Голова Надвірнянської РДА Володимир Пасько : «За рік роботи у Надвірнянській районній державній адміністрації вивчив всю проблематику Надвірнянського району і знаю, де треба акцентувати увагу і над чим працювати»

   

Майже рік минув з часу призначення на посаду голови Надвірнянської районної державної адміністрації Володимира Паська. В ексклюзивному інтерв’ю газеті «Життя Прикарпаття»У програмі " очільник виконавчої гілки влади у Надвірнянському районі голова Володимир Пасько розповів про: своє рішення майже рік тому очолити Надвірнянську РДА, процеси децентралізації , стан медицини в районі, взаємодію всіх гілок влади у протидії епідемії СOVID 19, перспективні напрямки розвитку Надвірнянського району,  будівництво школи в с. Чорний Потік та про прийняте рішення балотуватися в депутати до Івано-Франківської обласної ради від Надвірнянщини .

Володимире Ярославовичу, чому Ви, успішний прикарпатський представник бізнесу у сфері кооперації, вирішили стати головою Надвірнянської  районної  державноїадміністрації?  

-         До призначення мене на посаду голови Надвірнянської РДА, я працював у галузі кооперації. Я обіймав посаду голови Надвірнянського районного споживчого товариства. Кооперація є теж видом бізнесу, який має свою специфіку. Поштовхом перейти працювати головою Надвірнянської РДА , для мене стали результати голосування виборців навесні 2019 року, коли народ переконливою більшістю голосів обрав нового Президента України Володимира Зеленського. Люди хотіли якісних змін, тому зробили такий вибір. Я теж хотів і хочу конструктивних змін у нашій державі, тому долучився до цих демократичних процесів і прийняв пропозицію очолити Надвірнянську  районну  державну адміністраціїю. Я усвідомив, щоб щось змінити у державі – треба відкинути свої особисті політичні інтереси і долучитися до змін,  яких прагне народ.

 

 Розкажіть про враження від Надвірнянського  району? Чи вважаєте його перспективним?

-         Надвірнянський район є одним з найперспективніших в Івано-Франківській області, адже у ньому, взаємодоповнюючи, функціонують декілька господарсько-економічних напрямків, а це – туризм, промисловість, сфера обслуговування, яка включає в себе малий і середній бізнес.  Одним з важливих  факторів  забезпечення стабільного функціонування та розвитку згаданих мною напрямків є будівництво і відновлення автошляхів. Саме нові та відновлені транспортні артерії нашого району можуть привабити інвесторів, та зокрема, збільшити туристичний потік в наш регіон, а це – кошти, які дадуть поштовх як розвитку туристичного бізнесу , так і для всіх економічних сфер Надвірнянського району. На моє переконання розвиток та зростання добробуту наших краян можливе тільки за умови збалансованого та взаємодоповнюючого чинника функціонування всіх економічно-господарських галузей, які здійснюють свою діяльність на території нашого району. Варто памятати, що Надвірнянський район має надзвичайно потужній промисловий потенціал, який за правильного підходу може дати суттєвий економічний розвиток для нашого краю.

Щодо Вашого запитання, про мої враження від Надвірнянщини, відповім так: я вже понад шість років працюю у Надвірні та районі, і враження тільки позитивні. З Надвірнянщиною мене поєднюють тільки добрі думки та велике бажання працювати для добробуту чудового прикарпатського краю.

 

   Яким є головний напрямок у Вашій роботі та з якими викликами і проблемами Вам довелося зустрітись на посаді голови Надвірнянської райдержадміністрації?

-         Основним напрямком у моїй роботі було і є долучитись до процесів децентралізації, тобто передачі повноважень місцевим громадам. Мені випала можливість бути свідком створення Пасічнянської ОТГ і допомогти сформувати досвідчену та кваліфіковану команду фахівців для новоутвореної громади. Не секрет, що в державних адміністраціях по всій країні відбувається оптимізація кадрів. Люди, які працювали в державних адміністраціях, мають чималий досвід в управлінській сфері і, власне, вони, перейшовши працювати в новоутворені ОТГ, своїми знаннями і фаховим досвідом сформували виконавчі структури в новоутворених громадах. Такий приклад можемо бачити в Пасічнянській ОТГ, де ряд фахівців з Надвірнянської РДА перейшли працювати до новоутвореної громади.

Щодо викликів та проблем, то за час роботи на посаді голови Надвірнянської районної державної адміністрації зустрічаюся з проблемами та викликами часу, але завдяки співпраці з колегами-професіоналами щоденно відкриваю для себе новий потенціал для розвитку району за різними векторами, здобуваю новий досвід і щиро вдячний мешканцям Надвірнянщини за довіру. На мою думку успішна держава залежить від успішної громади, успішних громадян, єдності і сили волі. Проаналізувавши успіхи і досягнення інших держав, всесвітньовідомих компаній, громадських ініціатив, можна відзначити, що за кожною історією завжди стояла людина, команда, яка мала: мету розвинути і збагатити своє село, місто, регіон, країну, незважаючи на страхи, ризики, позитивне ставлення навіть у моменти найважчих потрясінь, вміння адаптуватися та пристосуватися до складних умов та здатність вести команду за собою. А також відкритість, відповідальність, постійна комунікація з громадою ось на що треба опиратися на шляху до успіху.

 СOVID19 – захворювання століття. Як Надвірнянщина  протидіяла і протидіє цій пандемії ?

 

-         Багато скептиків стверджують, що місцеве самоврядування самостійно справлялося з епідемією ковіду, проте це твердження є не зовсім коректне. Надвірнянщина у протистоянні з коронавірусною інфекцією показала згуртованість, і коли наш район стикнувся з цією бідою, всі продемонстрували взаємодопомогу. Всі об’єднались: і органи місцевого самоврядування, органи державної влади, і великі промислові підприємства, і представники малого і середнього бізнесів, і волонтери, і представники діаспори. Завдяки такій згуртованості вдалося значною мірою запобігти поширенню епідемії на Надвірнянщині. Варто врахувати, що напочатку епідемії у наш регіон з-за кордону повернулось багато краян - і цей фактор теж відіграв ускладнюючу роль в епідеміологічній ситуації. Але завдяки співпраці ми змогли втримати ситуацію під контролем, хоча наш район був одним з перших, де були виявлені випадки захворювання на COVID – 19. Слід віддати належне медикам нашої центральної лікарні, які взяли удар епідемії ковіду на себе і справились з доволі складною ситуацією, викликаною поширенням захворюваності в Надвірнянському районі.

 КНП «Надвірнянська цнтральна районналікарня» стала опорним закладом охорониздоров’я. Прокоментуйтерозвитокмедициниурайоні.

 

-         КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» стала опорною в госпітальному окрузі. Зараз пакет медичних послуг, які надає наша лікарня, охоплює 22 найменування. На даний час у нас повністю відсутня заборгованість по оплаті праці медичним працівникам. Медичний персонал у достатній кількості забезпечений фахівцями і за останні півроку кількість обладнання суттєво збільшили в порівнянні з останніми десятиліттями. Тому ми з впевненістю можемо дивитися у завтрашній день, адже маємо добре укомплектований колектив медичних працівників та достатньо непогану матеріально-технічну базу. Зараз реалізуємо проект з модернізації та реконструкції приймального відділення екстреної медичної допомоги. На даний час є переможець тендеру з проведення вищезгаданих мною робіт. Так, що до Нового 2021 року будемо мати приймальне відділення, яке відповідатиме європейським стандартам. Надалі продовжимо працювати над оновленням медичного обладнання. Для якісного оновлення  матеріально-технічної бази потрібно чималі кошти, тому окрім бюджетних ресурсів Надвірнянського району, будемо звертатись до керівництва області та держави щодо залучення додаткових коштів з обласного та державного бюджетів. Також сподіваємось, що до вирішення цієї проблеми долучаться і меценати.

 Ще однепитання, яке цікавить наших жителів: чи Ви балотуєтесь на  місцевих виборах у депутати чи на інші посади в органи місцевого самоврядування ?

 

- За рік роботи у Надвірнянській районній державній адміністрації ідеально вивчив всю проблематику Надвірнянського району. Я бачу напрямки, де слід сконцентрувати найбільшу увагу для вирішення тих проблем, які мають найбільший запит суспільства. Місцеве самоврядування не завжди може вирішити проблеми самостійно і в багатьох випадках  потрібна підтримка інших гілок влади. Тому коли буде розуміння та консолідовані дії зі сторони депутатів обласної ради, можна буде залучати додаткові кошти для реалізації програм, які вкрай потрібні для вирішення проблем місцевого рівня в об’єднаних територіальних громадах та районах. А проблем, повірте, вистачає. Сьогодні на вулиці 21 століття, а у нас є населені пункти, в яких діти по пять кілометрів ходять до школи пішки, є навчальні заклади, споруджені більше ста років тому і умови там для організації навчального процесу не витримують критики. Мова наразі йде про школу в селі Чорний Потік Надвірнянського району. Нова школа будується вже декілька років, але великого прогресу донедавна не було видно.  Зараз для завершення цього довгобуду залучена бригада будівельників, які там постійно працюють та додатково виділено 10 млн. гривень. Ще 27 млн. потрібно залучити, щоб завершити будівництво цього об’єкту. Також треба провести благоустрій прилеглих територій та побудувати дорогу. Вважаю, що спільними зусиллями депутатів різних рівнів можна буде досягнути бажаного результату. Власне, щоб вирішувати проблеми, які мають місце на місцевому рівні та своєчасно реагувати на нагальні потреби мешканців нашого краю, я прийняв рішення балотуватися в депутати до Івано-Франківської обласної ради від Надвірнянщини. Будучи депутатом обласної ради, намагатимусь зробити все можливе для розвитку нашого району в різних сферах, а в першу чергу, щоб наша медицина і освіта відповідали вимогам часу та потребам людей.

  І на завершення нашої розмови, яка відбувається на передодні відзначення свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України, 78-ї річниці утворення УПА та Дня Українського козацтва , тож  з якими словами з цієї нагоди Вам хочеться звернутись до Надвірнянської громади.

 - Хочу передати  щирі вітання з Днем захисника України! Днем Українського козацтва! Днем створення Української Повстанської Армії та зі святом  Покрови Пресвятої Богородиці!

Споконвіків наш народ звертався до Пресвятої Богородиці за заступництвом, особливо у важкі історичні часи, коли була загроза іноземного поневолення. Невипадково українські козаки, а згодом і воїни УПА вважали Божу Матір своєю Небесною Покровителькою. Вочевидь цей день для вшанування нинішніх захисників України обраний не випадково. Козацька слава є нашою спільною національною гордістю й історичним спадком, який не дозволяє нам відступати, а надихає йти вперед до перемоги.

День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, 78-ма річниця створення УПА та День Захисника України, який об’єднує їх. Прагнення кожного з нас втілились в суті цього дня – боротьба за власну долю у своїй державі під милістю Божого захисту.

Тисячолітній шлях державності України пронизаний жертовністю її захисників та заступництвом Богоматері. Мету українського козацтва, явища унікального та неповторного в історії людства, утвердити вільну та сильну державу, продовжили вояки УПА та донині виборюють в російсько-українській війні мужні воїни сучасності. Вірою та боротьбою скріплено українські землі, кров’ю та потом об’єднано нас в одну родину.

Щиро вітаю захисників України зі святом! Нехай і надалі оберігає вас та нашу землю Святий Покров Богородиці.

Слава Україні!       Героям слава!

 

- Дякую за розмову та привітання з нагоди  свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України, 78-ї річниці утворення УПА та Дня Українського козацтва.

Спілкувався Всеволод Кисілевський,

член Львівської обласної організації НСЖУ

 

Share