Роман Чернега: «Часто-густо суди стають несправедливим і каральним інструментом в руках влади»

Народний депутат Роман Чернега, член комітету Верховної Ради України з питань верховенства права і правосуддя взяв участь у комітетських слуханнях на тему «Місце і роль Верховного Суду України в систем судів загальної юрисдикції», які відбулися 12 квітня 2013р. в м. Одеса, в Національному університеті «Одеська юридична академія».

 Основним завданням слухань стало обговорення та вироблення пропозицій і змін до законодавства у судовій сфері. У заході взяли народні депутати, голови Верховного суду, вищих спеціалізованих судів, голови обласних апеляційних судів, фахівці вищого рангу у галузі судово-правової системи. Учасники слухань висловили думки, що судова реформа 2010 р. не виправдала себе в повній мірі та запропонували повернути Верховному Суду України та Пленуму ВСУ повноваження щодо однакового застосування законодавства при прийнятих судових рішень; право законодавчої ініціативи тощо.
«У сучасний складний період функціонування судово-правової системи в Україні, коли часто-густо суди стають несправедливим і каральним інструментом в руках влади, необхідно змінити законодавство для більшої автономності і незалежності судової системи, - зазначив Роман Чернега. - При цьому необхідно врахувати висновки Венеціаської комісії, Європейського суду з прав людини».

 udar.if.ua

Share