Адміністратор УГКЦ закликав молитися за всіх, хто відійшов від Церкви

Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), Адміністратор Української Греко-Католицької Церкви, закликав під час цьогорічного Великого посту «молитися за навернення всіх тих, хто з різних причин опинився поза спасительною духовною огорожею Церкви». Про це йдеться у Зверненні, яке було підписане 10 березня 2011 року. Головним інформаційним приводом для написання документа є беатифікація слуги Божого Папи Івана Павла II, яка має відбутися у Томину неділю, 1 травня цього року.

«На жаль, дорогі у Христі, наша радість не є ще повною, оскільки сьогодні і в нашому народі Церква Христова терпить і страждає. Болем відгукується те, що з’явилися в Україні новітні сектанти – догналівці, які заради своїх амбіцій та інтересів докладають усіх зусиль, щоби спаплюжити святий спомин про Папу Івана Павла II», – пише Владика Ігор.

«Вони безсоромно обливають брудом своїх хворобливих вигадок світлий образ того, хто зробив так багато добра для Вселенської Церкви загалом і нашої Церкви зокрема, чий лик та чия позиція стали близькими для багатьох українців, і не лише для католиків. Використовуючи неправдиві факти, ця псевдохристиянська група старається внести сум’яття і замішання, притемнити радість з нагоди беатифікації слуги Божого Івана Павла II», – читаємо у документі. На переконання Адміністратора УГКЦ, ця ворожа до всього католицького та українського секта, яка гуртується довкола Антоніна (Іллі) Догнала, такими діями розкриває своє правдиве обличчя, показуючи, що їм не йдеться про користь українського народу, ні про добро Церкви Христової.

«Саме Іван Павло II, – пише Владика Ігор, – доклав усіх зусиль, щоби уряд СРСР дав свободу нашій Українській Греко-Католицькій Церкві. З особливою любов’ю і пошаною Папа ставився до нашої мученицької Церкви, і свідченням того було величне торжество беатифікації українських новомучеників під час його пастирського візиту до нашої Батьківщини. Його любов до нашої Церкви була настільки великою, що він, як Верховний Архиєрей Церкви Христової, не побоявся заявити наприкінці 80-х років XX століття, що вірність українських греко-католиків йому зобов’язує його залишитися вірним українцям греко-католикам».

Згадуючи про візит Папи Івана Павла ІІ в Україну у червні 2001 року, Адміністратор УГКЦ зазначає, що десять років тому, 27 червня 2001 року, «як вівці довкола свого пастиря, на чолі з пастирями нашої Церкви, згуртовані довкола Намісника Христового на Львівському іподромі, як рівно ж і за посередництвом телебачення та радіо, мільйони наших вірних дали свідчення любові й вірності Христовій Церкві та Наміснику Христовому на землі – Папі». «Бо цей святець наших днів, в якому ожило Євангеліє, не лише своїм словом, а й ділом дав свічення віри», – наголошує Владика Ігор.

Згідно із розпорядженням Адміністратора Української Греко-Католицької Церкви, це Звернення буде прочитано в усіх храмах УГКЦ у неділю, 13 або 20 березня 2011 року, наприкінці кожної Божественної Літургії.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Share