Молодь Отинії гуртується у братство Святого Нестора

З благословення Преосвященного владики Миколая у Коломийсько-Чернівецькій єпархії вже майже півроку функціонує спортивно-технічне братство імені Святого Нестора. До нової християнської спільноти можуть вступати особи будь-якого віку чи стану, але основоположною ціллю братства є пропагування здорового способу життя для осіб молодого віку.

24 лютого в Отинійському деканаті Коломийсько-Чернівецької єпархії відбулося урочисте представлення християнської спільноти перед громадою селища. У вступному слові отець-мітрат Василь Мельничук, протосинкел єпархії, розповів про завдання християнської спільноти та її покровителя Святого Нестора.

«Властиво, з метою впровадження спорту і чесних змагань, передусім серед молоді, було зорганізовано спортивне товариство. Кожна парохія покликана організувати таку спільноту, яка під опікою Церкви показуватиме приклад здорового способу життя», – сказав о. протосинкел. Опісля урочистої частини розпочалися змагання з волейболу. Було представлено чотири команди: команда священиків єпархії, команда школярів селища, команда вчителів Отинійської школи і збірна команда вчителів-жінок Отинійського деканату.

На спортивно-просвітницький захід в Отинію прибув також о. Василь Гоян, декан Заболотівський, який згідно статуту є обраний головою братства на рівні всієї єпархії. «На превеликий жаль молоді люди часто піддаються спокусам, які пропонує сучасний світ: алкоголь, куріння, наркотики, залежність від компютера та інтернету. Цей перелік далеко не повний. Ми будемо всіма силами заохочувати молодь до життя за Божими правдами, які підносять душу та будують людську особу», – сказав о. Василь.

Знаменним було і те, що на цю подію прибула представник райдержадміністрації, заступник начальника районного відділу освіти Марія Боледзюк, яка висловила приємне враження про подію і передала вітання від голови РДА Михайла Негрича. Також з привітальними словами і побажаннями успіху та перемог для учасників виступили: Володимир Кінащук, голова селищної ради та Ольга Матковська, директор місцевої школи.

Змагання урочисто розпочалися гімном України. За умов чесної боротьби між командами перше місце зайняла команда учнів школи Отинії, друге – священики єпархії, третє – вчителі школи. Переможці змагань, а це наймолодша команда серед учасників, отримали грамоти від голови РДА та заохочуючі дарунки. А ще після нагородження відбулась товариська зустріч у волейбольному матчі між священиками і вчителями-жінками шкіл Отинійського деканату. Після гри педагоги запрошували священиків прийти до їхніх шкіл і пропагувати здоровий спосіб життя та заняття спортом серед учнів.

На завершення декан Отиніській о. Василь Мельничук, котрий є також духівником братства, склав подяку всім присутнім і виразив побажання, щоб такі спортивні події відбувалися частіше і не тільки на рівні деканату.

Автор: о. Ігор Андрусяк для прес-служби єпархії

Share