ЮРІЙ БАБІЙ: З БЮДЖЕТОМ МОЖНА МИРИТИСЯ ТІЛЬКИ ЗА УМОВИ НОРМАЛЬНОЇ РОБОТИ КАЗНАЧЕЙСТВА

Вчора відбулося друге пленарне засідання 27 сесії Івано-Франківської обласної ради. Серед двох десятків питань порядку денного одним із найважливіших для області, в перспективі цілого року, було прийняття обласного бюджету.

 Зокрема, загальний ресурс обласного бюджету становитиме 3 мільярди 788 мільйонів гривень.

 За словами голови бюджетної комісії Івано-Франківської обласної ради Юрія Бабія, принциповим питанням бюджету на сьогодні є забезпечити збалансованість реальних надходжень обласного бюджету та фінансування видатків, які плануються на 2014 рік. Адже, маючи відповідні надходження, через проблеми з проплатою казначейських рахунків, люди не могли отримати кошти.

 

 "Тому, говорячи про дохідну частину обласного бюджету у 2014 році, вона зростає на 5,8 відсотків до минулого року. Обсяги субвенцій з державного бюджету зросли на 21,7 відсотка. Проте, якщо говорити про реальність цифр, то слід зауважити, що вже протягом декількох останніх років спостерігається загрозлива тенденція невиконання доходів обласного бюджету (2012 рік – мінус 8,4 млн. грн., 2013 рік – мінус 8,5 млн. грн.). Щодо видаткової частини бюджету, то її обсяг у 2014 році зростає на 11,3 відсотка. Це насамперед пов’язано із збільшенням розміру мінімальної заробітної плати у 2014 році, а також необхідністю виплати соціальних видатків відповідно до встановлених законодавством нормативів – це харчування, медикаменти, пенсії, стипендії та інші. Але попри це, в нинішніх умовах встановлений державою механізм управління бюджетними коштами ставить нас в такі умови, що нині мало що залежить від обсягів видатків, які закладаються в бюджеті. Набагато важливішим питанням є те, чи будуть ці видатки профінансовані?", - вважає депутат.

 На його думку, з бюджетом можна миритися тільки за умови нормальної роботи казначейства. Інформує "Фіртка"

Share