Сич розкритикував адмінреформу

Сьогодні під час прес-конференції голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич підвів підсумки засідання Ради регіонів при президентові України, яке відбулось 13 грудня.


«З глибокою натяжкою адміністративну реформу в Україні можна назвати реформою. Не має концепції, якщо говорити про скорочення, то воно має за мету скорочення видатків. Перший етап цієї реформи це укрупнення та скорочення міністерств, різноманітних органів влади. Багато скорочень у Кабміні, але якщо подивитись на бюджет, видатки на утримання Кабміну залишаються на тому самому рівні, який сенс скорочення? Якщо подивитись на видатки адміністрації президента, то вони значно збільшуються. Видатки Верховної ради зменшуються. Як політолог можу сказати, що триває посилення виконавчої гілки влади, це класична ознака авторитаризму», – сказав Олександр Сич.

Олександр Сич та інші керівники облрад від ВО "Свобода" також виступають за те, щоб на місцях припинити діяльність обласних та районних адміністрацій, а створити виконавчі комітети відповідних рад. Таким чином цетральні органи влади втратять значну частину впливу на владу на місцях, натомість максимальний вплив на виконавчу владу в регіонах матимуть місцеві ради.

У засідання Ради регіонів при президентові України брали участь три голови облрад від ВО «Свобода» - Олександр Сич (Івано-Франківськ), Олег Панькевич (Львів) та Олексій Кайда (Тернопіль). За словами Сича, інші обласні ради в Україні очолюють: 22 облради - представники Партії регіонів, ще дві Волинська та Закарпатська облради – ставленики Народної партії Литвина та Єдиного центру відповідно.

http://firtka.if.ua/

Share