Релігія

Христос Хрещається! У річці Йордані!

19 січня, ми відзначаємо свято Богоявлення Господнє. Йордан або Водохреща, як його називають в народі, є третім найбільшим святом, яке завершує цикл Різдвяних свят. З цим святом пов’язане Хрещення Ісуса Христа в річці Йордан. Коли Христос вийшов на беріг, з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином і на Нього зійшов Святий Дух в образі голуба. В усіх храмах Надвірної була відслужена святкова Божественна Літургія, після якої представники різних конфесій міста освятили воду, яка має силу очищувати та зцілювати душу і тіло. Свячена вода зберігається цілий рік і своїми цілющими властивостями лікує тілесні та духовні хвороби.

Детальніше...

Христос Хрещається! В ріці Йордан!

19 січня, ми відзначаємо свято Богоявлення Господнє. Йордан або Водохреща, як його називають в народі, є третім найбільшим святом, яке завершує цикл Різдвяних свят. Це свято знаменує величну подію, коли Ісус Христос прийшов до святого Предтечі і Хрестителя Івана на річку Йордан й охрестився. Коли Христос вийшов на беріг, з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином і на Нього зійшов Святий Дух в образі голуба.

Детальніше...

До Києва приїхав представник Константинополя, який має очолити Об’єднавчий собор

До Києва прибув митрополит Галльський Еммануїл (православний митрополит Франції, підпорядкований Вселенському патріархату), який, за попередніми даними, очолить проведення Об’єднавчого собору щодо утворення єдиної помісної Української православної церкви та обрання її предстоятеля. Про це кореспонденту УНН повідомило інформоване джерело.

"Митрополит Гальський Еммануїл прибув до Києва. Наразі обговорюються тонкощі проведення Собору, який, очікується, він очолить", - повідомив співрозмовник агентства.

Детальніше...

На Прикарпатті Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет разом з прочанами помолився за мир та створення Єдиної Помісної Православної Української Церкви

У день Різдва Хрестителя Господнього Іоана Предтечі та вшанування пам’яті блаженних отців Іова і Феодосія Манявських, на Прикарпатті відбулася Всеукраїнська патріарша проща до Хресто-Воздвиженського Манявського чоловічого монастиря. Святкову Літургію під час прощі очолив Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Учасниками Богослужіння стали голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук з дружиною Людмилою та донькою Валентиною, голова обласної ради Олександр Сич, Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, кілька тисяч вірян, священнослужителів з нашого краю та з-за меж Івано-Франківської області.

Детальніше...

Різдвяні традиції гуцулів

 У Святий вечір за віруваннями гуцулів приходять душі померлих. Якщо навіть вони приходять додому, то не дивно, що додому поверталися і сходилися усі, хто був десь поза домом, на праці й заробітках, “аби у своїй хаті спожити Тайну вечерю”. Господині кілька днів перед Різдвом до нього готувалися, готували страви, прибирали і прикрашали хату. Господарі мили худобу і рубали на свята дрова, щоб потім не рубати (6 січня), бо інакше “птаха буде рубати кукурудзу”.

Детальніше...

Програма XXІІ Міжнародної прощі Вервиці за мир і єдність Церкви, а також з нагоди 400-ліття Василіянського Чину

Цариця Покуття запрошує всіх у Погоню

 Програма XXІІ Міжнародної прощі Вервиці за мир і єдність Церкви, а також з нагоди 400-ліття Василіянського Чину

 30 вересня-1 жовтня 2017 року Божого в Монастирі Успіння Матері Божої

(с. Погоня Тисменицького деканату Івано-Франківської Архієпархії)

 Субота, 30 вересня

13.30 - Реєстрація учасників прощі

14.30 - Молебень до Матері Божої

Детальніше...

Святкова академія у Гаврилівці до 125-ліття від Дня народження Патріарха Йосифа Сліпого

 На свято Стрітення Господнє у с. Гаврилівка відбулася святкова академія та розколяда до 125 річниці  з Дня Народження Патріарха Йосифа Сліпого (1892-1984). В ній взяли участь школярі, молодь та церковний хор, церковні спільноти. Захід відбувся у бібліотеці села на запрошення бібліотекарки Мельник Марії Василівни. Отець Роман Григораш розпочав академію з молитви, студент Коломийського катехитично-дяківського коледжу Віктор Шабадас  представив життєпис Патріарха Йосифа. Священик розвинув тематику ув’язнення Глави УГКЦ, звільнення з тюрем та діяльності у діаспорі.  Пані Марія Мельник узагальнила вклад патріарха у збереження та розвиток УГКЦ за часів патріарха Сліпого. Молодь активно взяла участь у діалозі. Закінчили академію спільною колядою «Бог Предвічний!»

Подаємо скорочений життєпис владики-ісповідника:

Патріарх Йосиф (Сліпий-Коберницький-Дичковський) народився 17 лютого 1892 року в заможній християнській родині Івана Коберницького-Сліпого та Анастасії Дичковської в селі Заздрість Тернопільської  області. 

Детальніше...

В Надвірній відбувся фестиваль християнської пісні “Вдячні Господу за пісню”

В неділю, 18 вересня, Надвірна приймала учасників та гостей фестивалю християнської пісні “Вдячні Господу за пісню”. Музичний конкурс організувала Коломийсько-Чернівецька Єпархія Української Греко-Католицької Церкви за сприянням Надвірнянських міської та районної рад.

З благословення Правлячого Архієрея Коломийсько-Чернівецької Єпархії Василя Івасюка пісенне свято розпочав Вікарій Буковинський Митрофорний Протоієрей Валерій  Сиротюк зі спільної молитви. Отець Валерій зазначив, що такий фестиваль проходить вперше, але висловив надію, що він стане традиційним і щороку даватиме змогу возвеличувати та вшановувати християнською піснею нашого Небесного Отця.

Детальніше...

Любомир Гузар про дітей та мудру батьківську любов

Кілька тижнів тому був опублікований мій матеріал на тему «Відповідальність перед дітьми та молоддю». Головною думкою його було те, що дитина від перших днів свого існування потребує любові батьків: так вона зможе належно розвиватися і закласти тривку основу для всього свого життя. Тому основне завдання батьків – створити належну атмосферу любові, пише Архієпископ Любомир Гузар у своєму блозі на УП.

До батьків, які несуть властивий тягар відповідальності за розвиток нащадків, з роками долучаються педагоги різних рівнів – від садочка і до вищих навчальних закладів. Крім вчителів, важливий вплив на той розвиток мають душпастирі, а навіть усе суспільство, особливо коли йдеться про формування майбутнього зрілого громадянина.

Схоже на те, що досить багато людей переглядало цю колонку. Хоча було обмаль письмових коментарів, натомість до мене дійшло багато усних зауваг на цю тему.

Детальніше...

Пасха – двотисячоліття традиція

Великдень, свято Христового Воскресіння, – одне з найбільших християнських свят. Це найсвітліше та найурочистіше свято, яке впродовж уже двох тисячоліть приходить щовесни і дарує християнам духовне просвітління, прагнення до змін, оновлення.  

Свято має ще одну назву «Пасха»,  яка пов’язана з дохристиянським періодом, який описаний у Старому Завіті. Це слово в перекладі з єврейської означає «визволення». Євреї, святкуючи старозавітну Пасху, згадували про визволення своїх предків від єгипетського рабства. Християни ж, згадуючи Воскресіння Господа, радіють визволенню через Христа усього людства від рабства диявола. 

Детальніше...