Ю.Бабій: Реформи повинні проводитися в інтересах людей а не бути експериментами мінфіну

     Ю.Бабій: Реформи повинні проводитися в інтересах людей а не бути експериментами мінфіну

Нещодавно, Кабінет міністрів України прийняв постанову "Про реорганізацію територіальних органів ДФС" згідно до якої до 1 травня 2017 року 25 регіональних митниць та дві спеціалізовані (Енергетична та Міжрегіональна) мають бути ліквідовані, як юридичні особи. Натомість запропоновано створити одну міжрегіональну митницю в Києві з структурними підрозділами (представництвами) по регіонах.

Таким чином Міністерство фінансів вирішило покращити керованість митними процесами, зменшити незаконний вплив на них та зробити митницю жорстко централізованим органом державної влади, а митні процеси, які не завжди обумовлені метою розвитку держави, сконцентрованими в одних руках.

 

За словами народного депутата України від Івано-Франківщини Ю.Бабія, таке рішення є сумнівним, оскільки приймалося поспіхом без залучення профільного Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради України, зацікавлених суб'єктів, не узгоджується з діючим митним законодавством та призведе до повного правового хаосу. Насамперед воно позначиться на інтересах суб'єктів підприємницької діяльності, працівниках митниці, потягне значні витрати з держбюджету, негативно вплине на надходження до бюджету. За таких обставин невизначена також і доля митного експерименту щодо будівництва доріг.

Ніхто не заперечує потребу змін на митниці та й у реформуванні Державної фіскальної служби України загалом. Однак в такий спосіб реформи не проводяться. Насамперед слід створити гарантії виконання ними своїх повноважень у вигляді належного соцпакету, матеріально-технічного забезпечення, яке на сьогоднішній день не відповідає виконанню завдань поставлених перед ними. Не є таємницею те, що за більш ніж 25 років функціонування української держави й до нині митники носять форму взірця радянських часів. Це при тому, що вони представляють державні органи влади України, створюють перше враження про нашу державу в іноземних громадян. Тільки вирішення таких питань вказуватиме на подальші раціональні кроки в організації цих органів влади.

Реформування має бути виважене, фахово обгрунтоване, з обов'язковим залученням народних депутатів України, опрацьоване профільним Комітетом з питань податкової та митної політики Верховної Ради України, з урахуванням специфіки роботи кожного митного посту, раціональним взаємоузгодженим правовим підгрунтям, повинно узгоджуватися з проведенням і інших реформ у державі, бути орієнтоване на людей, сильну громаду, розвиток держави. Тільки в такому випадку можна отримати відповідь на питання для кого і в інтересах кого ця реформа проводиться.

Прес-служба

Народного депутата України

Юрія Бабія

Share