Священики Коломийсько-Чернівецької єпархії провели спільну розколяду

8-9 лютого священики двадцяти деканатів Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ провели розколяду разом із Правлячим Архієреєм Миколаєм (Сімкайлом) та протосинкелом о. мітратом Василем Мельничуком. Понад двісті священиків єпархії впродовж двох днів прославляли народженого Ісуса Христа спільною колядою, обмінювалися взаємними привітаннями та ділилися душпастирськими справами.

Кожен священик мав можливість привітати Правлячого Архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Миколая, а в його особі також Блаженнішого Любомира, Святішого Отця Бенедикта із Різдвяним торжеством, оскільки завершується святкування цього особливого празника.

Слова привітань і побажань для єпарха від імені священиків промовив о. мітрат Валерій Сиротюк, вікарій Буковинський. «Владико бажаємо вам радості, миру в душі, здоров’я і, як говорять на Буковині і на Коломийщині, дай вам Бог другого року діждати», – сказав о. Валерій.

Владика Миколай запевнив священнослужителів у своїх молитвах і висловив співпереживання за кожного із них. “Ви всі маєте дар Божий – бути Христовими священиками, більше вам дати вже ніхто не може. Закликаю вас молитися за мир і добробут у державі, оскільки у суспільстві відчувається напруга, що спричинена різними тенденціями. Це відчуваємо і в Церкві, але місія Церкви ніколи не була легкою і цього нас навчає Христос, і наша історія. Різдво Спасителя є радісним празником, але обставини народження Ісуса в убогій стаєнці та втікання від переслідування, не можна назвати простими. Це має нас гартувати у духовній рівновазі і зрештою у побудові української держави», – сказав єпископ.

Також від імені духовенства владику Миколая привітав о. мітрат Григорій Юрах, декан Печеніжинський. «Ми священики Коломийсько-Чернівецької єпархії складаємо щиру подяку за вашу Архієрейську молитву за нас. Усвідомлюємо відповідальність за своє служіння перед Богом, перед Церквою і перед вашим Архіпастирським проводом. Дякуємо за вашу духовну батьківську любов до нас», – висловив о. Григорій.

Архієрей закликав духовенство єпархії не боятися матеріальної кризи, але більше остерігатися духовної кризи, наслідки якої можуть спричинити далеко масштабніші труднощі. Єпарх акцентував увагу на душпастирську опіку дітей і молоді, які є майбутнім парохій і Церкви. «Необхідно щоб кожна людина на парохії відчула турботу про себе від священика, – зазначив владика Миколай. – Але перш за все хочу подякувати вам за нелегку, проте конечну душпастирську працю, і уділяю Архієрейське благословення».

Ще єпарх закликав до гідного виконання священичих обов’язків, «адже духовні особи несуть величезну відповідальність за своє служіння перед Богом».

Автор: о. В.Перцович, прес-секретар Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ

Share