Храмовий празник у Надвірній

Таїнство Благовіщення має велике значення, бо від нього починається Новий Заповіт. На благу вість Архангела про втілення Божого Сина чекало людство довгі тисячоліття. На ту благу вість чекало небо, чекала земля, чекали душі праведних в переддвер’ї пекла. З цим днем сповнилася Божа обітниця послати Спасителя, бо цього дня “Слово стало тілом, і оселилося між нами” (Іван 1, 14).

У проповіді на Благовіщення, котру приписують св. Івану Золотоустому, читаємо: “Архангел Гавриїл був посланий об’явити всесвітнє спасіння. Гавриїл був посланий принести Адаму обітницю про повернення з неволі. Гавриїл був посланий, щоб створіння заручити з Творцем. Гавриїл був посланий до живої палати Царя ангелів. Гавриїл був посланий до Діви, збереженої для Сина. Був посланий ангел, щоб вказати на Сонце правди. Був посланий ранок, що передує світлу дня. Був посланий Архангел Гавриїл, котрий вказує на Того, Хто знаходиться у Отця Небесного”. (Твори, Том 8, ст. 854).

З моменту Благовіщення, Божий Син починає перші хвилини Божого земного життя в дівочому лоні Пречистої Діви Марії. На тлі цього свята ясно виступають її привілеї Богоматеринства і Приснодіви.

У четвер, 7 квітня 2011 р. Б., Надвірнянська парохія Благовіщення ділилася храмовою радістю з усіма вірними нашого міста і гостями, які прибули до собору, щоб спільно молитися з нагоди цього великого духовного торжества. Божественна Літургія в цей день набула ще більшої урочистості, бо на запрошення декана Надвірнянського, пароха міста отця-мітрата Григорія Сімкайла святкове Богослужіння очолив протосинкел Коломийсько-Чернівецької єпархії отець-мітрат Василь Мельничук. Численна присутність духовенства дала можливість великій кількості вірних у часі Великого посту приступити до Святих Тайн Сповіді і Євхаристії.

Повчальна, змістовна і глибока проповідь о. Василія засіяла зерно віри, правди і усвідомлення свого християнського покликання. Після традиційного многоліття отець-парох подякував отцеві Василю, а в його особі Правлячому Архієреєві, за батьківську турботу, як для священнослужителів, так і для вірних, повіреного йому деканату.

Направду, в цей день усі відчули велику духовну радість, молитовне піднесення і скріплення у дусі, бо у словах привітання отець-мітрат Григорій сягнув ще до початків відновлення будівництва собору, де кожен житель робив велике і святе діло: чи то молитвою, чи працею, чи фінансово долучився у спорудженні величної святині на честь і славу Богородиці.

На завершення присутні на святі отримав благословення через мировання.

Спрадавна існує звичай в день Благовіщення відпускати на волю птахів з кліток. Цей простий земний символ означає сповіщення свободи всьому світу, а також небеса, що відкриваються для людської душі.

Автор: о. Андрій Бакота для прес-служби єпархії

 

Share