Відбулося засідання колегії Івано-Франківської ОДА

Залучення науково-технічного потенціалу вищих навчальних закладів Прикарпаття до розв’язання проблем соціально-економічного розвитку нашої області стало головним питанням засідання колегії Івано-Франківської ОДА, яке відбулось 21 грудня.

 

Розпочалась колегія врученням державних нагород за особисті вагомі досягнення. Також ряд при карпатців були відзначені нагородами обласного рівня за досягнення в різних галузях економіки, науки та культури.

Першим питанням  порядку денного колегії Івано-Франківської ОДА, стало питання співпраці районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міст обласного підпорядкування з вищими навчальними закладами для залучення їхнього науково-технічного потенціалу для розв’язання соціально-економічних питань.

Доповідач начальник департаменту економіки Івано-Франківської ОДА Володимир Попович у своєму виступі зазначив, що така співпраця дасть позитивний результат у розвитку області.

 Також з даного питання витупив ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу  Євстахій  Крижанівський , який проінформував про наукові напрацювання вузу та готовність до співпраці.

 У свою чергу, ще один з доповідачів ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника доктор політичних наук, професор Ігор Цепенда зазначив , що співпраця між вузом та окремими РДА вже є, навівши приклад відновлення обсерваторії на горі Піп Іван.

В обговоренні з даного питання взяли участь всі голови районних державних адміністрацій та голови міст обласного підпорядкування Івано-Франківської області. Зокрема  перспективи співпраці з вищими навчальними закладами Прикарпаття окреслив Яремчанський міський голова Василь Онутчак, зазначивши : «У нас підписані угоди з нашими університетами про співпрацю, зокрема є угода з національним технічним  університетом нафти і газу щодо створення проекту для прокладання канатної дороги Яремче – Вапнянка, що дасть поштовх соціально-економічному розвитку. Також укладена угода з Прикарпатським  національним університетом імені Василя Стефаника щодо перспективи розвитку туризму на території  Яремчанщини.

Зокрема, на території села Микуличин буде споруджено молодіжний європейський центр і це є теж однією з складових розвитку Яремчанцини».

Серед інших питань колегія заслухала доповідь представника управління з впровадження економічних реформ, євроінтеграції та інвестицій Івано-Франківської ОДА Оксани Федорович про створення в області індустріальних парків.

З питання про регіональну цільову Програму розвитку молодіжного житлового будівництва в області на 2013-2017 року доповів заступник голови Івано-Франківської ОДА Руслан Гусак. Який у своєму виступі зазначив, що скористатись цією програмою можуть громадяни України вікам до 35-років, а однією з умов участі у цій програмі є співучасть двох сторін учасника та держави у рівних долях. Розглянувши усі питання, колегія ОДА завершила свою роботу.

                                                             Всеволод КИСІЛЕВСЬКИЙ

                                                                         West-info.if.ua

Share