Михайло Вишиванюк: Президент сказав, що борги місцевим бюджетам погасять на початку грудня

Президент України Віктор Янукович знає про ситуацію блокування казначейських рахунків у Івано-Франківській області і сказав, що усі борги будуть погашені на початку грудня. Про це повідомив голова місцевої ОДА Михайло Вишиванюк на сесії Івано-Франківської обласної ради, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

 

"На зустрічі з Президентом я говорив про ситуацію блокування казначейських рахунків. Він знає про це. Президент сказав, що на початку грудня погасимо усі борги", - повідомив Вишиванюк.

За його словами, Глава держави назвав дві причини браку коштів на рахунках казначейства: повернення державою зовнішнього боргу сумою в 5 млрд. грн. та розрахунки з Росією за газ.

"Наразі Україна виконала свої боргові зобов'язання і ситуація з виплатами місцевим бюджетамнормалізується", - сказав Вишиванюк.

Водночас, за інформацією начальника Головного управління Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області Віри Смачило, заборгованість казначейства перед місцевими бюджетами Прикарпаття складає 116 млн. грн., що у 4 рази більше, ніж торік.

"Місцеві бюджети області вдавались до короткотермінових позик, загальна сума яких складає 1 млрд. 800 млн. грн. До 20 грудня гроші мають бути повернені на єдиний рахунок казначейства, що дасть можливість відновити розрахунки", - зауважила вона.

Нагадаємо: через невиплату зарплат працівники бюджетних установ та організацій разом з активістами ВО "Свобода" 20 листопада пікетували приміщення обласного казначейства в Івано-Франківську.

За інформацією прес-служби Івано-Франківської обласної ради, у жовтні на Прикарпатті борг із заробітної плати складає 9,8 млн. грн. Тут стверджують, що до кінця року, за попередніми розрахунками, на виплату зарплат працівникам бюджетних установ та організацій потрібно ще близько 200 млн. грн.

Share