Гриценко про попередні показники бюджету МОУ на 2017 рік: Це оборонний бюджет в умовах миру

Гриценко про попередні показники бюджету МОУ на 2017 рік: Це оборонний бюджет в умовах миру

Армія та безпека коштують дуже дорого. Мінфін станом на зараз погоджується закласти в бюджет на забезпечення військ 53 мільярди гривень. Виходячи з цих параметрів фінансування, говорити, що ми зможемо гарантовано забезпечити боєздатність армії, немає жодних підстав. Це оборонний бюджет не в умовах війни, а в умовах миру.

Про це сказав лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко під час ефіру на телеканалі «112 Україна», коментуючи заяву прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана про наміри уряду цього тижня подати до ВР проект бюджету на 2017 рік.

 

За його словами, оборонний бюджет, що планується на 2017 рік не відповідає реаліям: «Я ознайомився попередньо з тими показниками, які закладаються в бюджет для Міноборони, і якщо коротко, скажу так: це оборонний бюджет не в умовах війни, а в умовах миру. Генеральний штаб, виходячи з нормативів забезпечення тих військ, які є, подав пропозицію виділення у 2017 році на армію 108 мільярдів гривень. Мінфін станом на зараз погоджується на 53 мільярди. З одного боку це багато, з іншого боку при нинішньому курсі долара, це менше двох мільярдів доларів. Армія та безпека коштують дуже дорого. Для порівняння, в армії США два мільярда доларів – це фінансування максимум трьох бригад. Виходячи з цих параметрів фінансування, які пропонує Мінфін, говорити, що ми зможемо гарантовано забезпечити боєздатність, немає жодних підстав».

Екс-міністр оборони наголосив на важливості прийняття державної програми розвитку армії на п’ять років, яка має бути затверджена згідно з чинними законодавством: «На превеликий жаль, президентом і урядом було порушено закон: вже третій рік президентства Порошенка немає затвердженої, як передбачає закон, Державної програми розвитку Збройних сил України на п’ять років. Це означає, що ні міністр оборони, ні начальник Генштабу, ні солдат, ні міністр економіки, освіти не знають як розвивати, як фінансувати армію. В умовах, коли немає такого документа, стратегію розвитку армії визначає міністр фінансів – скільки дасть, стільки і буде. Це принципово неправильно».

Share