Михайло Вишиванюк: По оптимізації будемо радитися з людьми

В області нині активно обговорюють питання про оптимізацію бюджетних установ. Як відомо, голова ОДА Михайло Вишиванюк уже підписав розпорядження «Про заходи щодо оптимізації мережі бюджетних установ області та економії видатків місцевих бюджетів на 2013 рік».

 

Його вже розглядала бюджетна комісія обласної ради.

Це розпорядження викликало чимало резонансу, адже йдеться про закриття шкіл, скорочення кількості ліжкомісць у лікарнях, реорганізацію бібліотек, звільнення працівників державних установ. В ОДА ж заявляють – воно носить тільки рекомендаційний характер.

Про майбутню реформу голова ОДА, звісно, не забув згадати на нинішній колегії. «Коли ми говоримо про реформу, то повинні чітко усвідомлювати самі і чітко пояснювати людям, для чого воно робиться, - заявив він. - Коли стоїть питання про оптимізацію певних бюджетних установ, то не йдеться про те, аби з цих установ забрати гроші. Питання у тому, як ті гроші раціонально використати».

Зачитав довідку, яку йому надали з управління охорони здоров'я. За даними Вишиванюка, на рік на охорону здоров'я область витрачає 1 301 млн. грн. З них 950 млн. іде на заробітну плату. Далі - 8% на енергоносії, 7% медикаменти, 2% харчування. «От яку функцію виконує наша медицина, - питав губернатор, - функцію працевлаштування медиків чи лікування людей. От скорочувати на одну третю лікарню, то зразу мітинги проводимо і захищаємо трудящих? А кого  насправді захищаємо?», пише Репортер.

«Ми повинні питатися у людей і радитися, куди краще направити ці кошти і для чого. І кожна оптимізація повинна проходити за участю людей, громади. Їхнє слово має бути останнім», - доніс він до голів РДА.

Share