Іван Стратієнко: “Тепер Ленін має схилитися перед Шухевичем”

Загалом спокійні вихідні в Україні 7-8 грудня закінчилися справжнім галасом. У Києві на Бесарабці близько п’ятиста людей повалили пам’ятник Володимиру Леніну.

— Я саме йшов із верхньої частини Києва, від Оперного театру донизу бульваром Шевченка, коли почув крики і шум. Я спочатку і не зрозумів, що там — розповідає координатор делегації калушан на Євромайдані у Києві Іван Стратієнко.

 

Калушанин розповідає, що він довго не міг пробратися крізь щільні ряди. Коли підійшов ближче, то побачив, що пам’ятник Леніну повалили:

— Видно було, що люди готувалися заздалегідь. Привезли драбину, молотки, кувалди. Один комуніст кинувся обіймати пам’ятник, ліг на нього. Його відвели і, здається, викликали «швидку». Навколо стояв «Беркут» і міліціонери. Ніхто із них не втручався. Мені здалося, що вони тільки мали на меті, щоб їх не чіпали. Можливо, навіть отримали вказівку — не реагувати. Серед оточуючих я не бачив політичної символіки.

Іван Стратієнко був очевидцем повалення пам’ятника Леніну у Києві у неділю. Каже, що людей було багато, вони скандували «Революція!», «Революція!».

За словами Ігора Стратієнка, калушани на Євромайдані сприйняли повалення пам’ятника Леніну як данину історії.

— Ленін був уже дуже старенький, тому й упав, — каже Ігор Стратієнко. — Є ідея привезти шматок Леніна до Калуша. Що із ним маємо робити? Та покласти біля постаменту Роману Шухевичу. Нехай схилиться перед ним. 

Тим часом, у Калуші посилено охорону пам’ятника Романові Шухевичу. Про це ”Вікнам” повідомив Ігор Сметанський, член штабу Комітету опору диктатурі. Нагадаємо, пам’ятник Романові Шухевичу було споруджено за кошти калушан та жителів Калуського району.

Довідка
Пам’ятник Леніну на Бесарабці був встановлений тут після кінця ІІ Світової війни. Йому було 67 років.
Під час Другої світової війни на початку бульвару Шевченка німці спорудили ешафот. А в 1946 році тут встановили 10 -метровий пам’ятник Леніну. Через нього хотіли знести Бессарабський ринок навпроти - мовляв, не личить, щоб перед монументом вождю був базар.
Скульптура Леніна була заввишки 3,45 м. Монумент був зроблений із карельського кварциту, як і мавзолей у Москві. Автор пам’ятника - скульптор Сергій Меркуров. Був встановлений на циліндричному постаменті заввишки 6,8 м діаметром в 1,88 м з чорного полірованого лабрадориту на квадратному гранітному стилобаті.

 

Share