котрі хочуть помагати. Людина сучасного світу є зайнята не іншою людиною, а собою. Людина забуває про людяність, якою перш за все повинна проявляти себе. Всі потребуємо любові та милосердя. Але також інші цього потребують. Відкриймо своє серце на потреби інших, тим самим відкриємося на те, чого хоче Бог, виконаємо Його бажання бути тими, хто „слухає слово Боже і зберігає його”.

По завершенні святкової Літургії о. Володимир подякував єпископові Миколаю за так важливий візит для всіх вірян місцевої громади вірних. За заслуги і особистий вклад в розбудову місцевої святині подячними грамотами були нагороджені парохіяни та жертводавці. Єпарх також подарував для парохії трьохраменний хрест. Опісля владика уділив всім мирування та благословення.

На Божественній Літургії з Архієреєм співслужили: о. Петро Семенич, синкел єпархії, о. Богдан Михайлина, декан Пнівський та священики навколишніх парохій.

Джерело: Прес-служба єпархії
Share