Ю.Бабій: Зменшення податкового навантаження покращує інвестиційний клімат на Прикарпатті

Ю.Бабій: Зменшення податкового навантаження покращує інвестиційний клімат на Прикарпатті

Наприкінці минулого року Верховною Радою України було ухвалено рішення щодо скасування акцизу на скраплений газ і деякі види дизпалива в якості сировини для виробництва етилену. Тож на законодавчому рівні створено сприятливі умови для інвестиційної привабливості ТОВ "Карпатнафтохім", що знаходиться у м. Калуші, Івано-Франківської області, яке є єдиним виробником етилену в Україні.

Покращення інвестиційного клімату в нафтохімічній галузі та області загалом, сприятиме відновленню діяльності цього підприємства, яке було зупинено ще у вересні 2012 року через несприятливу ситуацію на ринку нафтохімічної продукції, що призвело до втрат надходжень у бюджет міста та області. Нещодавно ТОВ "Карпатнафтохім" отримав нових власників та в найближчому періоді запустить виробництво.

 

За словами Юрія Бабія, таке рішення є знаковим для Івано-Франківщини, оскільки сприяло залученню 25,0 млн. дол. США прямих інвестицій, вкладених в економіку області. Звільнення від акцизу здешевлює сировину для виробництва ТОВ "Карпатнафтохім", яке є без перебільшення бюджетоформуючим підприємством області. Підприємство приречене на успіх, адже при 100%-ному базовому завантаженні завод щорічно зможе виробляти до 250 000 тон етилену, 280 000 тон полівінілхлориду, до 200 000 тон каустичної соди, 100 000 тон поліетилену та іншої продукції. Це означає значне збільшення надходжень до бюджету, створення нових робочих місць, нові перспективи розвитку місцевих громад, додаткові кошти для вирішення проблемних питань в соціальній, інфраструктурній, комунальній сферах.

Варто відмітити, що створення законодавчого підгрунтя давалося нелегко. Однак завдяки кропіткій, злагодженій роботі профільного Комітету з питань податкової та митної політики, Прикарпаття набуло інвестиційної привабливості, що позитивно відобразиться на нафтохімічній галузі та всій економіці України. А загалом, це показник цілеспрямованості, єдності в роботі команди, небайдужості депутатів до проблем рідного краю та життя місцевого населення.

 

Прес-служба

Народного депутата України

Юрія Бабія

 

Share