Прикарпаття вітало кардинала Гузара

В понеділок, 28 лютого, екс-глава УГКЦ Любомир Гузар, один із визнаних моральних авторитетів України, відвідав Прикарпаття. В Івано-Франківську в єпископській резиденції Івано-Франківської єпархії блаженнішого вітали голови обласної ради — Олександр Сич, облдержадміністрації — Михайло Вишиванюк, міський голова Віктор Анушкевичус, владики кир Володимир Війтишин, кир Миколай Сімкайло, кир Софрон Мудрий. Оскільки візит майже збігся з недавнім днем народження кардинала Гузара (26 лютого блаженнішому виповнилося 78 років), то перші особи області прийшли з подарунком, який від їх імені вручив кардиналові Михайло Вишиванюк.

У вітальному слові голова Івано-Франківської ОДА зокрема зазначив: «Для всіх нас присутніх є великою приємністю ця зустріч з неординарною постаттю — людиною великої душі і великого серця, яка все своє життя присвятила служінню Богові і людям».


Голова обласної ради Олександр Сич також привітав блаженнішого і подякував йому за його працю й терпіння, які він поклав на вівтар України та розбудови УГКЦ. А міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус підкреслив, що для всіх нас блаженніший став прикладом, «як потрібно любити Україну, вірити в Бога і вірити в майбутнє тієї справи, яку жертвенно ви сповняли протягом багатьох десятиліть».


Правлячий архієрей владика Володимир зауважив: «Ми вдячні вам, блаженніший Любомире, що ви ніколи не забували про Прикарпаття, про давній Галич: неодноразово приїжджали до нас, відправляли богослуження та благословляли нас. Ще раз від імені вірних, владик, влади хочу подякувати за вашу велику посвяту й працю для добра нашого народу і Церкви». А владика Софрон додав, що «служіння кардинала Гузара — це великий дар Божий для народу і нашої Церкви. Дякуємо Господеві, що Бог дав нам з блаженнішим сил вернути з еміграції на нашу неньку Україну і тут по комуністичній навалі та сатанинстві сіяти зерна відродження релігійного життя. Ми молимося, щоби Бог благословив подальші роки емеритури, а ми помаленьку ще потягнемо праці для спільного добра, і маємо надію, що завершимо її в єдності всіх наших Церков, бо Церква — неподільна, то люди її поділили».


Владика Миколай Сімкайло подарував блаженнішому дерев’яний ручний трираменний хрест, якому понад 200 років, та від імені священства і вірних Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ привітав кардинала і наголосив, що блаженніший добре обміркував стратегію нашої УГКЦ, яка сьогодні втішається добрими плодами в Україні: «Для нас ви завжди залишатиметесь патріархом, бо ваша місія показала, що миром, спокоєм, добром можна дуже багато зробити корисних справ», повідомляє Галичина.


Завершилася коротка вітальна церемонія спільним многолітствієм кардиналу Любомирові Гузару. А на її завершення блаженніший подякував присутнім за виявлену повагу і запросив усіх до подальшої праці над розбудовою України та уділив усім своє благословення: «Хто може, хто має уряд і можливості — щоб якнайбільше працював, бо «праця єдина з неволі нас вирве». Говорення не поможе, треба працювати. Дай вам, Боже, сили, охоти, натхнення, просимо Бога аби користати з тих дарів, з того, що можете зробити. Дуже дякую за те, що зробили, а надіюся, що ще багато більше зробите. Най Бог благословить».

http://firtka.if.ua/

Share