Куди заведе Яремчанську ОТГ новий міський керманич ?

 

В переважній більшості  ОТГ на Прикарпатті перші установчі сесії  станом на 10  грудня  2020 року  відбулися. Новообрані ради обрали керівні органи та утворили постійні депутатські комісії і розпочали роботу  над підготовкою найголовнішого фінансового документу – бюджету  2021.  Але, нажаль, така продуктивність роботи не притаманна яремчанському органу місцевого самоврядування. В Яремчі все, як завжди, повільно без належного інформування громади. На офіційному сайті Яремчанської міської ради  спочатку з’явилося коротке повідомлення про те , що 3  грудня  2020 року о 10.00 годині  в приміщенні будинку культури міста Яремче  відбудеться  перша  сесія міської ради  восьмого скликання.

Пізніше в ЗМІ появилась інформація про те, що пізно ввечері другого грудня Яремчанська міська територіальна виборча комісія внесла зміни в свою постанову № 66, якою раніше призначила проведення Першої сесії восьмого демократичного скликання на третє грудня. Згідно нової постанови, сесію було призначено на десяте грудня. “Внести зміни до постанови № 66 Яремчанської виборчої комісії в частині проведення Першої сесії міської ради, а саме перенести Першу сесію 8-го демократичного скликання з 03 грудня на 10 грудня 2020 року на 10.00 год”, – повідомлялось  в оприлюдненому документі. Причина перенесення – виявлення у членів комісії ТВК  позитивного результату на COVID-19.

Згідно цього рішення 10 грудня о 10.00 годині  в приміщенні будинку культури міста Яремче  розпочала свою роботу   перша  сесія Яремчанської міської ради  восьмого скликання.  Під час засідання сесії  новообраний  міський голова Андрій Мироняк та депутати склали присягу .  Новообрану   раду Яремчанської міської ОТГ  представляють 26 депутатів від дев’яти політичних партій. Також за доволі непрозорою процедурою було обрано секретаря ради.  Слід зауважити , що перша сесія відбулась на низькому організаційному рівні та з великою кількістю процесуальних  порушень.

Про свої сподівання та враження про роботу першої сесії 8-го демократичного скликання Яремчанської міської ради розповіли журналістам газети «Життя Прикарпаття » депутати новообраної міської ради Євген Настенко та Олександр Гуменюк.

Депутат Яремчанської міської ради 8-го демократичного скликання –  Євген Настенко : « За підсумками першого засідання  сесії Яремчанської міської ради 8-го демократичного скликання, можу сказати, що  інтереси громади слід поставити на перше місце, а особисті корисливі меркантильні інтереси не мають права домінувати над інтересами  нашої об’єднаної громади. Не слід повторювати помилки допущені попереднім складом Яремчанської міської ради 7-го демократичного скликання, які зрештою призвели до розділу колись самодостатньої Яремчанської громади на три окремі. Протистояння і скандали, які супроводжували роботу попередньої ради повинні слугувати запобіжником, щоб не звести очікування Яремчанської громади нанівець. Треба сідати і домовлятися, відкинувши увесь деструктив, який пропонують різного роду інтриганти, для яких робота для нашої громади заключається в задоволенні своїх особистих інтересів. Вірю, що здоровий глузд переможе і негативні намагання перетворити Яремчанську міську раду у неспроможний орган місцевого самоврядування і не призведе до визнання нашої громади неспроможною і не самодостатньою».

Депутат Яремчанської міської ради 8-го демократичного скликання –  Олнксандр Гуменюк : « Для мене місцеве самоврядування є невід’ємною складовою демократичного державного устрою. Місцева рада – це інститут реалізації права громадян, що проживають на певній території і становлять місцеву громаду, самостійно, а також через своїх представників вирішувати всі питання місцевого значення , а це – питання функціонування закладів освіти, охорони здоров’я, торгівлі, харчування, транспорту, дорожнього руху, громадської безпеки, розпорядження майном громади, реалізація інвестиційних проектів та багато інших питань пов’язаних із забезпеченням гармонійного розвитку громади. Як бачимо з результатів виборів до Яремчанської міської ради ОТГ її формували  депутати  представники  9-ти політичних партій , але всіх нас повинні об’єднати спільні інтереси громади. Всі депутати нинішньої Яремчанської міської ради обрані громадянами безпосередньо, і від них очікують діяльності на благо усієї громади, щоденної активної праці, втілення системності і комплексності у вирішенні нагальних спільних завдань. Від депутатів люди сподіваються допомоги правової і моральної, адже це ті обранці, на яких законом і людським вибором покладено організовувати і забезпечувати поступ у підвищенні якості життя усіх і кожного. Проте знайомою є ситуація, коли депутати не проявляють достатньо ініціативи, недостатньо організовані, ставлять свої особисті інтереси вище суспільних в результаті чого реальна влада переміщується в бік чиновників ради, часто під одноосібним керівництвом голови. За таких умов виникає загроза стабільному функціонуванню і розвитку громади. Маю великі сподівання, що новообрані депутати  оберуть шлях консолідації , а це –  стабільний розвиток нашої Яремчанської громади».

 Підготував

Всеволод Киілевський,  

 член Львівської обласної організації НСЖУ

Газета «Життя Прикарпаття»

Share