Депутати ВРУ - податок на валютні операції відклали

Український парламент відклав законопроект про запровадження 15% податку на валютні операції. Однак достеменно невідомо, коли документ розглядатимуть знову і Верховна Рада якого скликання буде ним займатися. Проти податку на продаж валюти виступала опозиція, яка твердить, що цей закон зменшить і так невеликі заощадження українців.

 

Микола Томенко, БЮТ: “Все-таки вдалося нам переконати сесійну залу і поки що не вводити цей 15% податок з продажу валюти”.

Ініціатори законопроекту кажуть, що він може бути корисним для держави і посилаються на досвід скандинавських країн, які активно захищаюсь свої валюту. Однак у документі є і аспекти, які можуть вдарити по простим громадянам.

Олександр Єфремов, ПР: “Наприклад, є сім’я літня, у них є якісь збереження, вони тримають їх у себе в доларах. Щось сталося в сім’ї, не дай Боже, щоб у когось це було, їм треба завтра, наприклад, поміняти 1000 доларів. Так що, з цієї сім’ї брати 15%? Тобто, такі питання виникли під час нашого обговорення. У зв’язку з цим ви бачили результат”.

Одне із завдань законопроекту – наповнити Пенсійний фонд, однак, на думку експертів, навіть за умов ухвалення документу, багато грошей державі він не принесе та ще і негативно вплине на сам ринок обміну валют в Україні.

Павло Розенко, Центр Разумкова: “Обмін валют фактично перейде в тінь, люди будуть міняти кошти у друзів, у знайомих, у родичів, будуть продавати через Facebook, соціальні мережі і через механізм переведення коштів із-за кордону в Україну, які не будуть обкладатися цим податком. Тобто, через такі схеми фактично ефект від запровадження цієї норми буде нульовим”.

 

Share