A. Гриценко: На переговорах "нормандської четвірки" у Берліні домінувало питання Сирії

A. Гриценко: На переговорах
Зустріч лідерів «нормандської четвірки» взагалі не мала жодного сенсу. Насправді і Меркель, і Олланда цікавила друга частина зустрічі, присвячена питанню Сирії.

Про це заявив лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко під час ефіру на телеканалі «112 Україна».

«Вчорашня зустріч не мала ніякого сенсу. Посиділи-посиділи і розійшлися. Домовилися, що будуть домовлятися далі. Тому що насправді друга частина зустрічі щодо Сирії була важливішою для Меркель, для Олланда і для Америки, яка незримо була там присутня. Тому Україні на ній відводилося тільки півтори години. Я думаю, що тільки завдяки твердій позиції Порошенка вдалося ту дискусію провести понад чотири години і все ж привернути увагу до України», - відзначив екс-міністр оборони.

 

Гриценко пояснив, чому питання Сирії більше турбує європейців, ніж ситуація в Україні: «Чому Європа приділяє більше уваги Сирії? Одна з ключових причин - звідти йде потік біженців до Європи. Інколи думаєш: а може нам не треба тримати свої кордони? Давайте їх відкриємо і хай йдуть біженці з Донбасу до самих Нідерландів. Може вони тоді відчують, зрозуміють, що це насправді серйозно, що понад мільйон людей вигнали з їхніх домівок і вони зараз не можуть знайти нормального, спокійного, мирного життя. І тому Україна відходить на другий чи на третій план».

Share