Чи буде протистояння за крісло голови Івано-Франківської обласної ради?

Те, що воно залишиться порожнім, однозначно. І не тільки воно. Судячи навіть з тих результатів виборів, які є на момент написання цих рядків, уся Івано-Франківська обласна рада залишається практично некерованою. Адже крім її голови Олександра Сича, мандати народних депутатів однозначно світять ще принаймні одному з заступників –Василеві Гладію та під хиткою позицією мандат голови бюджетної комісії Володимир Шкварилюк. Міркую, м’які крісла у Верховній Раді з відповідною зарплатою їх більш приваблять, ніж «царствування» у порівняно невеличкому регіоні України.

 

Та наразі ми говоримо лише про одну посаду – голови обласної ради. Ще король не вмер, бо ж поки Олександр Сич переїде займатися законотворчою діяльністю на всеукраїнському рівні мине може й до місяця, а вже шукають, на чию б честь вигукнути: «Хай живе король!».

Ходять чутки, що це обов’язково має бути “свободівець». Адже ця фракція має найбільше голосів в обласній раді і вона нікому не віддасть цю посаду. Тоді виникає три кандидатури: Василя Скрипничука, якій добряче залив сала за шкіру місцевої ОДА і має авторитет не тільки стійкого патріота, але й дуже розумної людини, до того ж трудоголіка. Далі йде головний лікар Солотвинської лікарні Манолій Піцюряк і голова однієї з комісій обласної ради Руслан Зелик. Щоправда, останній, швидше за все, також стане народним депутатом по партійних списках від «Свободи». На момент написання цих рядків ще невідома й доля пана Піцюряка. Адже він практично йде ніздря в ніздрю з Юрієм Дерев’янком. І, зауважимо, кандидатура Манолія Піцюряка була б бажаною як у Верховній Раді, так і на посаді обласного «війта».

Зрештою, однією «Свободою» спектр обласних депутатів не вичерпується. Скажімо, експерти схиляються, що обласну раду може очолити відомий прикарпатській політичний діяч Юрій Романюк. Досвід керування на такому рівні у нього є, адже свого часу був заступником в одного з попередніх обласних голів. А те, що про нього відгукуються як про харизматичну, а інколи і одіозну особу, так може нам нарешті й треба мати на цій посаді непересічну людину.

До речі, з приводу «одіозності», так нинішній калуській мер Ігор Насалик також свого вартий. Але й досі про нього говорять як про найбільш ймовірного голову Івано-Франківської ОДА. Про те, що нинішньому губернаторові (на жаль, саме російське «губернатор», а не українське «воєвода») Михайлові Вишиванюкові мають після виборів «сплести лапті» практично неприховано говорять навіть у коридорах облдержадміністрації. Хоча я б не поспішав з висновками. Далеко не простим є наш дядя Міша. Хотілося б, звісно, з повагою написати вуйко Михайло, але таке почесне звання треба заслужити. Тим не менше, Михайла Вишиванюка також розглядають як можливого майбутнього голову обласної ради.

Також, Микола Палійчук одного разу вже відмовився від крісла на користь Олександра Сича, та сьогодні уже не ті розклади. Адже всі соратники екс-губернатора з так званої «Франківської хартії» (а раніше «Спільна Праця») попрогравали свої округи і сьогодні саме на часі поборотись за крісло голови облради.

Не виключено, випливуть й інші кандидатури на цю посаду. Адже у нашій області такі привабливі ліси, гарна курортна місцевість, Недаремно ж серед кандидатів у народні депутати було чимало прямих чи опосередкованих представників групи «Приват». І треба бути готовим, що вони також спробують вплинути на цей процес.

Share