Міліція в Україні перетвориться на поліцію до 2015 року

Українська міліція до 2015 року може бути перетворена в національну поліцію України, що буде забезпечувати виконання основних правоохоронних функцій. Про це на засіданні парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності заявив заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Черних, передає «Інтерфакс-Україна».

 

«Реформування міністерства (МВС-ред.) на першому етапі доцільно почати зі створення національної поліції України, як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовуватиметься і координуватиметься Кабінетом міністрів через міністра внутрішніх справ України», - вважає Черних.

За його словами, для того, щоб реформувати МВС в національну поліцію, в першу чергу, необхідно змінити існуючий закон про міліцію, або ж прийняти інший закон - про поліцію.

«Національна поліція України забезпечить виконання правоохоронних функцій, які зараз виконуються структурними підрозділами МВС», - розповів Черних, зазначивши, що це стосується забезпечення громадської безпеки, боротьби зі злочинністю, захисту прав і свобод громадян, а також розслідування злочинів та забезпечення безпеки дорожнього руху.

«До складу національної поліції також пропонується ввести фінансову поліцію, яка зосередить всі функції протидії економічній злочинності, взявши на себе функції інших правоохоронних органів», - зазначив Черних.

Таким чином, національна поліція буде складатися з кримінальної поліції, поліції цивільної безпеки, фінансової поліції, транспортної та спеціальної поліції.

На другому етапі реформування правоохоронних органів, за його словами, планується створити Державне бюро розслідувань і реформувати внутрішні війська України.

Практичний етап реформування пропонується реалізувати в період 2013-2015 років.

Як повідомляли «Коментарі», в жовтні 2012 року радник президента України - керівник головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента Андрій Портнов заявив, що реформа правоохоронної системи почнеться зі скорочення кількості її співробітників на кілька тисяч.

http://styknews.info

Share