Відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування

16 листопада відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування. Одним із головних питань, що його розглянули голови районних рад та міські голови міст обласного значення спільно з керівництвом обласної ради, став стан виконання місцевих бюджетів області за 10 місяців поточного року. Присутня на засіданні перший заступник начальника головного фінансового управління обласної державної адміністрації Леся Балагура коротко проінформувала його учасників про ситуацію, що склалася в кожному з районів й в області загалом.

 

В процесі обговорення члени Консультативної ради з питань місцевого самоврядування неодноразово звертали увагу на проблему недофінансування й браку коштів, яких в окремих випадках не вистачає навіть на оплату заробітної плати. Леся Балагура ж у свою чергу зазначила, що станом на сьогодні в області не проплачено заробітної плати за жовтень на суму 9,8 млн. грн. Водночас, Івано-Франківщині за попередніми розрахунками не вистачає коштів у розмірі понад 200 млн. грн. на виплату заробітної плати до кінця року.

Учасники засідання відзначили, що ситуація в бюджетній сфері наразі є критичною, загрожуючи численними негативними наслідками. Відтак, члени Консультативної ради з питань місцевого самоврядування підтримали ініціативу включення в порядок денний сесії обласної ради питання про стан фінансування й реальну ситуацію, яка існує по кожному району й в області загалом.

Під час засідання члени Консультативної ради також підвели підсумки парламентських виборів 28 жовтня 2012 року в області, вкотре звернули увагу на окремі порушення, що їх вдалося спостерігати під час виборчої кампанії й, користуючись нагодою, привітали присутніх Олександра Сича, Василя Гладія та голову Рожнятівської районної ради Анатолія Диріва із обранням народними депутатами України.

Окрім того, Консультативна рада з питань місцевого самоврядування обговорила питання, що їх планується включити до порядку денного сесії обласної ради 23 листопада 2012 року.

 

Share