Володимир Єшкілєв розповів стажерам проекту "Молодь і влада" про сучасну українську політику

Днями учасники проекту «Молодь і влада» на черговій тематичній зустрічі спілкувались з відомим місцевим літератором, культурологом та політологом Володимиром Єшкілєвим. Виступаючи перед стажерами, В.Єшкілєв основну увагу приділив поясненню сутності феномену влади, соціально-економічним та політичним аспектам розвитку сучасного світу загалом і місця у цих процесах України.

 

На думку письменника, феномен влади виник задовго до появи людства та існуватиме після його зникнення. В.Єшкілєв вважає, що влада надає переваги, надати які ніщо в світі більше не може. Прагнення отримати владу як засіб панування над іншими, на його думку, є цілком звичним для переважної більшості людей за деяким винятком, при цьому владні відносини (панування) несумісні з моральними нормами.

За словами В.Єшкілєва, владні кола у сучасному світі попри демонстрування відкритості залишаються закритими для мас, а з допомогою досягнень науково-технічного прогресу у них з'явилась можливість ще більшого контролю над людством. Попри небачений досі розвиток цивілізації, світ, на думку письменника, у недалекому майбутньому чекають нелегкі часи та неминуча глобальна фінансова криза, уникнути якої не вдасться.

Що ж до України, то В.Єшкілєв назвав її країною «без внутрішньої змісту», яка за роки незалежності не спромоглася віднайти своєї ролі у глобальному світі та продовжує переживати кризу владних еліт, відсутність внутрішньої єдності. Якщо не відбудеться позитивних змін, то у нашої країни не залишиться жодних перспектив розвитку.

Стратегічною помилкою В.Єшкілєв вважає, те, що керівництво України на початку незалежності погодилось без жодних умов та гарантій віддати ядерну зброю. Головною проблемою сьогодні для нашої держави є відсутність бачення шляхів розвитку владною верхівкою та консенсусу.

Спілкування викликало неабиякий інтерес у стажерів, які ставили поважному гостеві чимало питань. Наостанок В.Єшкілєв побажав молодим людям жити так, щоб отримувати насолоду від життя, знайти у ньому своє місце та призначення і бути готовими до труднощів, без яких воно не обходиться.

http://firtka.if.ua

Share