A. Гриценко: Субсидії перетворюють громадян на рабів

A. Гриценко: Субсидії перетворюють громадян на рабів

З часів Майдану українці стали втричі біднішими, понад 15 мільйонів людей отримують субсидії на послуги ЖКГ. Це насправді не громадяни, це - раби держави. І в цьому політика нашого уряду схожа з російською.

Про це заявив лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко в ефірі ТРК «Львів».

«Будемо об’єктивними, з часу Майдану гривня знецінилася понад в три рази. Це означає, що ми стали втричі біднішими. Причому маю підстави говорити, що це було зроблено абсолютно свідомо, через непрозоре рефінансування, через виведення коштів за кордон. З іншого боку, дуже непросте питання субсидій. Я вважаю, що так як воно вирішено, воно вирішено не на користь України. В чому проблема?

Ми воюємо з Росією, з країною, де Путін будує моноліт загального контролю людей, де всі є підконтрольними владі, а ще точніше ФСБ. І, на превеликий жаль, у нас відбуваються схожі процеси. Коли ще попередній прем’єр-міністр Яценюк хизувався тим, що 15 мільйонів українців отримують субсидії, а зараз ця цифра буде ще збільшуватись, він подавав це як успіх. Я вважаю, що це катастрофа. Я вважав би успіхом, якби сказали, що 15 мільйонів людей мають надійне і впевнене робоче місце, спроможність сплачувати податки, спроможність забезпечити собі гідне життя, дітям – навчання. А коли люди стоять з протягнутою рукою, коли збирають довідки і йдуть за субсидіями, то це насправді не громадяни, це – раби держави», - відзначив політик.

Гриценко переконаний, що кошти від субсидій потрапляють в кишені олігархів і не стимулюють енергозбереження: «Субсидії людина не отримує в свій бюджет, вони транзитом йдуть олігархам. Йдуть тим власникам компаній, які розподіляють енергію, тепло, газ. Виходить, що в виграші олігархи, які гарантовано отримують гроші з бюджету. А хто ж в бюджет дає гроші? Ці гроші дають ті, хто ще спроможний працювати. Тобто податками задушили тих, хто працює і створює робочі місця. Гірше того, це жодним чином не стимулює енергозбереження. А треба зробити, як в багатьох європейських країнах, наприклад в Чехії: якщо вже підвищили тарифи, дайте людям 300 євро на домогосподарство і скажіть, щоб використали ці гроші на утеплення будинку чи заміну системи опалення. Потім через три роки, коли підніметься економіка, люди вийдуть на самозабезпечення. А так - стимулюється споживацтво, стимулюються не громадяни, а раби, які залежать від держави, і уряд продовжує тим хизуватись. Тому – адресна допомога в грошовій формі, і людина розумна визначить, як їй скористатись цією допомогою».


Повернутися до переліку

Share