5 років співпраці між містами-побратимами Надвірної та Крнов

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

imag1099

              4 листопада до м.Надвірна завітала делегація з міста-побратима Крнов (Чеська Республіка) на чолі із віце-старостою Міхалем Брунцліком. Під час відвідин чеських гостей міста-побратими відзначали 5-літній ювілей співпраці. 27 жовтня 2011 року між міською владою Крнова і Надвірнянським районом та м.Надвірна було укладено договір, який підписали міський голова Крнова Альона Крушинова, міський голова м.Надвірна Зіновій Андрійович, голова Надвірнянської районної ради Василь Попович та заступник голови Надвірнянської РДА Степан Іроденко. Договір передбачає співробітництво у галузях комунального господарства, житлового будівництва, збереження та реставрації пам’ятників старовини, охорону навколишнього середовища, а також питань освіти, економіки, охорони здоров’я, соціальної допомоги, громадської безпеки, культури, спорту, туризму й управління.

 

Щороку делегації міст приїжджають з офіційними візитами один до одного з метою обміну досвідом у різних галузях життєдіяльності. Зокрема, це відвідання закладів та об`єктів соціальної, житлово-комунальної, туристичної, спортивної та природоохоронної сфер тощо.

5 листопада в приміщенні Центру студентської творчості та дозвілля Надвірнянського коледжу НТУ відбулась офіційна зустріч представників міст-побратимів, під час якої підвели підсумки 5-літньої співпраці. На зустрічі були присутні представники чеської делегації, керівники районної та міської влад, депутати районної та міської рад, директор Надвірнянського коледжу НТУ, керівники відділів Надвірнянської РДА, ЗМІ та представники громадських організацій. Заходи розпочались із урочистого виконання Державного Гімну України та Чеської Республіки. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять загиблих за незалежність України.

 Міський голова Зіновій Андрійович під час свого виступу коротко зупинився на найважливіших віхах історії співпраці між українським та чеським містами. Висловив щирі слова вдячності делегатам з м.Крнов за підтримку і допомогу, особливо під час подій Революції Гідності та  під час неоголошеної російсько-української війни на Сході України. Зокрема зачитав лист мера м.Крнов Альони Крушинової 2013 року, в якому йдеться про повну підтримку українського народу у демократичному прагненні приєднатись до європейської спільноти.  Віце-староста м.Крнов Міхал Брунцлік в свою чергу також подякував за теплий прийом та висловив надію на подальше ефективне та плідне співробітництво в усіх галузях життєдіяльності наших міст. Також побажав  миру та спокою на нашій українській землі.

Міський голова Зіновій Андрійович, голова Надвірнянської районної ради Іван Гурмак та перший заступник голови Надвірнянської РДА Іван Тодорук вручили подяку м.Крнов за багаторічну плідну співпрацю, допомогу та організацію двохсторонніх проектів, реалізацію міжнародних програм, та  з нагоди 5-ї річниці співпраці Надвірнянського району, м.Надвірна та м.Крнов. Іменними подяками нагороджено Альону Крушинову, Ренату Рамазанову, Яну Коулкову-Петрову, Яна Кркошку, Міхала Брунцліка, Ігоря Козелека, Томаша Коларика, Моніку Дудову та Йозефа Тобіашека. Під час урочистих заходів також звучали музичні вітання від студентів Надвірнянського коледжу.

5 листопада делегати з м.Крнов взяли участь у відкритті соціальної їдальні в м.Надвірна, зініційоване благодійним фондом «Карітас-Надвірна». Чеські гості з цієї нагоди привезли багато подарунків та гуманітарної допомоги. Під час відвідин Надвірнянщини представники делегації з м.Крнов побували також в музеї нафтопромислів Галичини, краєзнавчому музеї селища Делятин. Також відвідали районну центральну лікарню, де мали змогу ознайомитись з особливостями функціонування медичної та соціальної сфери життєдіяльності нашого району та міста.

Результатами відвідин м.Надвірна чеської делегації стали підведення підсумків 5-річної співпраці між містами-побратимами та складання перспективного плану співробітництва на найближчі роки.

Share